359 Shares 5287 views

Krwawnik kichawiec: sadzenie, pielęgnacja, rodzaje, gatunki i zalecenia dotyczące uprawy

Krwawnik kichawiec uważana za jedną z najczęstszych odmian roślin znanych. To cud flory jest powszechnie używany przez ludność do projektowania krajobrazu, jak również w celach leczniczych. Krwawnik kichawiec, sadzenie i pielęgnacja którym mamy do czynienia, należący do rodziny astrowatych i charakteryzuje się pięknem jej pąków. Ogólnie, roślina ma wiele różnych gatunków i podgatunków, ale zasada dbania o nich wszystkich takie same.


informacje ogólne

Tak, krwawnik kichawiec, jak również inne rodzaje roślin, najczęściej znajdują się w obszarze, w górach, w obszarach stref leśnych, stepowych i łąkowych. Ze względu na fakt, że kwiat jest dość skromny, może rosnąć i rozmnażać się w różnych warunkach, prawdopodobnie, więc można zauważyć niemal w każdym działce. Poza tym, że roślina rośnie dziko drogę w środowisku naturalnym i jest uprawiana na działkach prywatnych, krwawnik używać także organizacje społeczne do dekoracji rekreacji, Parki i ogrody.

sortuje

W przyrodzie istnieje wiele odmian roślin, takich jak krwawnik pospolity:

 • ptarmika;
 • perła;
 • szlachetny;
 • zwykła;
 • tavogolovy;
 • Macrocephalae;
 • filc i wiele innych.

Różnią się one od siebie pod względem wysokości, średnicy i koloru pąków kwiatowych. Dlaczego jesteśmy zainteresowani krwawnik kichawiec? Tak, ponieważ ta odmiana jest najbardziej powszechne w Rosji i Europie. Warto zauważyć, że ta odmiana ma swoje podgatunki. Wysokość może się wahać od siedemdziesiąt do osiemdziesięciu centymetrów. Liście cały, w przeciwieństwie do innych odmian, kwiaty są zbierane w koszach. Jest to podgatunek z podwójnymi koszami i mają nemahrovymi. Najpopularniejsze klasy frotte krwawnika kwiaty w środku lata, i to się nazywa krwawnik kichawiec „White Pearl”. Nazwa ta pojawiła się z powodu dużego podobieństwa kolorów z prawdziwych pereł.

Jeśli chodzi o system korzeniowy kwiat, to ma niby pełzające, z biegaczy korzystających piękny jasny zielony. Niezależnie od gatunku, każdy krwawnika można ozdobić swoje miejsce i stać się prawdziwym skarbem ogród. Po tym wszystkim, oprócz tego, że jest przystojny, jest on również uważany za jeden z najbardziej użytecznych roślin w medycynie ludowej.

reprodukcja

Krwawnik kichawiec zdolne do replikacji na kilka sposobów:

 • Sposób nasion;
 • sadzonek;
 • podział buszu.

Najbardziej popularnym sposobem jest pierwszym, z pomocą nasion. Po pierwsze, jest to najtańsza opcja, a po drugie, ta metoda jest dostępna do użytku, nawet dla początkujących ogrodników. Gdy masz na miejscu ma już krwawnika dorosłych, można go odtworzyć i sadzonek, a następnie dzieląc buszu, ale na początku zalecamy użycie jedno ziarno.

lądowanie

Sadzenie krwawnik kichawiec należy rozpocząć pod koniec okresu zimowego. W tym przypadku będzie można przyspieszyć okres kwitnienia. W przeciwnym razie nie dostaniesz, aby zobaczyć kwiaty wkrótce na stronie. Dla pozytywnego wyniku całego procesu zaleca się postępować zgodnie z prostymi instrukcjami:

 1. Przed sadzeniem, przygotować glebę. Idealna mieszanka podłoża i drobnego piasku rzecznego.
 2. Take małe pudełko lub inny pojemnik, wlać do gleby. Należy zauważyć, że roślina ta nie wymaga warstwy drenażowej.
 3. Umieść nasiona na głębokość około dwóch centymetrów, ale nie głębiej. W przeciwnym razie nie będą kiełkować, a proces będzie porażką. Siać nasiona potrzebne w rzędach, pozostawiając szczelinę między nimi od około trzech do czterech centymetrów.
 4. Zwilżyć podłoże za pomocą rozpylacza. Nie należy stosować inną wersję podlewania, gdyż może to przyczynić się do lepszego materiału siewnego lub wymywanie.
 5. Umieścić pojemnik z nasionami w miejscu, gdzie będzie ciepło i światło, ale należy unikać bezpośredniego światła słonecznego.
 6. okno pokrywy poprzez oilcloths lub błony, która przepuszcza światło, w ten sposób tworząc efekt cieplarniany.
 7. Po dwóch tygodniach oczekiwania, można zauważyć pierwsze kiełki, a następnie za ich potrzebują bardziej troskliwą opiekę. trzeba będzie regularnie zwilżyć glebę.

transplantacja

Tak więc, po siewnego tyle czasu minęło i jesteś w polu, istnieje wiele nowych kiełki gotowe do szermierki. Powinno to być konieczne, ponieważ w przeciwnym razie rośliny będą kolidować ze sobą, aby wzrastać ze względu na brak miejsca. Kiełki do przeszczepu jest to konieczne, tak szybko, jak można zauważyć pierwsze liści na łodydze. Aby to zrobić, należy użyć torfu garnki. W takim doniczkowe krwawnika powinny dorastać jak długo nie będzie około jedenaście centymetrów wysokości. Przez cały ten czas rostochku należy podlewać umiarkowanie i trzymane z dala od promieni słonecznych, aby uniknąć poparzenia.

Przeszczepione do stałego miejsca wzrostu rośliny może być w środku wiosny. W tym czasie, gleba jest już rozgrzany i może przyjmować nowych roślin. Lądowanie konieczne:

 • zrobić dziurę głęboką około dziesięciu centymetrów;
 • Jeśli korzystałeś z puli torfu, następnie wystarczy umieścić go w środku dołka i prikopat, jeśli używasz innej możliwości, zakład powinien zostać usunięty z niej i położył na ziemi;
 • wlać wodę do lądowania miejsce.

pielęgnacja

Ze względu na fakt, że roślina nie różni kapryśny charakter, opieki nad nim nie spowoduje żadnych problemów. Najważniejszym wymogiem opieki jest zniszczenie chwastów na wzrost ziemia krwawnika. Ponadto, trzeba przestrzegać kilku prostych wskazówek:

 • co tydzień, aby podlewanie kwiatów, z dalszych działań wynikających ze stanu gleby w porze suchej wystarczy raz w tygodniu, a w miejscach zimnych klimatach muszą być podlewane nawet mniej;
 • po rośliny kwitły, trzeba usunąć pąków kwiatowych, a to przyczynia się do rozwoju właściwości dekoracyjnych kwiatu;
 • wraz z nadejściem zimy przycinanie jest konieczne, aby tak, że ich długość stał się nie więcej niż piętnaście centymetrów; Jeśli na danym obszarze ostre zimy, rośliny trzeba ukryć w tym okresie suchych liści.

Jak widać, nie ma trudności w sadzenia i pielęgnacji tej pięknej rośliny tam, ale korzyści, jakie może przynieść wiele. Zwłaszcza jeśli odkrywać wszystkich swoich właściwości leczniczych.