219 Shares 5835 views

Smartphone EXPLAY A400: Dane techniczne, opis. Liczba właścicieli

Proste entry-level smartfon z pełnym zestawem funkcji podstawowych – EXPLAY A400. Urządzenie to posiada bardzo demokratyczną ceną w 3500 rubli, ale jego zasoby sprzętowe jest wystarczająca do większości zastosowań. Że parametry tego gadżetu zostaną omówione w tym krótkim materiale głównej.

niszowych gadżet

specyfikacje techniczne, to bardzo mały koszt, wyświetlacz o przekątnej 4 cale – to nie jest kompletna lista funkcji, które są wyraźnie i jednoznacznie wskazują, że jest to urządzenie entry-level, lub jak to nazywa się czasem, low-end gadżet. Jest to idealne rozwiązanie dla większości codziennych zadań. Jedyną rzeczą jest to urządzenie zdecydowanie nie radzą sobie – najbardziej wymagających zabawki trójwymiarowych. Aby im grać, trzeba kupić droższe urządzenia. Ale ze wszystkim innym, „A400” poradzi sobie dobrze.

Opcje

Składniki tego urządzenia jest następująca:

 • Bardzo „inteligentne” telefon.
 • Bateria 1600 mAh pojemności.
 • Podręcznik użytkownika.
 • Stereo.
 • Standardowy kabel interfejsu.
 • Karta gwarancyjna.
 • Ładowarka.

wygląd

Prawie cały przedni panel tego gadżetu ekran dotykowy zajęty. Pod nim wyświetlane typowy panel sterowania z 3 przyciskami. Powyżej słuchawka jest umieszczony, kilka czujników i kamer oko przód. Na prawym brzegu jest devaysa przycisk blokady, a po lewej – przyciski regulacji głośności. Na dolnej stronie urządzenia otwór, rozmowy mikrofonu. Ale na szczycie wszystkich wycofanych interfejsów przewodowych: micro-USB oraz porty audio. Na tylnej okładce niż logo producenta jest również głośnik, główny aparat i oświetlenie LED dla niej.

Podstawa obliczeniowa smartphone

EXPLAY A400 opiera się na rozwoju firmy MT6572 CPU „biblioteki”. Układ ten poziom podstawowy, który zawiera tylko dwie jednostki obliczeniowe oparte na architekturze „A7”, i jest wytwarzany zgodnie z wymogami technologii, NVG proces 28 nm. Częstość ich praniach dynamicznie wzrastać do 1,3 GHz z najbardziej wymagających zastosowań. Jeśli urządzenie, aby zapewnić wystarczającą moc obliczeniową wydajności jądra, natomiast drugi off. Ponadto, gdy minimalna częstotliwość każdej jednostki ładunkowej jest automatycznie obniża się do 300 MHz. W wyniku tego można zauważyć, że układ półprzewodnikowy może oferują wysoką sprawność energetyczną. Ale jego występ – na minimalnym poziomie, a niektóre rezerwa wykonania to po prostu nie robi. Ale dla większości codziennych zadań jest to dość mało.

Wyświetlacz oraz akcelerator graficzny

Wyświetlacz jest zdecydowanie słaby punkt EXPLAY A400. Charakterystyka techniczna on bardzo skromny. Rozmiar ekranu – tylko 4 cali. Z jednej strony, pozwala na łatwe przeprowadzenie ręcznego sterowania urządzenia tylko z jednej strony, ale z drugiej – na takim ekranie nie zawsze jest możliwe, aby z dużych obiektów. Rozdzielczość ekranu to tylko 800×480. Gęstość pikseli na nim jest 233ppi. Obraz jest, oczywiście, nie ziarnisty, ale poszczególne piksele mogą nadal być zdemontowane w razie potrzeby. wyświetlacz matrycowy w tym urządzeniu jest nieaktualne dzisiejszej technologii – TN. Kąty widzenia w jej minimalne, a nawet niewielkie odchylenie od 90 stopni jest silnym zniekształcenie obrazu. Drugą główną wadą tej technologii – zwiększone zużycie energii. Dlatego akumulator ten gadżet bardziej rygorystycznych wymogów w celu zapewnienia wymaganego poziomu autonomii.

kamera

Niezła główny aparat 5 Mn EXPLAY A400. Zdjęcie na normalnym poziomie za pomocą oświetlenia uzyskane jest jeszcze nic. Urządzenie autofokus nie jest obecny, lecz diody jednostka podświetleniowa, oczywiście, nie jest. Wśród innych funkcji, ten gadżet musi zauważyć obecność zoom cyfrowy. Jest tam również wsparcie nagrywania wideo. Przednia komora jest na podstawie niewielkiego 0,3 czujnika Mn. Do połączeń wideo wystarczy. Ale teraz popularny „autoportretów” nie wystarcza.

pamięć

Telefon EXPLAY A400 wyposażony jest w sumie 512 MB pamięci RAM. Jednocześnie większość z nich jest system operacyjny (około 300 MB). W rezultacie, użytkownik może liczyć maksymalnie 200 MB. Aby rozpocząć 2-3 prostych aplikacji to wystarczy. Ale jeśli spróbujesz uruchomić wiele aplikacji intensywnie, smartfon zacznie zwalniać. W niektórych przypadkach, być może trzeba będzie go ponownie. Zintegrowany pojemność w tym gadżecie jest 4 GB. W tym przypadku system operacyjny zajmuje około 2 GB. 800 MB jest zarezerwowany dla instalacji aplikacji użytkownika, ale co do przechowywania danych osobowych, użytkownik może wykorzystać pozostałą 1,2 GB. To nie wystarczy, aby ujawnić pełen potencjał tego gadżetu. Więc musimy być zainstalowany w tym urządzeniu jest dysk zewnętrzny flesz. Maksymalny jego rozmiar może być równa imponujące nawet jak na współczesne standardy 32GB. Niezbędna do tego celu gniazdo w tym urządzeniu.

autonomia

pełna pojemność baterii w tym urządzeniu wynosi 1600 mAh. Z jednej strony, stoi jeden z najlepszych procesorów energooszczędnych, a po drugiej – ekran jest mały, ale z wysokich wymagań w zakresie pojemności akumulatora. W rezultacie, w pełni naładowany akumulator będzie trwała przez 2 dni w średnim obciążeniu cyklicznym. Jeśli jednak do oszczędzania zasobów baterii do maksimum, można dodać do tej wartości przez kolejne 24 godziny i dostać 3 dni życia baterii. Dobrze, gdy zaczyna grę w tym smartphone żywotność baterii zostanie zredukowana do 8-9 godzin. Oznacza to, że w tym trybie będzie musiał ładować smartfon każdego dnia lub nawet 2 razy. Bateria na kontroli A400 EXPLAY nie jest trudne. Dlatego też, w celu wyeliminowania możliwości, że ten gadżet niech cię w najgorszym możliwym czasie, zaleca się zakup drugiego takiego akcesorium.

wymiana informacji

Porządny zestaw interfejsów w EXPLAY A400. Funkcje w tym względzie, że ma takie:

 • Pełne wsparcie dla sieci 3G i, oczywiście, GSM.
 • Zintegrowany miernik "bezprzewodowy" Standard B, G i N.
 • Jest też „Bluetooth” do wymiany danych z podobnych gadżetów mobilnych.
 • Aby określić lokalizację, można korzystać z urządzenia GPS-sensor.
 • Aby synchronizować z komputerem i ładowanie akumulatora będzie trzeba użyć przewodowej mikro-YUSB.
 • Dla wyjścia do przewodowej głośniki są najlepiej wykorzystywane w portach audio.

miękki

System operacyjny w tym urządzeniu – „Android”. Jej wersja – 4.2. Tylko tutaj, w przeciwieństwie do większości podobnych gadżetów, w którym domyślnej instalacji usługi od „Google” jest z „Yandex” aplikacji. Zamiast „Chrome” tam „Yandex Browser” zamiast „Google Map” tutaj można znaleźć „Yandex”. Nawet zamiast zwykłego „Sklep Play” dla instalacji nowych aplikacji będzie musiał użyć „z Yandex.Market”. W razie potrzeby można uzupełnić zestaw aplikacji z „Google”, ale to zajmie dodatkową przestrzeń dla innych programów jest po prostu nie ma miejsca. Więc musimy wykorzystać to, co jest dostępne.

Teraz zajmują się tematami takimi jak jak ustawić dźwięk na EXPLAY A400 najszybciej. Aby to zrobić, należy nacisnąć dolny panel lewy przycisk. W menu, które się pojawi, wybierz pozycję „Ustawienia” na ekranie dotykowym. W oknie, które zostanie otwarte, możemy znaleźć w sekcji „Device”, aw niej opcję „Dźwięk”. Top wybrać typ profilu dźwięku, otworzyć go na dole i jest konfigurowalny: ustawić połączenie melodii integracji, wibracje itp w tym samym menu można skonfigurować ustawienia oprogramowania innego urządzenia …

Koszt smartphone

Na początku sprzedaży gadżetu został wyceniony na 103 dolarów. W przyszłości, jego wartość stopniowo malała, osiągając 64 dolarów. To jest tak, że może być kupiony w sierpniu 2015 r. Jest to wartość normalna dla smartphone entry-level. A teraz ten gadżet nie doszła do zakupu, ponieważ wszystkie jego akcje są wyprzedane.

A co z właścicielami?

Doskonałe rozwiązanie klasy podstawowej dla każdego dnia – jest to smartphone EXPLAY A400. Recenzje wskazać tylko te z jego wad:

 • Mała ilość pamięci RAM.
 • Słaby autonomia.

W pierwszym przypadku problem jest rozwiązany przez zainstalowanie specjalnego oprogramowania, na przykład, „Clean-Master”. Dzięki niemu będzie musiał okresowo usunąć nadmiar informacji z pamięci. W drugim przypadku, też, z pomocą specjalistycznego oprogramowania, można zatrzymać wszystkie niepotrzebne procesy, a tym samym znacznie zaoszczędzić energię baterii. Ale zalety tego devayse znacznie więcej:

 • Obecność dwóch kamer.
 • Możliwość zainstalowania zewnętrznego dysku.
 • Kompaktowe wymiary.
 • Koszty Demokratycznej.

streszczenie

Oczywiście 100% trafić do segmentu budżetowego nie EXPLAY A400. Ale z drugiej strony, jest to jedno z pierwszych urządzeń tej klasy produktów. A pewna część rynku, udało mu się wygrać. On jest teraz zastąpiony przez bardziej wydajnych rozwiązań dla tych samych pieniędzy, które zabezpieczają osiągniętych wyników. Ale pionierem w ten sposób można uznać to „A400”, który w stosunkowo krótkim czasie udało się ustalić się z najlepszej strony.