496 Shares 6623 views

Wczesny rozwój: ćwiczenia na fitball dla niemowląt

Gimnastyczne ball (fitball) – doskonały asystent dla młodej matki i dziecka. Mamo, on szybko wrócić do formy przedporodowej i ćwiczenia na fitball dla niemowląt – doskonałą stymulację fizycznego rozwoju dziecka.


Co piłka wybrać?

Zakres sklepach sportowych fitball Wielkiego – w różnych kolorach, z pryszczami, różnej średnicy, z wąsami i tak dalej. Dla niemowląt najlepiej jest wybrać gładką kulę maksymalnej średnicy – 75 cm, upewniając się jego wytrzymałość i bezpieczeństwo.

Kiedy zacząć?

Ćwiczenia na fitball dla niemowląt może być uruchomiona z dwóch tygodniach życia. Najważniejsze jest to, aby mieć dziecko w tym czasie zagoiła rany pępowinowej. Ćwiczenia powinny być przeprowadzane nie wcześniej niż / 40 minut po podaniu. Na pierwszą lekcją będzie wystarczająco trzy lub cztery minuty, aby rzucić dziecko na piłkę. Dziecko byłoby lepiej, aby utrzymać równowagę, jeśli jest to pre-strip. Na spotkaniu warto oddanie pieluchę.

zapobieganie wypadkom

Ćwiczenia na fitball dla niemowląt wymaga stałej uwagi i opieki ze strony matki. Więc trzeba wziąć silną pozycję, aby ją opanować i dziecko. W każdym razie nie można zabrać dziecko na ręce lub nogi – stawy dziecko wciąż kruchy i można zranić. W pierwszym miesiącu trwania lekcji życiowych może być zwiększona do 15 minut, 2 razy dziennie, z dzieckiem na najmniejszych oznak zmęczenia ładowania należy natychmiast przerwać. Zajęcia dla dzieci na fitball nie tylko trenować narządów przedsionkowych i wzmocnić mięśnie, ale również pomaga uporać się z hiper i łagodzenia kolki niemowląt (kosztem wprowadzenie niektórych grudnichka brzucha na piłce).

Klucz do ćwiczeń fitball dla niemowląt

1. Pierwszym i najbardziej proste ćwiczenie – umieścić swoje dziecko na brzuchu na piłce i potrząśnij nią na boki, do przodu i do tyłu. Takie ćwiczenia, fitball, dla których jest po prostu niezastąpiony, to ćwiczenie aparatu przedsionkowego. Amplituda ruchu może być stopniowo zwiększana.

2. Umieść dziecko z powrotem na fitball. Powinien odpocząć. Wstrząsnąć iz powrotem, z boku na bok, upewnij okrężne ruchy. To ćwiczenie ma na celu wzmocnienie mięśni pleców.

3. Dziecko leży na brzuchu na piłkę, mama powinna delikatnie przycisnął jego plecy i pośladki i uczynić wiosna w górę iw dół.

4. Dziecko leży na brzuchu, trzymając matkę by delikatnie odchyl piłkę z boku na bok, tak że dziecko boczne napięte mięśnie brzucha.

5. Pozycja wyjściowa – dziecko leży na brzuchu na piłkę. Jedną ręką należy wcisnąć kolana do piłki, z drugiej – do wspierania dziecka w klatce piersiowej. Delikatnie toczenia piłki do przodu, tyłem łukowate i klatki piersiowej w górę. To ćwiczenie pozwala rozciągnąć kręgosłup i wzmocnić mięśnie szyi.

6. Do prawidłowego tworzenia stawu biodrowego zaleca się wykonać następujące ćwiczenie: dziecko leżące na brzuchu na piłce, nogi zgięte w kolanach i rozwiedziony (żaba postawa). Piłka powinna wstrząsnąć iz powrotem, z boku na bok.

7. Wprowadza dziecko na brzuchu na piłkę i dać mu chwycić kciuki. Delikatnie chwyć dziecka, możemy toczyć piłkę do niego tak, że stopy dziecka dotknęła podłogi.