304 Shares 6235 views

Szczególną moc podczas cukrzycy typu 2

Selektywne żywienie w cukrzycy typu 2 jest wynikiem tego, jak zachowywał się przez całe życie człowiek nagle zachorował na tę chorobę.


Coraz dzisiejsze realia potwierdzić społeczeństwu faktu, że większość istniejących choroby związane z zaburzeniami metabolicznymi, spowodowane głównie przez zmiany w kulturze żywności. Szeroka gama produktów spożywczych doprowadziło do tego, że zmiany w żywieniu zachowań w populacji na świecie, powoduje różne zaburzenia metaboliczne. Cukrzyca – jedno z tych zaburzeń wiąże się ze złym wchłanianiem pokarmu takiego jak glukoza ważny element. U pacjentów z cukrzycą, gdy nie istnieją żadne mechanizmy racjonalnego wykorzystania tej substancji, a mianowicie właścicielem trzustkowe hormonu insuliny, węglowodany, zwłaszcza w dużych ilościach, są wysoce toksyczne dla ludzi. Dlatego moc podczas cukrzycy typu 2 cukrzycy powinno być ściśle ograniczone węglowodany żywności, w przeciwnym razie może to spowodować szereg poważnych powikłań, z których jedna jest śpiączka cukrzycowa. Pacjenci muszą podążać specjalne menu w cukrzycy typu 2 na co dzień, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji. Po tym wszystkim, przestrzeganie racjonalnych diet może nie tylko poprawić ogólną kondycję, ale również, aby zatrzymać postęp procesu chorobowego, bez stosowania silnych leków leczniczych.

Menu w cukrzycy typu 2 powinno być lekkostrawne pokarmy miejsce z dużą zawartością cukru. Ale nie tylko zwiększona zawartość węglowodanów powinno zatrzymać cukrzycę, tak samo poważne podejście jest konieczne, aby odsłonić zbyt dużo jedzenia tłustych, które w podobny sposób prowadzi do wzrostu masy ciała. Ale to nie oznacza, że osoba z cukrzycą być skromne diety. Nie. I odwrotnie, gdy cukrzyca typu 2 moc powinna być maksymalnie zróżnicowana.

Podstawowe zasady żywności dla ludzi kultury z cukrzycą

1. Konieczne jest regularne posiłki, co najmniej trzy razy dziennie, a nawet lepiej, aby rozwinąć do 4-5 razy dziennie. Decyzja ta doprowadzi do normalizacji otrzymania węglowodanów w organizmie i dostarczenia go przed nadmiernymi wahaniami glikemii.

2. Posiłki z cukrzycą typu 2 należy wykluczyć wszystkie produkty o wysokim indeksie glikemicznym, czyli tych, którzy po ich stosowanie zwiększa poziom cukru w osoczu krwi. To wszystko węglowodany: cukier, czekolada, ciastka, słodkie rodzaje owoców, produkty mączne z białej pszenicy, makarony, ziemniaki, ryż i tak dalej.

3. Konieczne jest, aby ograniczyć spożycie żywności, która ma wysoką zawartość tłuszczu w nim. Tłuszcze związki węglowodanowe są źródłem energii. Dlatego są one również zwiększyć prawdopodobieństwo podniesienia poziomu cukru, który jest wymagany przez dietę, aby uniknąć. Lepiej zastąpić tłuszcze zwierzęce ogniotrwałych do lżejszego zakładu.

4. Nie należy zapominać o stosowaniu produktów, które zawierają naturalne włókna, co uniemożliwia szybkie wchłanianie związków węglowodanowych. Błonnik znajduje się w wielu zbóż, gryki, na przykład, w produktach piekarniczych z mąki pszennej, wszystkie owoce, warzywa, a także rośliny strączkowe (soja, fasola, groch, soczewica). Wszystkie te produkty mogą być całkowicie dopuszczalne, aby zróżnicować swoje własne menu.

5.Zapreschaetsya nadużycie spożycie napojów alkoholowych, ponieważ mogą one prowadzić do nieprzewidywalnych zmian poziomu cukru we krwi, jak również odczucia czujności, więc pod wpływem alkoholu, a może nic jeść zbędny.

6. Wymaga zmniejszyć spożycie słonych pokarmów. Sól jest jednym z czynników opóźnienia w nadmiaru płynu, co ostatecznie prowadzi do wzrostu całkowitej masy ciała. Również daje nerki sól, i tak, że cukrzyca staje się podatny. A później usterka elementy tkanki nerek prowadzi do trwałego wzrostu ciśnienia tętniczego.

I wreszcie, chcę powiedzieć, że obecnie istnieje wiele substytutów cukru, które ze względu na ich właściwości smakowych nie różnią się bardzo od tych produktów, które zawierają substancję naturalną, a które znacznie wzbogacają istnienie wielu cukrzyków, smakosz.