879 Shares 6634 views

Produkt mleczny – śmietana. Kompozycji, zastosowanie, producenci

W naszych czasach, ten produkt jest wytwarzany w warunkach przemysłowych. I raz, dawno temu na stole był domowej roboty śmietana. Nieważne, jak zapewnił nas, że ona ma taki sam smak jak wykonane przez własne ręce, to jest możliwe, aby wątpić. Po tym wszystkim, był gospodyni przygotowuje dla swojej rodziny produktów naturalnych jest o wiele smaczniejsze. Po tym wszystkim, to jest z miłością. Ale co komu domowe śmietana nie jest dostępna dla jakiegoś powodu? Przynajmniej spróbować zrozumieć jego skład i sposób wytwarzania, aby mieć pewność co do jakości, co kupujesz.

Jak to się robi w fabryce?

Jeśli zapytać ludzi o, z którego jest przygotowane, wiele odpowiedź z całą pewnością, że krem jest wykonany z mlekiem. I popełniać błędy. W rzeczywistości, jej wytwarzania za pomocą śmietanę i wrzenie bakterii kwasu mlekowego. Na zakończenie wszystkich etapów produkcji uzyskuje się produkt mleczarski – śmietanę. Przede wszystkim producenta sprawdza jakość mleka, a następnie oddziela się z kremu, to znaczy oddzielić przez ochłodzenie, a następnie podgrzewania mleka. Otrzymany krem jest znormalizowane, to znaczy dostosowana do żądanej wartości procentowej zawartości tłuszczu, to prowadzi to do stanu jednorodnego, uzyskując plastyczność. A następnie pasteryzowane w temperaturze +62 stopni do zabicia ewentualnych mikroorganizmów. Po tych wszystkich zabiegach Otrzymaną mieszaninę chłodzi się przez dwie godziny. Po tym czasie, aby uzyskać produkt mleczny śmietana w kremie dodać starter, wymieszać i pozostawić do ostygnięcia przez 12 godzin. Końcowy etap – pasteryzacji, w którym jest podgrzewana do 96 ° przez kilka sekund. Masę pakuje się i przeprowadza się w sklepach. Jak się okazuje kwaśny. Kwaśna śmietana produkt zrobić trochę inaczej.

Stand-in w kasie

Chcąc zaoszczędzić pieniądze, dobieramy produkty po niskich kosztach, bez myślenia, które pozwoliły producentowi obniżyć cenę. Ale te dwa nie są tego samego produktu. Naturalne i kosztowne – jest kwaśny. Kwaśna śmietana produkt jest tańszy i jest wytwarzany z tłuszczu roślinnego. Chociaż technologia opiera się również na fermentacji i składu wspomnianego znormalizowanego krem, użyj taka żywność nie przyniesie. Kupujący po prostu czuć smak przypominający kwaśną śmietaną, ale organizm nie dostać się do niego substancję, dzięki której krem jest nie tylko smaczne, ale także użyteczne.

dla zdrowia

Obecnie modne jest być cienkie, więc, nie chcąc odzyskać wiele odmówić tego produktu. Ale zawiera użytecznych bakterii kwasu mlekowego, jak witaminy A, D, E, H, C, B. Ponadto jest ona białka, fosforu, żelaza, potasu, magnezu, sodu i wapnia. Wszystkie te substancje są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. produkt mleczny śmietana pomaga przywrócić siły po chorobie, stres fizyczny i psychiczny, poprawia trawienie i łatwe do strawienia. Najważniejsze jest, aby używać go do zmierzenia, w przeciwnym razie może to przyczynić się do zaburzeń metabolizmu, zwiększenie stężenia cholesterolu we krwi. Jeśli boisz się lepiej, trochę kwaśnej śmietany 10% tłuszczu, a jeśli chcesz, aby cieszyć się głęboki smak produktu, jego zawartość tłuszczu powinna być maksymalna – 40%. Nie istnieją żadne przepisy wykorzystują śmietana, każdy jest indywidualny. Oczywiście, konieczne jest, aby monitorować, jak organizm reaguje na niego. Następnie produkt mleczny śmietana przynieść tylko korzyści.

rozejrzysz

Wiadomo, że jest to łatwo psujących się produktów, więc przede wszystkim konieczne jest, aby spojrzeć na datę produkcji i przydatności do spożycia życia, a w każdym razie nie do zakupu produktów wygasła. Przejęcie to w najlepszym razie prowadzi do łatwego zatruciem pokarmowym, a co gorsza, być śmiertelne. Po tym wszystkim, śmietana – doskonałą pożywką dla patogenów. Naturalny krem powinien być spożyty w ciągu 5 dni. Jest bardzo mały, według producentów, więc dodawać konserwantów w nim, co niewątpliwie utrudnia jej składu. Zdarza się również, że nie upłynął, a produkt jest zepsuty. Chodzi o to, że warunki transportu lub przechowywania zostały naruszone. Nie jest tajemnicą, że krem powinien być przechowywany w chłodnym miejscu, w temperaturze optymalnej wydajności – od 0 do 8 stopni.

producenci sztuczki

Jeśli podczas transportu w samochodzie wybuchła lodówce, lub w sklepie, że nie od razu dostać się na lodowej licznika, można go łatwo włączyć kwaśny, a jego stosowanie będzie szkodzić zdrowiu kupującego. Generalnie, krem nie powinien mieć wyraźny kwaśny smak. Jeśli ma, to jest powód do niepokoju. Śmietana powinna być gruba, wbrew powszechnemu przekonaniu. Jeśli produkt ma niską zawartość tłuszczu, będzie to ciecz. Często producenci starają się uczynić go grubsze, a następnie dodaje skrobię. Krem można zweryfikować to wkroplono jod. Okazuje niebieski, jeśli nie zawierają skrobi. Nie ma prawa nakładają obowiązek na producentów, aby napisać prawdziwą nazwę produktu na opakowaniu. Często jednak producenci starają się ignorować to i pisać swoje zastępcze „Smetánka”, „Smetanovna” i tym podobne. Tak oszukać konsumentów. Ale jeśli przyjrzeć się bliżej, mały druk na opakowaniu będzie napisane, że porwała produkt, w którym struktura zostanie tłuszcze roślinne. W związku z tym, w sklepie trzeba zwracać uwagę na to, co można kupić. Należy zwrócić uwagę na kolor kremu, może być biały lub lekko żółtawy, ale nie szary, jego struktura: ziarno – to zły znak. Aby nie popełniać błędów, należy wybrać „” Producent, który nie zawiedzie, a kupić tylko produkty jego produkcji.

kto jest lepszy

Na półkach naszych sklepów produkt jest dostępny w szerokim zakresie. Można zobaczyć śmietanę wykonane w różnych częściach Rosji. Również bardzo popularne produkty mleczne JSC „produkt” made Savushkin w Brześciu na Białorusi. Są smaczne i naturalne, a także z innych dużych producentów, takich jak „Ostankino”, „Maślanka” „produkt”, „Dmitrogorsky Tula Zakładu Mleczarskiego” i innych. Sumienne producenci nie są dodawane do śmietanie lub skrobi lub barwników lub tłuszczów roślinnych lub innych substancji chemicznych i nie oszukują konsumentów z fałszywymi etykietami na opakowaniu. Dlatego ten krem nie tylko najbardziej, ale również bezpieczne, aby dać swoim dzieciom.