175 Shares 1209 views

Co to jest opieka i uwaga?

Współczesny świat rozwija się w bardzo szybkim tempie. Ludzie coraz częściej zaczęli zapominać o starannością i dbałością o swoich bliskich, zanurzone w codziennej pracy. Jednak znaczenie tych pojęć pozostają takie same. Opieka i uwaga musi być obecna w każdej sferze ludzkiego życia. Są one szczególnie potrzebne w relacjach rodzinnych. Co może być bardziej kosztowne i bliżej niż rodzina? Wtedy zrozumiemy, że to dbałością, dlaczego są one potrzebne ludzkość i jak je rozwijać.

instynkt opiekuńczy

Fakt, że taki problem, każdy z nas nauczył się w dzieciństwie i okresie dojrzewania, naszych rodziców, opiekunów i nauczycieli w szkole. Jest to jeden z podstawowych instynktów człowieka, który przejawia się poprzez dobre uczynki. symbol opieki – kochająca matka, która jest gotów oddać wszystkie swoje ciepło do twojej uwagi i uczucia dziecka. Obchodzi – to miłość, prawdziwa i bezgraniczna.

Ważne jest, aby zrozumieć, że to instynkt tkwi nie tylko dla człowieka, ale także do zwierzęcia, dlatego troska o potomstwo – jest jedynym kluczem do tego, że rodzaj lub gatunek będzie istnieć. Matka żywi i utrzymuje pod skrzydła swojego dziecka tak długo, jak nie ma się silniejszy, a nie wzrośnie do nogi.

W trosce o bliźniego

Ponadto, osoba może zająć się nie tylko do bliskich do ludzi, ale także dla ich zwierząt. Przecież każdy zapewne ma kota lub psa dom, który jest także miły miłe słowo. Po tym wszystkim, podobnie jak my, potrzebują uwagi i opieki, i kto, jeśli nie ich mistrz, mogą to zapewnić.

I pamiętaj, że przede wszystkim, każdy musiał zrobić ptaszarnia – dom dla ptaków, które są pozostawione na zimę w naszym regionie. W tym małym domku umieścić hlebushek że ptaki nie umarł z głodu, a domek pomógł im ogrzać przed zimnem. To również dba o zwierzęta.

Nie powinniśmy zapominać, że oprócz dbania o ludzi, zwierząt, a my musimy rosnąć kwiaty, drzewa. Starannie je leczyć, my je woda, kanał, stworzyć wszystkie warunki dla ich wzrostu. Każdy robi to na swój sposób, a nie w sposób, w jaki ludzie nawozi glebę lub wodę rośliny niż jest, i że wszyscy zrobić jedną dobrą rzecz – dbać.

Pozytywne aspekty troski i uwagi

To nie ma znaczenia, w stosunku do których mamy zachować ostrożność. Niech to będzie problemem dla zwierząt lub krewnych, ważne jest, aby zrozumieć, że ta cecha sprawia, że człowiek lepiej, milsze i bardziej sympatyczny. Jak dbać o kogoś lub czegoś, człowiek, jakim pokazuje drogi, że obiekt, jak silna miłość do niego. A czasami nie ma znaczenia, ile razy dziennie mąż mówi do żony: „Kocham cię”, a wszystko tak jasne, bo wyraża swoją miłość poprzez dbałością o ich połowie.

Podczas leczenia ciepłem i uwagi, zawsze chcesz zapłacić w tej samej monety. A świat byłoby, gdyby wszyscy ludzie byli otwarci, uprzejmy lepiej. I, oczywiście, żyłby wszystko znacznie heartier i bardziej komfortowe.

Pielęgnacja i dziecko

Każde dziecko musi wiedzieć, że takiej opieki. Nadania mu koncepcja jest konieczne z bardzo młodym wieku. Musimy nauczyć go dobrze, wskazane jest, aby zabrać dziecko na przykład krewnych. Nieważne ile nie jest zabroniony, ale dziecko – kopię swoich rodziców, a jeśli mama i tata są stale na wasze dzieci robią dobre uczynki, jest przesunięty do podświadomości, a on zawsze starać się być jak ich rodziców.

Warto również mówienie dziecku, że trzeba dbać o zwierzęta, że w żadnym wypadku nie powtarzać błędów z dzieckiem sąsiada i kopnął kota. Musimy wyjaśnić mu, że ludzie są bezbronne zwierzęta i opieki nad nimi – jego bezpośrednią odpowiedzialność.

Jeśli dziecko jest niespokojne i buntowniczy, w sam raz, aby spróbować wprowadzić go do pojęcia „opieka” i „uwagi” podczas gry. Do własnej aranżacji, na przykład raz na miesiąc, dzień opieki i poprosić dziecko zasad, że jest to gra, w której chcesz zrobić dobre uczynki. W tym dniu można udać się do swojej babci i pomóc jej w pracach domowych lub angażować się w jakiejś innej użytecznej aktywności.

Negatywne aspekty opieki

Oczywiście, dbałość i troska są ważne dla dziecka, ale tylko wtedy, gdy jest to tylko dobra. Zdarza się, że rodzice umieścić swoje dziecko w jego duszy, a jego syn lub córka rośnie niewdzięcznych tyranów. Można to wytłumaczyć tylko z nadmiarem opieki i uwagi.

Dziecko, które jest zawsze osiąga to, co chciał, z którym wszyscy traktowani jak król w przyszłości po prostu bierze to za pewnik. On czuje, że jest w porządku rzeczy. A winę za to musi najpierw rodziców i dziadków, którzy w czasie nie zauważyć, co jest ich ulubionym dzieckiem.

Aby tak się nie stało, dorośli muszą zdać sobie sprawę, że wszystko jest dobre z umiarem. Jeśli widzą, że dziecko po prostu cieszy się życzliwością, i zdarza się dość często, należy podjąć działania. W przeciwnym razie, po prostu trzeba obwiniać.

Innym minusem zwiększonej opieki jest to, że dziecko może po prostu rosną zakompleksovannym, kręgosłupa stwora, który nie jest w stanie rozwiązać każdy problem w życiu, nie chowając się za spódnicą matki.

Niestety, jest to zjawisko bardzo powszechne. I syn mamusi – jest przede wszystkim wynikiem zwiększonej opieki i uwagi. Po tym wszystkim, rodzice dziecka, postanowili wszystko dla swojego dziecka, nie dając mu prawo wyboru.

W celu uniknięcia tego problemu, że na pierwszym miejscu jest niebezpieczne dla dziecka, należy starać się uczynić go mniej niż niedźwiedzią dać mu prawo wyboru i decydowania o sobie, aby nauczyć go być niezależna.

Znaczenie opiekuńczych relacji między małżonkami

Co dziwne, ale dość częstą przyczyną wyginięcia uczuciem jest to, że w miarę upływu czasu, koncepcje, takie jak miłość i opiekę po prostu cofa się w tło. Zaniedbanie pragnienia i uczucia do siebie – jest to pierwszy krok w kierunku dystansując między ludźmi. Oraz ze względu na fakt, że jeden z małżonków nie otrzymują niezbędną uwagę, że małżeństwo może po prostu rozpuścić.

Z jakiegoś powodu, ludzie wierzyli kiedyś, że rutyna niszczy relacje. Do pewnego stopnia jest to prawda, ale należy rozumieć, że rodzina utrzymuje się na uczucia, a kiedy uczucia do niczego, małżeństwo rozpada. Nieprzyjemne słowa, które można usunąć w przypływie złości może być bardzo boli, i nie są zapomniane. Dlatego powrót do dawnych relacji będzie bardzo trudne.

Kiedy straciła tak ważną rolę w stosunkach, jak troska, istnieją tylko żal i gorycz, która jest wskazanie, że ludzie nie są w stanie doświadczyć stare entuzjastyczne uczucia.

Aby tego uniknąć, trzeba pamiętać, co było nauczane jako rodziców dziecka, należy pamiętać, że takiej opieki, a następnie będzie można zachować swoją własną rodzinę. trzeba starać się być bardziej wrażliwi na jego drugiej połowie, aby przypomnieć jej o swoich działaniach, jak to jest drogie, a problemem alienacji rodziny dotyka.

nauczyć się dbać

Nawet jeśli dziecko osoba, niezależnie od przyczyny, nie zaszczepić poczucie opieki, nie rozmawialiśmy o tym, co odgrywa rolę w swoim życiu, nie martw się – wszystko może się nauczyć. I nawet dba o nikogo.

Możesz zacząć, na przykład, za pomocą prostego opieki dla bezdomnych zwierząt. To nie tylko korzyści, ale również zabawy, bo jedna myśl, że ktoś może być dobry, aby dać ciepło i czuć się potrzebny.

Powinno być coraz bardziej zainteresowani sprawami swoich krewnych i przyjaciół, z pytaniem, czy jakiejkolwiek pomocy, której potrzebują.

Zawsze należy pamiętać, że takie obawy. Jest to – kochać swoich bliskich, zwracają wystarczającej uwagi do nich, aby pomóc potrzebującym bezinteresownie, tylko za miłe słowa.

Trzeba być ostrożnym i zwracać uwagę na ludzi, którzy nas otaczają. Pamiętaj, że dbanie o innych, tak po prostu, przynajmniej dla małego ułamka, ale człowiek sprawia, że świat lepszym miejscem.

Uczynić świat Kinder

Tak, dbając o świecie zewnętrznym, człowiek staje się lepszy i otwiera duszę do nowych emocji. Opieki i uwaga musi być wpajane od dzieciństwa, ale można nauczyć się pokazać te uczucia. Jeśli każda osoba znajdzie siłę i pragnienie, aby stać się lepszym i bardziej opiekuńczy, świat na pewno będzie milsze i jaśniejsze.