100 Shares 4847 views

Co jest lepsze: Intel czy AMD? Porównanie platforma z dwóch wiodących producentów przy zakupie komputera

Wśród „maniakiem” od kilku pokoleń przez wiele lat do sporu na temat „hardware” wytwórcy powinni wybrać przy zakupie komputera. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na jedno z najważniejszych zagadnień w tej przedłużającej się debaty – co jest lepsze: Intel czy AMD? Aby to zrobić, zróbmy małą analizę wiodącego rynku procesorów i płyt głównych, z których będzie starał się zawrzeć która z tych dwóch firm jest nadal warto posiadania dłoni dzisiaj.

Więc jak rozpoznać najlepszy procesor wszechczasów będzie prawie niemożliwe, spójrzmy na konfrontacji dwóch gigantów przemysłu na przykładzie wyboru komponentów do komputera, który jest przeznaczony do trwać przez okres co najmniej pięciu lat. W tej części nie jest szczególnie ważne aspekty muszą być ignorowane. Ale to pomaga skupić się na głównej kwestii – co jest lepsze: Intel lub AMD przy wyborze komputera, zdolność do korzystania z ich niezawodność i dobra wydajność jest dość długa jak na dzisiejsze standardy termin? Dlatego też, jako główne kryterium wyboru „żelaza” rozważmy parametry takie jak niezawodność, poprawy i efektywności.

Po spędzeniu trochę analizę na rynku w ciągu ostatnich kilku lat, płyt głównych, możemy stwierdzić, że ta część o jednej i tej samej klasy producentów rozpatrywanych kosztować będzie prawie taka sama. Więc spróbujmy zidentyfikować lidera naszej rasy, w oparciu o analizę „serce” z dowolnego komputera – jego procesor. Tak więc głównym kryterium wyboru, niech przypisać stosunek cena / jakość. Studiował historię rozwoju rynku IT w ciągu ostatniej dekady, możemy powiedzieć z pewnością, że to lepiej procesory Intel lub AMD do tego czasu nikt nie zrobił. Ponadto od czasu wydania swojej pierwszej w 1996 roku „kamień”, AMD wydała prawie co roku najlepsze komponenty, biorąc pod uwagę stosunek cena / jakość, zastąpił na szczycie tylko przez kilka lat – w 2007 i 2008 roku stał się liderem na rynku procesorów Intel Core. Tak więc, byłoby bardziej ekonomiczne nabywania procesora AMD, które będzie tańsze, ale nie przyniesie swoim bezpośrednim konkurencji z firmy Intel.

Pod względem niezawodności trudno jest zidentyfikować jeden z liderów naszej opozycji. Identyczne w jakości komponentów będzie służyć przez długi czas, który z rozpatrywanych przedsiębiorstw niezależnie wykonana im. Jednakże, jeśli uważamy, że w miarę upływu czasu, gdy użytkownik chce zmodernizować swoje komputery nieco bardziej opłaca się kupić „Iron” od AMD, ponieważ platforma firmy jest znacznie łatwiejsze i tańsze „upgrade”. Być może wynika to z faktu, że eksperci z firmy Intel uważa, że taniej jest całkowicie zaktualizowania komputera co trzy do czterech lat (w rzeczywistości oznacza to, że aby kupić nową jednostkę systemową) niż zmienić elementy w istniejącym „sistemnike”.

Po zapoznaniu się kilka generacji procesorów można stwierdzić, że średnia długość „życia” gniazda procesora dla produktów AMD jest więcej niż trzy lata, natomiast gniazdo CPU „Intela” średnio mniej niż jeden i pół roku. Dlatego przy wyborze komponentów do komputera, który jest przeznaczony do trwać przez okres co najmniej pięciu lat, pytanie, co jest lepsze – Intel lub AMD, patrząc na te statystyki, nie powinny pojawić się w ogóle.

Zupełnie inna sytuacja, jeżeli wybór komponentów nie mają na swoim komputerze dłużej niż dwa lata i nie ograniczać budżet na zakup. W tym przypadku Intel mógłby prześcignąć swojego rywala ze względu na wydajność bez względu na koszty i niezawodność „żelaza”. Innymi słowy, najlepsze procesory „Gry” może mieć na pudełku logo Intel, ale tylko jeśli nie starają się zaoszczędzić pieniądze, a nie polegać na tym, że komputer ten będzie służyć Ci wiernie przez pięć do siedmiu lat.