389 Shares 1058 views

Oliwa z oliwek jest gorzka. Dlaczego oliwa z oliwek jest gorzka i co robić?

Wyobraź sobie, że sprowadzone z Hiszpanii, Grecji czy Włoch oliwy z oliwek. Przyjaciele powiedział, że – pierwszy produkt ekstrakcji, wykonane za pomocą środków mechanicznych. Zatrzymałeś dar kilka miesięcy nieotwarte, aż w końcu odkorkował butelkę. A potem przyszło na ogromne rozczarowanie: oliwa z oliwek jest gorzka! Dlaczego tak się stało i co robić – przeczytaj ten artykuł. Jeżeli oliwa z oliwek jest obrzydliwe i gorzki smak to łzy w gardle, nie spiesz się wylać jego lub używać do smarowania zawiasów drzwi! Nie będziemy nieracjonalnie długo zachować intrygę. Kupiłeś najlepszy wszystkim oliwa z oliwek. Jego gorzki smak jest właśnie czynnikiem, który świadczy o jej wysokiej jakości.


Świeże soki i sok

„Na smak ostryg może twierdzić tylko ci, którzy próbowali je” – mówią Francuzi. Czy próbował świeże soki? Jeśli tak, to nie trzeba wyjaśniać w jaki sposób różni się on od zwykłego soku. Jasny, bogaty smak, silny zapach i … trochę kwaśny. Ale przypływ energii czujesz, gdy hlebnesh szklankę świeżo wyciśniętego soku! Świeże wyceniane znacznie więcej, ponieważ zachowuje wszystkie witaminy. W zwykły sok, są także obecne. Ale w tej cieczy, który nazywany jest „przywrócenie proszku” jest mało prawdopodobne. Z tego przykładu, owoc staje się jasne, dlaczego gorzka oliwa z oliwek jest lepszej jakości. Jest to w zasadzie takie same świeże. Tylko sok został wypchnięte nie z jabłek lub pomarańczy i zielony oliwek. I wydobywany metodą przestarzały, który był używany od czasów starożytnego Egiptu, – o tradycyjnej prasie. Ale drugi tłoczony oleje produkowane w wyniku obróbki cieplnej, nawet rafinowane, nie jest gorzki smak. Ale korzystne właściwości nie lubią mniej. Ponieważ tracą je w przetwórstwie chemicznym i termicznym.

Dlaczego gorzka oliwa z oliwek „extra virgin”

W krajach śródziemnomorskich, nawet dzieci wiedzą, że dobry olej z oliwek jest gorzka. Dlaczego – to już inna kwestia, a to dotyczy dziedziny chemii. Przyjrzyjmy się, jak zrobić „extra virgin” (tłumaczone jako jego nazwisko) olej. Bo jest zbierana ręcznie i tylko z zielonych gałęzi, trochę nedospevshie oliwkami. Muszą być selektywny – bez siniaków, wgniecenia, nie pomarszczone, bez podmerzli. Następnie przychodzi przetwarzania. Mniejsze producenci będą oddane w ciągu oliwek, bardziej użyteczne właściwości owoców daje olej. A ponieważ tylko umyte i wysłany do prasy. Oczywiście, nie jest to osioł chodzenie w kółko obracać olbrzymi kamień młyński. Proces wytłoczyn jest zmechanizowane, ale jedyna innowacja, która może sobie pozwolić na producentów w produkcji „extra virgin”. Jak dobre wino, z elitarnych klasach oliwy z oliwek DOP i IGP są certyfikaty przyjęte w Unii Europejskiej. Te akronimy oznacza, że owoce zebrane w szczególności, jest znany jako region, a faza produkcji, lub cały proces odpowiada tradycyjnej. Klasa olej „Premium”, jak również w wysokiej klasy wina, terroir jest ważna, odmiana lub mieszanka oliwkami.

Dlaczego gorzka oliwa z oliwek pierwszej tłoczony na zimno

Teraz nadszedł czas, aby zrobić małą wycieczkę do nauki chemii. Jakie substancje dają olej gorzki smak? Po pierwsze, jest on przenoszony z samego produktu oliwek. Jeśli zdarzy ci się spróbować świeżych (nie marynowane) owoce, widzieliście to. Odpowiedzialny za gorzki i lekko cierpki smak, z którego łzy w gardle, są polifenole. Substancje te są bardzo przydatne do organizmu. Chronią one komórki przed wolnymi rodnikami. Lekarze zwane polifenole najlepsze dla profilaktyki raka. Odgrywają one również pozytywną rolę w leczeniu oparzeń. Pierwszej klasy oliwa z oliwek wygładza zmarszczki i częste korzystanie z jego włosy są gęste i lśniące, a paznokcie – mocne. Kiedy tak wiele zalet, że nie staje się tak ważne, że oliwa z oliwek jest gorzka. Dlaczego nie poprinimat jego łyżeczka na czczo, czy piękno wymaga ofiar?

Co jest czysta oliwa z oliwek?

W krajach śródziemnomorskich produkują olej jest absolutnie bez goryczy. Ale są mniej cenione i kosztuje mniej. „Czysta oliwa z oliwek» – Czysta oliwa z oliwek – można porównać do zwykłych soków. Załóżmy, że masz bank Frechet i pięć z tych samych pojemnościach z kompotu. Wymieszać wszystkie płyny w jednej kadzi i nazywają powstałą kompozycję „Just sok”. W przybliżeniu ten sam system działa w produkcji „czystej oliwy”. „Extra Virgin” w nim – tylko pewna część. Większość – rafinowany produkt otrzymywany przez obróbkę chemiczną lub ciepła. Polifenole w procesie produkcji są tak zniszczone, a które ostatecznie wpływa na smak oliwy z oliwek. Dlaczego gorzki taki produkt? Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna: olej pogorszyła się wraz z wiekiem lub z powodu niezgodności z zasadami przechowywania.

Jaki jest Romas Oliwa z oliwek?

Olej ten drugi naciskając. Raz pod presją oliwek wyraziły pełną soku tłuszczu na produkt pierwszej klasy, są zmuszeni do „pracy” ponownie. Owoc jest poddawany działaniu wysokiej temperatury oraz na działanie rozpuszczalników organicznych. W wyniku ekstrakcji otrzymanego się trochę więcej oleju. W celu poprawy jej jakości, składający się z pierwszego produktu ekstrakcji w nim. gorzka oliwa z oliwek jest bardzo rzadkie. Dlaczego? Ponieważ istnieje bardzo niewiele polifenoli. W Hiszpanii Romas oliwy z oliwek wykorzystywanej tylko do smażenia potraw, a te, które wymagają dużej ilości oleju (w frytkownice). Ale to kosztuje około dwóch euro za litr, podczas gdy „extra virgin” są zwykle sprzedawane do ośmiu.

„Paliwo do lamp”

Dlaczego gorzka oliwa z oliwek jest niewybredny, już znalezione. Ale możemy pozbyć się tego smaku, stosując produkt z pierwszego wyrazu? Okazuje się, że jeżeli przedmiotem jego procesu rafinacji – oczyszczenie. Aby to zrobić, wykonaj oliwki gorszej jakości. Są one zbierane z ziemi, należy upraw podmerzshie lub te elementy, które nie zostały „casting”, aby stać się surowiec do lepszej jakości oleju. Ale wycisnąć oliwki są w tradycyjny sposób – poprzez tłoczenie na zimno. Oczywiście, nieuchronnie skażone surowce wpływa na smak. Poprzednio olej użyto lampy i oprawy. Teraz nie trzeba już tego. Aby poprawić smak oliwy z oliwek i rafinacja jest przeprowadzana. Ale wraz z nim znika i polifenole. Od takiego produktu w Hiszpanii jest przygotowany majonez.

Więc co z oliwy z oliwek?

Krótkie podsumowanie. W tym artykule staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego oliwa z oliwek jest gorzka i co zrobić, gdy tak się dzieje. Zatrzymaliśmy się w szczegółach na pierwszej części problemu. Ale co zrobić, jeśli zakupiony olej jest gorzki? Odpowiedź: nic. Dodaj go do sałatek. widać jak znakomity smak potraw będą znane. Na tej puszki oleju i smażyć, ale zostanie ona wydana trochę drogie. Mięso, ryby i warzywa gotowane w ten sposób nie będzie gorzki smak. Jeśli czujesz gorycz w smaku absolutnie nie do zniesienia, ogrzać produkt do temperatury 60-70 stopni i wymieszać z posiekanym czosnkiem. Hiszpański zanurzane w mieszaninie chleb tostowy i spożywane jako przekąska.