107 Shares 5536 views

Jak propagować lilie: metody i wskazówki

Innym BC lilia stał się symbolem czystości myśli i bliskość Boga, Greków, bogactwa i sukcesu – starożytnych Rzymian, władzy królewskiej – od Francuzów. Każdy bogaty kupiec, urzędnik lub Patrycjusz starożytny Rzym w pobliżu domu rosły kwiaty, co czyni go innym jasne bogactwo jego właściciela.


Dzięki francuskich lilii zaczął uprawiać wszędzie rosną i będą używane jako dekoracje do domu i ubrania i fryzury. Nawet w tamtych czasach ludzie wiedzieli, w jaki sposób propagować lilie.

Powielanie bańki

W dzisiejszych czasach niemal każdy letni mieszkaniec na działce znajduje się łóżko kwiat róż, i jest jasne, dlaczego. Te piękne kwiaty mają przyjemny zapach, piękne duże pąki, wymagają minimalnej opieki, długie kwitnienie, a nawet początkujący hodowca może dowiedzieć się, w jaki sposób propagować lilie.

W przeciwieństwie do innych kwiatów, lilie oferują swoim właścicielom do wyboru kilka metod rozmnażania. Najczęstszym i łatwo – to mnożenie przez macierzyste żarówkę i „Baby”.

Aby zrozumieć, w jaki sposób propagować lilie Żarówka powinna określić, które odmiany oni go rozwijać. Żarówka utworzone w pachwinach liści takich jak róże, tygrysa Sargent i sernotsvetnaya lukovitsenosnaya.

Cebula na łodygach utworzone podczas „dojrzewania” bud na początku czerwca, w okresie letnim są utworzone, dojrzała i spaść na koniec sierpnia. Proces rozmnażania lampy składa się z następujących etapów:

 • Przygotowane pudełka wlano piasku lub ziemi ogrodowej miesza z piaskiem, lekko wilgotne.
 • Odebrał bulb „zatrzymany” w ziemi na głębokość 3-5 cm, w odległości około 10 cm od siebie.
 • Zimą pudełka sadzenia umieszczony w ciemnym i chłodnym miejscu, gdzie temperatura spada poniżej 0 °.
 • Wiosną żarówka przynieść światło i sadzone w otwartym terenie, gdzie przez rok lub dwa z nich będzie prawdziwa bulw, które mogą być przeszczepione do stałego kwietnik.

Takie odmiany lilii, jak bulbonosnaya, Longiflorum, szafranu i Tajwanu, możliwe jest sztucznie wywołać tworzenie łodyg bulbochek. Aby to zrobić, można zginać łodygę i posypać ziemię lub wyciąć go prawie do ziemi i włożyć do wody, a następnie 1,5-2 miesięcy w kątach liści tworzą żarówkę.

Powielanie „baby”

Jedną z opcji, jak można propagować lilie sadzenia bulw dzieci. Proces ten odbywa się co 3-4 lata, gdy przychodzi czas na przeszczep kwiaty do nowej lokalizacji.

W tym okresie, żarówka matka przygotowała szereg „dzieci”, które są łatwo rozdzielone podczas wystarczająco dojrzały do przeszczepu. Łatwo jest sprawdzić, spędzając na nich palcami. W przypadku żarówek, dzieci nie są oddzielone przy dotknięciu, więc ich stosowanie jest jeszcze zbyt wcześnie.

Jeśli nie wiesz jak rozmnażać lilie jesień, pamiętaj: najlepszy sposób, niż „baby” i żarówka, nie. Jednostki zależne żarówki do wiosny powinny być umieszczone w skrzynkach z ziemią, i ustalić, jak tylko ciepło, przeszczepione na otwartym terenie.

Wagi reprodukcji

Poza bulbochek i żarówek, jest kolejnym popularnym sposobem na propagowanie lilie – Skale. Ten rodzaj „płatków” u podstawy bańki, które mogą być z nią delikatnie oderwać, nie kopanie samą roślinę. To wystarczy, aby odsłonić żarówkę i „Usuń” z nią przez kilka płatków.

To lilia proces hodowlany trwa 2-3 lata, ale dostać żarówki będzie silna, zdrowa i daje wysoki „żniwa”. Krok po kroku hodowla lilii wagi są następujące:

 • Oddzielony od żarówki matka może być nie więcej niż jedną trzecią wagi, i lepiej, jeśli byłyby one w pobliżu jego dna.
 • Pojemnik jest wypełniony mieszaniną gleby ogrodowej z piasku (3: 1) w celu wytworzenia małych otworów.
 • Studzienki są umieszczone na głębokości zakładania 2/3 wysokości płatków traktowane podłoża.
 • Wytworzony pojemnik są pokryte folią lub przezroczystego szkła tworząc szklarni opryskano na ziemi podczas wysychania.
 • W ciepłym miejscu na 2-3 miesięcy, gdy korzenie rosną łuski i „dzieci”, są one przeniesione do indywidualnych doniczkach.
 • Do następnego waga sprężynowa rozwijać w swoich nowych mocy w temperaturze + 5-10 stopni, a wraz z nadejściem ciepła, „dzieci” są oddzielone i przeszczepione do tymczasowych miejsc do „dojrzewania”.

Tak więc, w ciągu 2-3 lat, aby otrzymać pełny żarówkę. Ten rodzaj rozmnażania daje największy stosunek, ponieważ łuski utworzonych od jednego do czterech nowych bulbils. Oznacza to, że łuski są usuwane z pojedynczymi żarówkami rodzic może przynieść od 15 do 150 nowych żarówek.

propagacji sadzonek

Istnieją odmiany (Regalia, tygrys, biały), w którym zachodzi rozwój żarówki powoli, więc nie ma lepszego sposobu, w jaki sposób propagować lilie sadzonek.

Aby to zrobić:

 • Przygotować pojemnik z torfem miotu z humusu i piasku.
 • Odetnij liście od „promenady” lub po prostu odłączyć go od podstawy żarówki.
 • Trzymać materiału rozmnożeniowego ukośnie do przygotowanej gleby i obejmują folię.
 • Natychmiast po wysianiu, wlać lub sprayu kiełki całkowicie.

Miesiąc później, żarówki są tworzone, a na łodydze będzie kiełkować korzenie w kątach liści. Bulw można oddzielić po ich dojrzewania i oddzielnie dla hodowli roślin. Skrzynki kiełki powinny być trzymane ciepło, a jeśli materiał sadzenie wylądował bezpośrednio w otwartym terenie, a następnie w okresie zimowym konieczne jest, aby dokładnie pokryć i zaizolować.

Ta prosta metoda może nauczyć się nawet początkujący ogrodnicy zastanawiali się, czy możliwe jest propagowanie przez sadzonki lilii.

Rozmnażanie przez podział bulw

Metoda ta jest stosowana bardziej doświadczonych hodowców, ponieważ wymaga uwagi i umiejętności, a mianowicie:

 • móc ostrożnie wykopać korzeń, bez ranienia go lub macierzystych;
 • wstrząsnąć ziemi i nożyce do cięcia łodyg 15-20 cm powyżej systemu rycerz
 • bardzo starannie oddzielić żarówki od „gniazda” i wyciąć stare korzenie do swoich baz, a młody i silny skróceniu do 15-20 cm;
 • sprawdzić żarówkę za szkody i zgnilizny.

Z tego typu hodowli wszystkie prace muszą być prowadzone albo w pochmurny dzień lub w cieniu. Wybrane zdrowe żarówki powinny być pokryte gazą zwilżoną przed sadzeniem, a następnie zasadzone bezpośrednio na przygotowanej stałego kwietnik.

propagacji nasion

Wśród lilii sprostać szybko rosnących odmian (Dahurian, Longifolia, luksusowy, złote, opadanie i inne), które utworzone strąki nasienne, więc pytanie, w jaki sposób propagować liliom rodzaju nie znalazła. Oni są propagowane przez nasiona.

 • Aby to zrobić, są zasiane w pudełkach z gleby i umieścić w szklarni lub pokój do kiełkowania.
 • Z chwilą, gdy pierwszy pędów, temperatury powietrza należy zmniejszyć do 15 stopni.
 • Wraz z pojawieniem się pierwszej temperatury arkusza wzrasta do 20 ° C.
 • Po zakończeniu tworzenia się pierwszego arkusza lilii przeszczepione do okienek głębokości 10 cm, z utworzeniem ciepła (kwiecień), te skrzynki są zakopane w otwartym terenie.

Do cebuli uprawianej szybciej lepiej jest znaleźć miejsce do zakopywania pola zacienienie sadzonek tam.

Wybór materiału rozmnożeniowego

Aby po raz pierwszy wprowadzone na miejscu lilii, to lepiej zwrócić się do wyspecjalizowanych sklepów i kupić zdrowych cebulek.

Przy zakupie należy sprawdzić korzenie, łodygi i płatki na uszkodzenia i gnicie. Czy korzenie suszy się, mogą one być usunięte i same żarówek sadzone w wilgotnej gleby. Nowe korzenie szybko.