182 Shares 5185 views

Wakacje w USA: co to jest?

„Wierzymy w Boga” – to motto Stanów Zjednoczonych Ameryki. To wieloaspektowe kraj. Jest trzecim najludniejszym i czwartym pod względem wielkości terytorium, na świecie, zawiera pięćdziesięciu stanach. Wszystkie z nich są nazywane równość podmiotów Federacji, stolica Dystryktu Kolumbii, posiadające osobno dla każdego stanu prawnego, sądowniczej i wykonawczej władzy i Konstytucji.

Często można znaleźć człowiek chce dostać się do jacuzzi postępu naukowego i technologicznego, fast food i bogatego życia nocnego. Dlatego Ameryka łatwo można nazwać dziwne imigrantów. Każdego dnia przychodzą tu setki, a może tysiące ludzi z całego świata. wszystkie są różnych narodowości i wyznań. I, oczywiście, większe grupy etniczne, tym bardziej rząd USA obchodzi święta. Jednak opinia ta jest błędna. Jedynym pozytywnym czynnikiem może być tylko dobry pracodawca, który wszedł na trudną sytuację imigrantów i pozwolić mu na to nie wielki dzień przyjść do pracy dla niego. W rezultacie, kiedy cała ta różnorodność wakacji etnicznych jest trudne do określenia, które instytucje (publiczne lub prywatne) będą mogli spotkać się w potrzebie, aby pracować lub uroczysty dzień. Jest to szczególnie trudne do zrobienia tego w Nowym Jorku.

Ale Amerykanie nie są zwykli ludzie. W zależności od ich pochodzenia oznaczonych różnych świąt amerykańskich. Na przykład, w dniu 17 marca, znany jest Dzień Świętego Patryka. W tym dniu, wiele osób nosi zielony ubranie na cześć tak zwanego „Emerald Isle” i wszystkie hałas na ulicach, można oglądać prawdziwą zabawę. W Stanach Zjednoczonych, święta są zróżnicowane i każdy jest ciekawy na swój sposób. W przeddzień chrześcijańskiego Postu święto Mardi Gras, co w tłumaczeniu z francuskiego oznacza „Fat Tuesday”. Ten dzień jest ostatnim dniem, kiedy można jeść przed Wielkim Postem. Z tej okazji w Nowym Orleanie i Luizjanie są fantastyczne parady i prawdziwa zabawa. Jest to tradycja typowa dla wczesnych osadników francuskich.

Jednak pomimo całej tej różnorodności tradycji i różnorodność narodowości, nie są „prawdziwe” US święto, które jednoczy wszystkich obywateli bez względu na kolor skóry, wiarę i pochodzenie. Ale tutaj nie było bez paradoksu. US – państwo, składający się z pięćdziesięciu stanów, z których wszystkie są indywidualne wakacje dla każdego.

Co jest świętem państwowym w USA?

Zgodnie z prawem, rząd nakłada świąt wyłącznie dla urzędników, ale, jak pokazuje praktyka, w większości stanów USA nadal oznaczone świąt federalnych. Są to tradycyjne dla wielu Zjednoczonych, Nowy Rok, Boże Narodzenie, Dzień Niepodległości, Święto Pracy, Dzień Weteranów, i kilku zdarzeń nadzwyczajnych, takich jak: „Urodziny pierwszego amerykańskiego prezydenta George Washington”, „Martina Lyutera King Day” oraz „Columbus Day”. Oto ciekawych ludzi, tych Amerykanów. Ale to nie wszystkie święta amerykańskie, są one tak wiele, że nie wszystkie upomyanesh.