848 Shares 9413 views

Lakier XB-784. Dane techniczne i zastosowanie

Aby chronić powierzchnie różnych typów efektów atmosferycznych i innych, co czyni je bardziej atrakcyjny wygląd za pomocą specjalnego sprzętu ochronnego. Wśród nich – lakier XB-784. Dane przedstawiają się następująco go, co pozwala na zastosowanie narzędzia do różnych podłoży (metal, drewno, plastik i tak dalej). Uwolnieniu różne przedsiębiorstwa do produkcji farb i lakierów. Ale jego podstawowe właściwości pozostają niezmienione.


Lakier XB-784. parametry techniczne

Narzędzie składa się z chlorowanego żywicy PVC. Występował zgodnie z wymaganiami GOST 7313-75.

XB-784 – roztwór, który ma jodu wagi nie więcej niż siedem mg jodu. Jej gęstość wynosi 0,95 g / cm3. Ilość zawarta w nich nielotnych związków piętnastu procent wagowych do dziesięciu procent objętościowo całego materiału.

Lakier XB-784 na drzewie może mieć różne odcienie orzech, klon, dąb, śliwki, gruszki, czerwony , palisandru. To nadaje powierzchni szlachetnego barwę i chroni przed wilgocią, roztworów kwasu, zasady, alkoholu. Również szybko wysycha.

Lakier meble tworzy powłokę ochronną na powierzchni, które mogą być myte i czyszczone wilgotną ściereczką. Eliminuje to konieczność, aby pokryć inne rodzaje bejce. XB-784 jest stosowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Stosuje się w jednej lub dwóch warstwach około dwadzieścia mikrometrów grubości. Na jeden metr kwadratowy powierzchni na jednej warstwie potrzebuje około dwieście pięćdziesiąt gramów. Oznacza to, że jeden litr lakieru może pokrywać maksymalnie cztery i pół metrów kwadratowych powierzchni.

Czas suszenia każdej warstwy do stopnia trzeciego w dwadzieścia stopni mniejszy niż jedna godzina. Przed piątym stopniu środki do wyschnięcia na jeden dzień.

Do stosowania wymaga pewnej lepkości, takich środków, jak lakier CHV-784. Dane zostanie zapisany, gdy jako rozpuszczalnik P-4.

Zakres zastosowania

Paznokci XB-784 jest wykorzystywany w połączeniu z innymi lekami w składzie powłoki wielowarstwowej z różnych rodzajach podłoży. To może być metalu, betonu, drewna, betonu. jest stosowany do ochrony przed agresywnymi substancjami (gazy, zasady, sole, kwasy).

Niektórzy producenci wytwarzają tego narzędzia jako polskie meble. W takich przypadkach stosuje się na siebie w leczeniu drzwi, listew podłogowych, poręcze i innych powierzchniach drewna. Jest odpowiedni do stosowania w stolarce, przetwarzania sklejki, konstrukcji drewnianych, i tak dalej. Na pokrycie podłogi nie używaj lakieru XB-784.

Opinie konsumentów powiedzieć, że obiekt jest dobrze utrzymany na powierzchni, chroni drewno przed różnymi wpływami. W ten sposób narzędzie sama nie jest uszkodzony i nie zostanie skasowany, to utrzymuje wilgotne chusteczki do czyszczenia.

dozowanie

Powierzchnia powinna być przygotowana przed nałożeniem lakieru CHV-784. Dane inaczej nie spełnia deklaracji producenta. W tym celu zasada musi być oczyszczona z kurzu, zanieczyszczeń, tłustych plam i innych rodzajów zabrudzenia. To może być strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem.

Środki stosuje się w temperaturze od dziesięciu do trzydziestu stopni i wilgotności nie większej niż osiemdziesięciu procent.

Lakier nakładać pędzlem, wałkiem lub sprayu.

Samo narzędzie musi być jednolita. W tym celu, to jest dokładnie wymieszane. W przypadku zagęszczania pożądanej lepkości otrzymuje się przez rozcieńczenie rozpuszczalników. Stosuje się w jednej lub dwóch warstw z nie odstępie krótszym niż dwie godziny. Aby uzyskać doskonałą gładką powierzchnię, przy czym pierwsza warstwa po wysuszeniu dopuszczalne szlifowania.

W znaczeniu stosowanym w narzędzia oczyszczonego rozpuszczalnika.

rada przechowywanie i bezpieczeństwo

Lakier XB-784 jest niepalny. Dlatego nie wolno używać w pobliżu otwartego ognia. Środki wydziela szkodliwych substancji do atmosfery. Dlatego pracując dobrą wentylację pomieszczenia muszą być dostarczone.

Praca z farbą jest dozwolone wyłącznie z wykorzystaniem osobistego wyposażenia ochronnego. Po zetknięciu się ze skórą obszar oddziaływania należy przemyć gorącą wodą i mydłem.

Lakier przechowywane w szczelnym pojemniku w temperaturze w zakresie od minus do plus trzydziestu trzydzieści stopni w miejscach, z wyjątkiem przenikania promieniowania słonecznego. Okres przechowywania w zamkniętych pojemnikach – sześć miesięcy.