100 Shares 7688 views

„Rudin”: podsumowanie twórczości Turgieniewa

Powieść „Rudin” został napisany w 1855 Główny bohater książki można przypisać do rodzaju dodatkowych ludzi, którzy nie mogą znaleźć swoje miejsce w życiu. Oczywiście, nie jest możliwe, aby pomieścić wszystkie subtelności relacji w podsumowaniu. Turgeneva Roman „Rudin” nie jest szczególnie znana, ale dla autora tej pracy było bardzo ważne, ponieważ to było jego pierwsze doświadczenie literackie. Książka składa się z 12 rozdziałów i epilogu.


Rozdział 1

Ci, którzy nie czytali powieści „Rudin” podsumowania rozdziałów, a dokładniej, części, pozwalają na możliwie najpełniejszego obrazu produktu.

Akcja rozpoczyna się w kabinie na Darya Michajłowna Lasunsky – ziemianin. Ma duży dom, stan. Dawno, dawno temu był znany ekonomista. Stary zwyczaj wciąż organizuje salon. Na dzień, który rozpoczyna narrację, Darya Michajłowna społeczeństwo zebrało. Goście oczekują Baron. Obiecał zapoznanie słuchaczy z ich odkryć naukowych.

W powieści „Rudin” podsumowanie produktu jest pełna opisów głównych aktorów. Prawie wszystkie z nich przyszedł tego dnia od właściciela gruntu:

  • Basistów, nauczyciel domowy, którzy pobierają z młodszych synów (9 i 10 lat) Darya Mihailovna;
  • Volyntsev, emerytowany porucznik kapitan;
  • Jego siostra, Lipina Aleksandra Pawłowna, wysoko zabezpieczone wdowa;
  • Natalia, najstarsza córka Lasunsky, 17 lat;
  • Pandalevsky sekretarz Lasunsky;
  • Pigasov ubogich i cyniczny człowiek, rozmawiając często atakuje samicę, wszyscy współpracownicy wierzą, że przedmiotem jego „forte”.

Rozdział 2

W oczekiwaniu Baron trwa długo, Lasunsky trwa goście rozmawiać, spotkanie trwa. Pigasov krytykuje żeński basista bawi dzieci i tak dalej. D. Jednakże, w wyznaczonym czasie, filozof i naukowiec nie pojawia. Ludzie zgromadzeni na ziemianina, jakiś zdenerwowany. W tym czasie kelner informuje, że przyszedł Dmitriy Nikolaevich Rudin.

Rozdział 3

W powieści „Rudin”, którego podsumowaniem jest uważany autor opisuje tylko na wygląd bohatera. Wszedł mężczyzna był bardzo wysoki, z nieregularnym ale wyrazistej twarzy. Jego ubrania nie były nowe, a nie wielkości. Cienki głos nie pasuje do jego szeroką pierś. Rudin przedstawiony kumpel Baron, którego każdy czekał na, przeprosił za to, że nie mógł uczestniczyć osobiście.

Początkowo rozmowa nie wychodzi, że goście czują się niezręcznie. Lasunsky przybysz prosi o jego klasy, stylu życia. Rozmowa zaczyna dotykać artykule, a następnie animowany Pigasov, zaczyna atakować „wysokie” i „spraw punditry”. Wiązane sporu pomiędzy nim a Rudin. Ten ostatni wkrótce znajdzie słabości przekonań Pigasov i zgrabnie im wskazuje. Towarzystwo z zainteresowaniem rozmowę. Wszyscy goście są po prostu zafascynowany erudycji i logicznego myślenia Rudin. On jest proszony, aby porozmawiać o swoim życiu studenckim, ale nagle okazuje złe narratora, opisując jego blada, a dowcipy nie są śmieszne. Wkrótce przechodzi do ogólnych dyskusji.

Wszyscy goście byli zadowoleni, ale Pigasov, był ranny i idzie przed zakończeniem spotkania. Daria M. zastanawia się w jaki sposób uzyskać „przejęcia” w świetle. Ona przekonuje Rudin zostać na noc. Wszyscy pozostali goście wrócić do domu, że jest. To. Żyją w pobliżu. Ale nie można spać ponieważ ich umysły są wzburzony wypowiedzi Dmitrij Nikołajewicz.

Rozdział 4

Lasunsky rano Rudin wzywa do jego gabinetu, aby zjeść herbatę. Postanowiła, że powinien on być „highlight” w jej salonie.

Przy herbacie, oni omówić wady i zalety środowiska Darya Mihailovna. Okazuje się, że Rudin zaznajomieni z niektórych, na przykład z sąsiadem Lezhnevym Mihaylo Mihaylychem.

Jednocześnie kelner informuje o swoim przybyciu. Jednak na spotkaniu lub Rudin ani Lezhnyov nie wykazują dobre uczucia znajomość one komunikować się bardzo zimno. Po odejściu Dmitri sąsiad mówi, że stara się ukryć brak talentu.

Po herbacie Rudin dół do ogrodu i spotyka Natalia, córka Lasunsky.

Rozdział 5

Autor opisuje w najdrobniejszych szczegółach zewnętrzne i wewnętrzne Mir Natali za powieść „Rudin”, który uważany jest za krótka treść. Dziewczynka była bardzo ładna, a nawet trochę krupnovat rysy twarzy nie psują ogólne wrażenie. Uczyła się w domu, czytała dużo. Moja matka próbowała śledzić powstawanie smaków i córki, ale w rzeczywistości nie był świadomy prawdziwych interesów. Na ogół są niezrozumiałe siebie.

Rudin zaczyna mówić do Natalii, długo i żarliwie głosi potrzebę pracy, twierdzi, że każdy powinien być zaangażowany w biznes, hańba lenistwa i tchórzostwa ludzi współczesnych. Te wypowiedzi szok dziewczynę.

Jednak to zainteresowanie nie lubi Volintsev, t. Aby. On nie jest obojętny do córki właściciela nieruchomości. Idzie do siostry i znajdzie tam Lezhneva. Mihaylo Mihaylych zaczyna pamiętać młodzieży studenckiej. Potem rozmawiałem dużo z Rudin. Lipina nie podoba wiele epizodów opowiadane Lezhnyov. Postanowił zatrzymać się i obiecał wam nic innego w innym czasie.

Rozdział 6

Rudin mieszka z Lasunsky 2 miesiące. W tym czasie, była strasznie przyzwyczajony do niego na wiele sposobów z nim poradził wyjątkiem zarządzania. Daria M. zachwycony ze swego gościa i powiedział, że będzie przewyższać wszystkie wit kapitałową. Była przyzwyczajona do kręgu wyrafinowanych i inteligentnych ludzi. Rudin, jej zdaniem, to właśnie z tej kategorii.

Jednak nie wszyscy podzielają emocje hostess Pigasov zaczęły pojawiać się znacznie rzadziej Pandalevsky myślę że Rudin jest zbyt dużo, to naciska, Wołyń zazdrosna o Natalie.

Basistów, wręcz przeciwnie, chętnie słucha przemówienia Dmitrij Nikołajewicz, niemal czczony go. Jednak Rudin prawie nie zauważa nauczyciela.

Wrażenie wywierane przez bohatera, często w pracach Turgieniewa podkreśla. „Rudin”, którego podsumowaniem jest pokazany, daje pełny obraz relacji do głównego twarzy.

W tym czasie ulubionym domu próbował opuścić dwa razy, ale wziął pieniądze od właścicieli i pozostał.

Częściej niż inni jego rozmówca staje się Natalia. Słowa Rudin za zatopić się w jej duszy, ona chętnie złapać każde słowo i przepojona jego idei. Ona, nowe myśli i uczucia, ona zwierza jej tajemnice gości.

W rozmowach Rudin odniesieniu do różnych tematów, w tym miłości. Twierdzi on, że obecnie nie ma silne i namiętne natury, zdolność do przeżyć całe poczucie głębi. Ona ciągle myśleć o jego słowach, a następnie zaczyna szlochać.

Lipin, z kolei, próbuje dowiedzieć się, co jest Rudin. Ma długie męczące Lezhneva pytania i prośby, aby powiedzieć więcej. On daje bardzo niepochlebny charakterystykę bohatera, opowiada, jak wypadł. Według Michaiła Michajłowicza – zły człowiek Rudin. Treść powieści, a nawet krótkie, opisuje ten moment. Dmitri uwielbia grać rolę wyroczni, rozmowy łatwopalne mowy żyć kosztem innych, ale nie wiem zbyt wiele o tym, co mówił, jego wiedza jest powierzchowna. Lezhnyov powiedział Główną wadą jest to, że zapalając ogień w drugiej, Dmitriy sam pozostaje chłodna i nie myśleć o tym, jakie konsekwencje może pojąć wrażliwych młodych ludzi, którzy zatopiony w duszy idei głośnikowych.

Rozdział 7

Rudin ma również Natalya lokalizację. Pierwszy mówi, że idealnie pasuje do niej – Volyntsev że jest bardzo godnym człowiekiem, a już nie istnieje dla samego miłości. Świadkiem tej rozmowy staje się personel kapitan. SEEN scenę niesmaczne do niego.

Tego samego wieczoru, Rudin wyjaśnione w miłości Natalia i ubiega się o uznanie odpowiedzi. Ta rozmowa Pandalevsky podsłuchuje i decyduje się powiedzieć wszystko do gospodyni.

Jest to opowieść o „Rudin” powieść 7, której streszczenie jest prezentowane na uwagę.

Rozdział 8

Volyntsev zniechęcony zamknięty w domu. Jego siostra wysłał do Lezhnyov konsultować jak być z bratem.

Rudin nagle przybywa nam poinformować, że Natalia kocha, ale ona – go. Volyntsev zastanawia się, co to wszystko i uważa niniejszej Deklaracji wręcz arogancji. Rudin próbuje wyjaśnić jego wygląd uprzejmości, pragnienie, aby być uczciwym. Jednak po powrocie do domu, on obwinia się za lekkomyślność i dziecinne.

Wieczór Natalia przechodzi mu notatkę, która spotyka.

Rozdział 9

Przybyciu na wyznaczone miejsce, Rudin widział żałobie Natalię. Ona poinformował, że matka wie wszystko, i to wbrew ich małżeństwa. Co zrobimy teraz wybrana ze względu Darya Mihailovna więcej i usłyszeć o Rudin nie chce?

To z kolei prosi Natalię, że zamierza podjąć. Zarówno mylić. Wreszcie Rudin oferuje poddać się losowi, nie może być zmuszony do oddzielenia od ukochanej rodziny. Zwłaszcza, że on nie jest bogaty, i jest mało prawdopodobne, aby utrzymać żonę.

Natalia uważa, że ten tchórzliwy akt i gorzko rozczarowany jego wybrańca. Kłócą. Rudin twierdzi, że jest nieznaczna przed dziewczyną.

Wewnętrzna doświadczenia Hero transmituje poprzez Turgueneff natury. „Rudin”, którego podsumowaniem jest widoczny, jest pełen barwnych opisów przyrody.

Rozdział 10

Volyntsev postanawia zadzwonić Rudin pojedynek, ale przychodzi list od niego. Ten gadatliwy wyjaśnienie co autor nie zamierza usprawiedliwiać, a odejście od zgłoszenia.

Rozdział 11

Rudin udał się do biura Darya Mihailovna i powiedział jej, że został zmuszony do zrobienia, rzekomo z powodu swojej wsi od złych wiadomości. Nagła decyzja zaskoczyła wszystkich w domu, basista był szczerze zmartwiony. Rudin pozostawił długi list do Natalii, ona ją przeczytać i wybuchnęła płaczem. Jednakże żaden nie pokazują swoich uczuć. Życie na osiedlu wrócić na tor.

Jak pokazują Turgieniewa, Rudin-out czuje się bardzo źle.

Rozdział 12

Zajęło 2 lata. Lipin Lezhneva żonaty, ma dziecko. Natalia zgodziła się poślubić Volintsev. Mówię o Rudine, o to nie dość, że można było usłyszeć.

Jak pokazano Turgieniewa, Rudin niemal całkowicie zniknęła z życia tego społeczeństwa.

W tym samym dniu zamieszanie winowajca idzie na wiejskiej drodze. Jednak nie jest to stacja konie. Ale można pójść w drugą stronę. Rudin zgadza.

epilog

Powieść „Rudin”, którego podsumowanie daje zwięzłą ideę cierpienia bohatera kończy epilogiem.

Po kilku latach w hotelu i Rudin Lezhnyov. Zarówno tutaj, jak iw tranzycie musi wkrótce opuścić każdy na własną rękę. Decydują się na obiad razem. Rudin zaczyna mówić o sobie. Zastąpił on na wiele miejsc pracy: był sekretarzem domu, melioracji, nauczyciel. Ale co on robił to wszystko czyhali na niepowodzenie. Zaczął nawet czuć, że wyznaczono złego losu, nieszczęśliwy los.

nie Lezhnyov pocieszające przyjaciela, ale nie krytykować. Być może, jak mówi, Rudin wykonuje swój najwyższy cel – aby rozpalić w sercach pasją, walczyć o prawdę, aby przekonać go od innych.

Powieść „Rudin” kończy się tragicznie. 26 lipca 1848 g w Paryżu, kiedy powstanie „warsztatów narodowych” został niemal zmiażdżony, wojsko zajęło jedno z ostatnich barykadach. Obrońcy nią, czując zbliżającą się klęskę i stracił ich odwaga uciekła. Nagle na szczycie wysokiego siwowłosy mężczyzna z transparentem w dłoniach. Chwilę później padł na twarz: kula przeszła przez jego sercu.

„Polacy zabili!” – krzyknął ktoś. Był to Polak, a Dymitr Rudin. Zwięzły opis jego śmierci daje pisarza.