805 Shares 3832 views

Wymiana paszportu na uszkodzenia: polityka

Zmiana paszport gdy pogorszenie dokumentu jest obowiązkowe. Niestety, nie ubezpieczone przez jednego człowieka. Paszport może cierpieć z rąk małych dzieci, zwierząt domowych, możliwe jest przypadkowo wlać wodę i stanie się bezwartościowy.


paszporty damage

Często ludzie nie mogą ustalić, czy można nadal korzystać z dokumentu lub nie. Istnieją sytuacje, gdy obywatel uważa, że wszystko było w porządku, a jednak odmówić przyjęcia paszportu jako dowodu tożsamości we wszystkich instytucjach i organizacjach. Tak więc, aby określić, kiedy do zastąpienia paszportu na uszkodzenia:

1. Naruszenie integralności dokumentu. Odnosi się to do braku stron lub ich części, okładki, zdjęcia, podarte, zniszczonych lub uszkodzonych arkuszy.

2. Widoczne plamy i inne uszkodzenia spowodowane pod wpływem ognia, substancji chemicznych lub innych czynników agresywnych, które doprowadziły do nieczytelność dokumentu.

3. Paszport zmienia jeśli istnieją zapisy osób trzecich, znaków i wzorów.

Najczęściej pojawiają się problemy w związku z trzecim akapicie. Na przykład, dziecko umieścić na pustej stronie małej desce rozdzielczej – i dokument zgodnie z prawem uznaje się za nieważne. Udowodnić inaczej bezużyteczny, więc jeśli zauważysz nieautoryzowane nagrywanie, to lepiej go wymienić, aby uniknąć dalszych problemów.

Kara uszkodzony paszport

Wymiana paszportu gdy szkoda nie zawsze towarzyszy kar. W rzeczywistości, kara administracyjna nakłada się tylko w przypadku umyślnego zniszczenia dokumentu, a to jest bardzo trudne do udowodnienia. Jeśli nie jesteś w samej aplikacji, wskazują, że zepsute paszport świadomie. W tym przypadku, w gestii pracownika, można dostać ostrzeżenie ustne lub nakaz zapłacenia grzywny w wysokości 100-300 rubli.

W przypadku gdy grzywna została wydana niewłaściwie, można złożyć skargę do Federalnej Służby Migracyjnej pracownika do swojego bezpośredniego przełożonego, wyższej instancji (Federalnej Służby Migracyjnej) lub do sądu.

Dokonanie rosyjski paszport

Zepsuty dokument należy wymienić w ciągu 30 dni. Wymiana paszportu kiedy uszkodzenie odbywa się w biurach Federalnej Służby Migracyjnej. Oczywiście, pracownicy FMS będzie trudne do udowodnienia, kiedy został zepsuty przez dokument, ale jeśli dać stary paszport, a czas można dostać nowy, to może również podlegać karze administracyjnej. Kara wynosi 1500-2500 rubli.

Dokumenty na paszport Federacji Rosyjskiej:

1. oświadczenie na papierze firmowym urzędu Federalnej Służby Migracyjnej lub ręcznie.

2. Stary paszport.

3. Dwa zdjęcia z ustalonym próbki.

4. W przypadkach, gdy trzeba uzyskać licencję tymczasową, dodatkowo dwa kolejne zdjęcia.

5. Otrzymanie płatności. Opłata skarbowa wynosi 500 rubli.

6. Poza umieszczenie wszystkich niezbędnych pieczątki w paszporcie należy złożyć do Departamentu FMS ID wojskowej, zaświadczenie o zarejestrowaniu pobytu, świadectwo urodzenia rejestracji dziecka i małżeństwa.

Po przesłaniu dokumentów, zostaniesz poinformowany datę, kiedy można przyjść do nowego paszportu. Nie zapomnij sprawdzić poprawność wszelkich danych osobowych.