663 Shares 3091 views

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego: Origins, uroczystości, perspektywy

Każdy z tych krajów ma swój własny, unikalny i niepowtarzalny język, który spełnia ludzkie przeznaczenie i przenosi całą spuściznę. Mieszkańcy danego państwa ma swoje własne cechy, tradycje, kulturę i język jest bezpośrednim odzwierciedleniem ich. Jest ona przeniesiona do całej tożsamości ludzi, więc rodzimy język – to kwestia dumy dla teraźniejszości. Dzień języka ojczystego – jest bardzo ważne i potrzebne święto.


prehistoria

Jak w każdym przypadku, Międzynarodowy Dzień posiada własne tło historyczne. Jego obchody było możliwe dzięki wydarzeniom, które miały miejsce w 1952 roku w Pakistanie. W tych dniach uczniowie Dhaka University wzięło udział w demonstracji przeciwko języku urdu. Najbardziej mówił dialektem języka bengalskiego, więc jest to język z protestujących zażądał uznania stanu. Jednak nie tylko słuchali, ale także zaczęli strzelać. W efekcie czterech działaczy studenckich zginęło. Po śmierci innymi mieszkańcami Pakistanu, a także licznych zamieszek i ruchów wyzwoleńczych, bengalski został uznany za język urzędowy w kraju. Walka o prawo do korzystania znajomy sukces dzieciństwo postawa. Następnie, z inicjatywy Bangladeszu (uznanego w 1971 roku jako niezależne państwo), Organizacja UNESCO ogłosił datę 21 lutego Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego, który obchodzony jest co roku od 14 lat na całym świecie.

Jak świętować ten dzień w różnych krajach

Dzień Języka Ojczystego nie jest rozpoznawany przez międzynarodową marne. Jest obchodzony w wielu krajach. W niektórych z tych ludzi przestrzegania pewnych nakazów i tradycji w obchodach, w drugiej – za każdym razem, gdy przechodzi przez zupełnie nowy plan. Spójrzmy na niektóre z tych krajów są najpierw przyjść do głowy.

Bangladesz

Chciałbym poruszyć jest to kraj, bo tu na język ojczysty jest uważany za święto narodowe, jako rocznica 21 lutego był punktem zwrotnym w losach ludzi i historii całego kraju. Z reguły mieszkańcy Bengalu, że dzień zorganizować uroczysty pochód, złożenie kwiatów w pamięci męczenników w Dhace (pomnika „Shaheed Minar”), śpiewając patriotyczne pieśni. Na terenie miasta odbyło się program kulturalny, uroczyste kolacje, konkursy literackie, a nagrody są przyznawane. Istnieje również specjalny rytuał, który jest skojarzony z tym wielkim dniu dla Bengalczycy. Oni kupić specjalne szklane bransoletki dla siebie i bliskich, podkreślając swoje przywiązanie do języka ojczystego i hołd dla tradycji narodowych i historii swojego kraju.

Międzynarodowy Dzień Matki Język w Bangladeszu – to szczególne święto. Każdego roku każde zdarzenie w dniu języka ojczystego jest przygotowany ze szczególnym skali i wyróżnieniem. Rząd i organizacje pozarządowe w kraju są zachęcające różne imprezy, starając się wspierać obywateli kochać języka ojczystego, jak robi to w celu utrzymania i dalszego rozwoju rodzimy język.

Szwajcaria

Dotykać Europie. Na przykład w Szwajcarii, 21 lutego Język Ojczysty Day obchodzony w duchu poznawczym. posiadanych akcji, warsztaty, liczne warsztaty. Szczególnie dotkliwy w tym kraju jest kwestia rodzinach, w których dzieci są dwujęzyczne, a oba są rodzime dla nich. Władze, nauczyciele i rodzice są świadomi, że dla takich dzieci potrzebują specjalnego podejścia, więc kraj opracowany indywidualny program młodego pokolenia szkoleń i edukacji, które są wykonane z sukcesem.

krajach anglojęzycznych

W wielu krajach europejskich, a nie tylko (Anglia, Irlandia, Singapur, Jamajka, Malta, na Bahamach, Nowej Zelandii, a nawet na całym kontynencie, w Australii) język urzędowy, a więc matka jest angielski. Trzeba przyznać, że w rzeczywistości jest częścią sześciu językach międzynarodowych, w związku z tym, jest bezpośrednio związana z wakacji. Wszelkie negocjacje, podróże i po prostu komunikować to być podstawowy ratownik.

Każdy język jest piękny i wspaniały na swój sposób, więc nie zapomnij, aby kochać, kochać i być z niej dumni!

Dzień Matki językowe w Rosji

W naszym kraju, umiłowanie własnego języka ojczystego można porównać z uczuciem prawdziwego patriotyzmu, który przenika wszystko i każdego z nas. Zwłaszcza, jeśli chodzi o wartości słowiańskich wiekowych, do których możemy z pewnością należą się języka rosyjskiego.

Istnieje wiele różnych godnymi wypowiedzi na temat rosyjskiego słowa, ale jest lepiej niż klasyki, nikt nigdy nie umieścić na tym temacie. Najdokładniejsze powiedzeń i jasno odzwierciedla naszego ducha patriotyzmu zawierać słowa wielkiego rosyjskiego pisarza I. S. Turgeneva, który powiedział: „… tylko Ty jesteś moim wsparcie i poparcie wielkiego, potężnego, prawdziwej i wolnej języka rosyjskiego” Czy wystarczy pamiętać silne oświadczenie V. G. Belinskogo, twierdził, że „język rosyjski. – jeden z najbogatszych języków na świecie, i nie ma wątpliwości” Być może, trudno nie zgodzić się z tymi ludźmi geniuszu, jak z powodu naszego języka, uważamy, komunikować się i tworzyć.

W naszym kraju, dzień języka ojczystego, skrypt jest wstępnie przemyślane i starannie przygotowane, przeprowadzone w wielu szkołach, bibliotekach, pałaców kultury, uniwersytetów i innych instytucji edukacyjnych. Studenci są wybierane starannie, w jaki sposób podkreśli motywu, nauczał słowa, ćwiczyć. Wszystkie zaplanowane wydarzenia wydają się być poważne, patriotyczne i edukacyjny charakter. Są one przeprowadzane w celu zaszczepienie u dzieci poczucie szacunku i miłości do ich kultury, historii, tradycji i, oczywiście, do rodzimego języka rosyjskiego.

znikające dialektów

W języku statystyk Dziś od istniejącego sześć tysięcy dwieście są uważane za wymarłe, nie mają żadnych żyjących rodzimych mówców na świecie. Jest też dysfunkcyjne język kategoria zagrożonych i ginących gatunków mowy (prawie nie ma dzieci, rozmawiając z nimi). I niestabilność języków, które nie cieszą się sukcesem, ponieważ nie mają oficjalnego statusu, a obszar ich dystrybucji jest tak mała, że perspektywy dla ich dalszego istnienia jest słaba.

W Rosji, około 140 języki są na skraju emeryturę z użycia, a dwadzieścia już uznane martwe.

Swoje własne cechy i każda kultura ma swój język ojczysty. Oferuje on naród sprawia, że ludzie doceniają i szanują jego radykalny styl wypowiedzi, przekazywać ją z pokolenia na pokolenie. Dlatego Dzień Języka Ojczystego pewno warto wspierać, jako międzynarodowy wypoczynku, promowanie i prowadzenie na odpowiednim poziomie we wszystkich krajach świata.