765 Shares 3805 views

Telefon Nokia 5530 XpressMusic: szczegóły, opis, opinie klientów i ocena

Dziś mówimy o „Nokia 5530” telefonu. Wśród jego funkcji można wyróżnić stabilność znanego oprogramowania. Oferta ta jest przeznaczona dla tych, którzy szukają taniego telefonu z dotykowym muzyka renomowanego producenta.


Rozmieszczenie

„Nokia 5530 XpressMusic» jest wyposażony w wysokiej jakości słuchawek. Zauważ, że specjalnie dla tej serii, firma opracowała specjalny rodzaj zestawu słuchawkowego. Ponadto, jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych smartfonów opartych na platformie S60.

Design, wymiary i kontrole

„Nokia ekspresowe Muzyka 5530” jest wykonany z tworzywa sztucznego, dwa głośniki zbierane metalową siatkę. Znajdują się one na panelu przednim. Wielkość telefon jest 104h49h13 mm o wadze 107 gramów. Model ładny w dłoni. Wynika to ze stosunkowo niewielkich rozmiarów ekranu. Wszystkie przyciski są przedni panel dotykowy typu. Rozwiązanie to można nazwać wygodne. Klucz prywatny uruchamia linię multimedialnych i znajduje się nad ekranem. Side jest połączony klucz, który zapewnia głośność. Istnieje również kontrola na ekranie blokady. Gniazdo karty pamięci znajduje się na lewo i jest pokryta pokrywą na zawiasach. Obejmuje ona również gniazdo karty SIM. Znajduje się w górnej części przycisku zasilania. Poniżej słuchawkowego jack – 3,5 mm – i ładowarką oraz microUSB. Znajduje się on za wtyczkę, która rozciąga się od obudowy. Ten umieszczony również rysik.

Jakość wykonania nie budzi zastrzeżeń. Zatem w tym przypadku twórcy unikać struktura opiera się na śrubie, dzięki czemu urządzenie nabył dodatkową wytrzymałość. Plastikowe niedrogie. Nie błyszczący panel tylny. Pewien urok dołączony do urządzenia obramowaniem chrom, umieszczony wokół ekranu. Wśród wad, możemy zauważyć, że tylny panel nie jest bardzo mocno przytwierdzone, istnieje pewna luka. Płyta zużycie musi być starannie i przystawki do końca. 5 dostępnych kolorów. Konwencjonalnie, te można podzielić na 2 grupy. Biały lub czarny może być wybrany jako podstawowy kolor. Dalsze barwa określona obrzeża boczne. 5 ucieleśnieniem tutaj proponowane. Wszystkie one są w ich własnego dobra.

pokaz

Ekran „Nokia 5530” obejmuje plastikową powierzchnię ochronną. Omal nie wpuszczone do organizmu. Można pracować z ręki lub rysika. Przekątnej – 2,9 cala. Na wyświetlaczu wyświetla 16 milionów kolorów. Obraz jest jasny i soczysty. Wyświetlacz jest wyposażony w technologię AFFS. Zapewnia ona doskonałe kąty widzenia. Ekran jest automatycznie, w zależności od sytuacji mieszkaniowej. Zmiana orientacji zajmuje mniej niż sekundę. Wyświetlacz jest lekko zanurzone w tej sprawie. Zderzaki znajdują się na brzegach. Podczas przewijania, możesz dotknąć palcem prawej granicy, ale nie powoduje dyskomfortu. Obręcz jest prawie niezauważalna. Ekran jest nadal czytelny. Wyświetlacz 14 umieszczone ciągi tekstowe i 3 usługi. Ekran jest idealny do przeglądania dużych list, zdjęć i filmów.

bateria

Telefon „Nokia 5530” wyposażony w akumulator litowo-jonowy BL-4U o pojemności 1000 mAh. Według producenta, urządzenie jest w stanie pracować na 4,5 godziny rozmowy. W oczekiwaniu – 350 godzin Według opinii, średni czas w telefonie. – 2 dni. Do pełnego naładowania baterii potrzeba pół godziny.

produktywność

Animacja na „Nokia 5530 XpressMusic» zależy bezpośrednio od wybranego motywu. Efekty pracy doskonale. Procesor ARM11 pracuje przy 434 MHz, co wpływa na szybkość reakcji interfejsu.

pamięć

Tutaj dostajemy pierwsze wrażenie „Nokia 5530”. Specyfikacje pamięci omówione poniżej. Telefon posiada 128 MB pamięci RAM. Jeśli chodzi o miejsca, urządzenie zapewnia 75 MB do przechowywania danych osobowych. W tym przypadku, zawarte jest nośnik wymienny 4GB. Można zainstalować kartę pamięci i większą objętość. Wspiera wymianę „na gorąco”.

"Nokia 5530": Specyfikacja interfejsu

W ustawieniach USB można wybrać jeden z czterech trybów pracy. Transfer danych pozwala zobaczyć pamięci telefonu, jak i nośników wymiennych. Kierowcy w tym przypadku nie jest wymagane. System operacyjny automatycznie rozpoznaje telefon. Kolejny tryb o nazwie PC Suite przeznaczony do pracy z odpowiedniej aplikacji. Dzięki temu programowi, można otworzyć dostęp do podstawowych funkcji telefonu, takich jak tworzenie kopii zapasowych i przekazywanych informacji. Aby przesłać zdjęcia trybie przesyłania obrazu.

Jak dla plików multimedialnych, na której znajduje się oddzielna funkcja. Odpowiedni tryb nazywa transferu mediów. Należy pamiętać, że szybkość transferu informacji jest równa średnio 5 MB / C. Smartfon posiada Bluetooth w wersji 2.0. Wspiera EDR. Szybkość przesyłania danych poprzez Bluetooth wynosi 100 kb / s. "Nokia 5530" obsługuje Wi-Fi. Istnieją różne standardy bezpieczeństwa. Maksymalne ustawienia. Jest mistrzem sieci Wi-Fi. On jest w stanie wyszukać w trybie tła.

inne cechy

Firmware „Nokia 5530” nawykowe, więc odtwarzacz muzyki jest również klasyczny dla tego producenta. Model kompletne słuchawki WH205. Telefon obsługuje wiele formatów. Można pracować z różnymi bitrate w mp3-files. Jeśli zsynchronizować urządzenie z Windows Media Player, to będzie możliwe użycie materiałów chronionych prawami autorskimi. Autor i tytuł utworu wyświetlane są wraz z elementami sterującymi. Wdrożył progresywne do tyłu. Jeśli zmienić jakość dźwięku korektora również staje się różna. W ten sposób, każdy z proponowanym rozwiązaniu ma 8 pasm. 6 zaprogramowane korektory. Każdy można dostosować do własnych potrzeb. Przez wyłączenie dotyczy tylko opcja jest domyślna. Lista proponowanych następujących korektorów: rock, pop, jazz, klasyczna, Bass Booster. Dzięki ustawieniach dźwięku można regulować balans kanałów, głośność oraz poszerzanie bazy stereo.

„Nokia 5530” jest funkcja losowe i powtarzanie wybranego utworu lub wszystkich. W oczekiwaniu na informacje na ekranie jest widoczny, dotyczące odtwarzanego pliku. Menu Muzyka pozwala na sortowanie listy utworów kompozytora, gatunku, albumu, wykonawcy, listy odtwarzania. Lista plików jest automatycznie aktualizowane podczas synchronizacji za pomocą oprogramowania Nokia PC Suite z komputera.

Ciekawą cechą jest ogólne informacje o bibliotece muzycznej. Podcasty są przedstawiane jako integralnej części odtwarzacza muzyki. Mogą one być dostępne z odpowiedniego menu. Jest również łatwo pobrać komponent jako samodzielna aplikacja. W tym przypadku, otwarty dostęp do ustawień synchronizacji, wyszukiwarka, katalog i biblioteki podcastów. Istnieje funkcja automatycznego pobierania. Filtry są warunkiem dostępu do dostępnych podcastów. Wniosek, o czym świadczą opinie, wygodne i użyteczne. można kupić albumy i utwory, a także przesyłać je do sklepu muzycznego podpis urządzenia. Radio FM podczas pierwszego uruchomienia pojawi się monit, aby określić region. Na podstawie tego zakresu zostaną wybrane. Obecne wsparcie RDS. Stacje są ustawiane automatycznie. Podczas odtwarzania, częstotliwość jest wyświetlana na ekranie w postaci animowanego wygaszacza ekranu.

Wnioski i opinie

Spójrzmy teraz na najbardziej interesujących programów dla „Nokia 5530”. Zacznijmy podręcznika Safari notatniku, który pomoże dziecku nauczyć się nazw zwierząt, a także ich emisji hałasu. Wykluczać niechcianych SMS umożliwiają Blacklist Mobile. Można również zablokować połączenia od określonych numerów telefonów. Szybko uruchomić aplikację będzie HWKey.

Następnie weźmiemy pod uwagę program „Zajcew FM». Jest to radio internetowe. Jednocześnie w swoim katalogu posiada 5 linii reprezentujących różne gatunki. Ustawienia pozwalają ustawić jakość dźwięku poprzez wybranie szybkości transmisji danych. Interfejs jest prosty. Program Lock Ekran jest blokerem. Obejmuje ogromną liczbę ustawień.

Należy również omówić Foursquare. Mówimy o aplikacji społecznego Nokia. Tutaj ludzie dzielą się wrażeniami o miejscach odwiedzanych przez publicznych.

Zrzut ekranu aplikacji pro – dla programu Nokia, który pozwala wykonywać zrzuty ekranu i zapisać obrazy na karcie pamięci. Format materiału wynikowego – .jpg. Aby korzystać z aplikacji dość lekkie drżenie smartfon. Ustawienia pozwalają wybrać folder do zapisywania obrazów.

XtronPhone wprowadza do interfejsu platformy Windows Phone. Ikony nie można przesuwać, ich wielkość jest stała, ale prawie wszystkie elementy aktywne i okazją do uaktywnienia odpowiedniej aplikacji.

Teraz zobaczmy, co mówią na temat tego modelu użytkownicy w swoich opiniach. Wśród zalet zwartości jest często nazywany obecność ekranu dotykowego, wzornictwa i przystępnej cenie. Wadami są zwykle związane z częstych awarii i nieoczekiwanym restarcie.