528 Shares 3029 views

Tabela „Dane antropometryczne dzieci poniżej jednego roku”

Kiedy pary zaczynają planować rodzinę, natychmiast pojawia się wiele pytań, na które trzeba szukać odpowiedzi. Bardzo często ludzie są zainteresowani tym, co są zasady antropometrycznych danych zdrowego dziecka w pierwszym roku, więc bardzo trudno jest sobie wyobrazić, jak się mały człowiek, gdy sam jesteś w dziesiątki razy więcej od niego. Może to pomóc w tabeli.


Dane antropometryczne dzieci, o których mowa w tym przepisie nie są absolutne normy, więc będzie w każdym przypadku trzeba porozmawiać z lekarzem o tym. Jednak wiele osób czuje się bardziej komfortowo, jeśli wiedzą, przynajmniej pewną wartość. A to pomoże Ci w tej tabeli.

Dane antropometryczne dzieci w jej wieku rejestrowane przez okres do jednego roku, a są one podane w skróconej wersji – tylko dla noworodka, dziecka, który okazał sześć miesięcy, a na końcu roku.

stół

wiek Waga, gramy przyrost masy ciała Wzrost w cm Wzrost dynamiki obwód głowy biust
1 miesiąc 3100-3400 600 50-51 3 34 32
pół roku 7100-7400 650 66-70 2 43 45
1 rok 10000-10800 350 74-80 1.5 46 48

wyjaśnienia

Tabela „Dane antropometryczne dzieci” może wprowadzić pewne ludzi na manowce, tak powinno być natychmiast skomentować. Tak, to pokazuje wartości kluczowych parametrów w trzech momentów z życia małego człowieka.

Pierwszy środek – jest to pierwszy miesiąc od jego narodzin, drugi – sześć miesięcy po urodzeniu, a trzeci – rok. Można zobaczyć, co powinno być jego normalna waga, którą musi mieć wzrost i obwód w klatce piersiowej, a dokładnie ten sam parametr dla głowy w każdym z tych okresów. To pomaga precyzyjnie tej tabeli.

Dane antropometryczne dzieci otrzymują nie tylko absolutny – można dowiedzieć się więcej i średni przyrost masy ciała i wzrostu w danym etapie rozwoju dziecka. Wszystkie te dane powinny pomóc uporządkować kwestie jak wielka rośnie i rozwija się w rozwoju dziecka.

Dane antropometryczne dzieci poniżej jednego roku zmieniają się dość szybko, więc uważaj na nich, trzeba ostrożnie. Oczywiście, to nie jest wszystko, co można dowiedzieć się – lekarz może powiedzieć dużo więcej, malowane specjalnie dla Twojego dziecka przewidywanych liczb w pierwszym roku życia, a w ciągu najbliższych kilku lat. Pozwoli to na bieżąco o tym, jak dobrze dojrzewa fizycznie dziecka, a jeśli zaczniesz dostrzegać żadnych odchyleń, będą mogli natychmiast udać się do lekarza, aby dowiedzieć się, czy jest to problem.