236 Shares 4202 views

„ZAZ Sens”: opinie właścicieli, specyfikacje i zdjęcia

ZAZ Sens Reputacja :, samochód, zmniejszona wersję cenową południowokoreańskiego Daewoo Lanos, ZAZ jest dostępna w dwóch wersjach: sedan i hatchback. Seryjny model produkcyjny rozpoczął w 2000 roku i trwa do chwili obecnej. Urządzenie jest wyposażone w silnik, chłodnicę i PPC ukraińskiej produkcji. Pozostałe elementy z Korei Południowej.


W 2000 roku spółka joint venture "Auto ZAZ-Daewoo" przedstawił szeroką publiczność modelu "Lanos T100". Nowy samochód jest nazywany ZAZ-Daewoo L-1300 i była wynikiem wspólnego rozwoju ekspertów ukraińskich i południowokoreańskich.

silnik

Elektrownia jest rośliną silnik silnik Melitopol marka MeMZ 301 Benzyna, gaźnik, który produkuje 63 litrów. a. gdy objętość robocza 1,3 cylindry l. Silnik działa w połączeniu z mechanicznym 5 przekładnią. W 2001 roku ZAZ Sens wyposażony w nowy silnik z wtryskiem paliwa, rozwijanie zdolności 70 litrów. a.

W 2002 roku konkurs „Wymyśl nazwę samochodu” został umieszczony, co spowodowało oznaczeniem L-1300 został zastąpiony przez Daewoo Sens, aw 2007 roku samochód został nazwany ZAZ Sens. Oprócz nowej nazwy, samochód posiada ulepszony silnik Melitopol marki fabryka pojemności MeMZ 77 317 litrów. a. wtrysku po wstrzyknięciu palnej mieszanki mechaniczny 5 przekładnia Korei Południowej produkcji i wewnątrz budynku.

We wrześniu 2011 roku w Kijowie Motor Show został przedstawiony ZAZ Sens z włoskim silnikiem. W marcu 2012 roku, samochód zaczął wyposażyć silniki normy Euro-3.

transmisja

ZAZ Sens, specyfikacje które są ogólnie w dobrym standardzie – napęd na przednie koła samochodu z poprzecznym układzie silnika. Pojedyncze płyty cierne sprzęgła, suche odcięcia sprzęgła siły napędu hydraulicznego z pedału do odcięcia wtykowych transmitowanych z cylindra głównego za pośrednictwem wysokociśnieniowego przewodu giętkiego. Sprzęgło przenosi obrót z manualną skrzynią biegów, a to z kolei obraca twin napędza przednie koła.

Transmisja wału, 5-biegowa. W samochodach o pojemności 1,4 litra zamontowany skrzyń biegów DAEWOO, i w pojazdach z silnikiem 1,3 litra – przekładnię w modelu ZAZ-1103 i ZAZ-1102 „” i „Rep Tavria Nova”. Skrzynka rozdzielcza ma pięć biegów do przodu i jeden do tyłu udaru. Wszystkie koła zębate (z wyjątkiem odwrotnego) – przekładnia śrubowa z synchronizatory. Główna przekładnia dvuhsatellitny i różnica mieści się w jednym urządzeniu.

Przełożenia przekładnie do MeMZ silnika – 1,3:

 • Pierwsza prędkość – 3454.
 • Druga prędkość – 2056.
 • Trzecia prędkość – 1333.
 • Czwarta prędkość – 0,969.
 • Piąty prędkość – 0,828.
 • Rewers – 3.358.
 • Bezpośredni transfer – 4133.

Przełożenia przekładnie do silnika DAEWOO – 1,4:

 • Pierwsza prędkość – 3545.
 • Druga prędkość – 2,048.
 • Trzecia prędkość – 1346.
 • Czwarta prędkość – 0,971.
 • Piąty prędkość – 0,763.
 • Rewers – 3333.
 • Bezpośredni transfer – 4190.

Napęd na przednie koła, dwóch zawias szybkości wałów równe. nie jest potrzebne okresowe smarowanie i konserwacja zapobiegawcza.

koła

Koła ZAZ Sens – 13-calowe stalowe wybity koła – są zamontowane na czterech śrub. Koło zapasowe znajduje się w niszy pod podłogą bagażnika. Początkowo samochód był wyposażony w opony z Korei Południowej produkcji, wówczas polska opony „Dębica”. Obecnie ZAZ Sens wyposażony jest produkcja opon bezdętkowych ukraiński „Rosava” – 175/70 R13.

zawieszenie

Podwozie ZAZ Sens jest niezawodny i ma dobre parametry techniczne. Zawieszenie przód – „McPherson” niezależne cewki sprężyna i amortyzatory hydrauliczne. Tylne zawieszenie – półniezależne, spiralne, wahadło konstrukcja wzmocnionego skręcanie rolki.

zwrotnica

Kolumna kierownicy ZAZ Sens potrójny, z urządzeniem zabezpieczającym przed kradzieżą. Mechanizm kierownicy typu rack może być wyposażony w hydrauliczny, w zależności od konfiguracji. Znajduje się pod kierownice poduszki powietrzne przednie koło.

układ hamulcowy

ZAZ Sens wyposażony roboczego układu hamulcowego, wolnym awaryjnych oraz parking. Podstawowy system jest podwójny obwód hydrauliczny z dystrybucyjnego przekątnej i samoregulujący siły hamowania w zależności od obciążenia. Przednie hamulce tarczowe, z tyłu bębna. Układ hamulcowy ma ZAZ Sens próżniowego wzmacniacza.

ciało

Sens ciała ZAZ łożyska metalowe, w dwóch wersjach sedan i diesel. 4 sedan ma długość 4237 mm, 5 drzwi tylnej klapy – 4074 mm. Szerokość obu wersji jest taki sam – 1678 mm. Pojemność zbiornika paliwa może pomieścić 48 litrów.

ochrona przed korozją

Aby ciało było trwałe zabezpieczenie antykorozyjne stosowane do ZAZ Sens. Części korpusu wytwarzanego przez tłoczenie na zimno, a następnie nakłada się na nich powłokę ochronną, cynk-nikiel i cynk mg 30/30 GA4S / 45. W celu pokrycia części w kontakcie z zewnętrzną neposredstveno agresywnego środowiska, stosuje się cynk-nikiel warstwę barierową, oraz elementy mające kontakt pośredni cynku stosuje się ochronę. W dolnej części samochodu i kaskady są chronione od zewnątrz cynku. pokrywa bagażnika, drzwi od zewnątrz i przetwarzane warstwy kaptur MG i nienaświetlonych części ciała, pręty i wewnętrzną podszewką komory silnika, którego GA4S. Przetwarzanie cynku z niklem poddaje się w 83 częściach korpusu, przy czym reszta jest pokryta warstwą farby i lakierów.

Opcje

ZAZ Sens, zdjęcia które są prezentowane na stronie są dostępne w wersji podstawowej, minimalna dla modelu tej klasy. Samochód należy do kategorii pojazdów klasy ekonomicznej, a sprzęt nie może być wyłącznym w przyrodzie. Dlatego też model jest wyposażony tylko najpotrzebniejsze rzeczy: system audio, podgrzewaną tylną szybę i pasów bezpieczeństwa. Ulepszony modyfikacja SE wymaga instalacji komputer serwo, pokładowego, systemu GPS.

ZAZ Sens, opinie które w ogóle są dobre, to ma niskie koszty eksploatacyjne, części tanie, sprawność, wytrzymałość i znaczne zasoby. Wady to skomplikowana konstrukcja skrzyni biegów, która rozkłada się dość często. powoduje również liczne skargi niski prześwit.