372 Shares 2435 views

Wiktor Christienko: biografia, działalność zawodowa

Wiktor Christienko (data urodzenia – 28 sierpnia 1957) to znany rosyjski dyplomata z ostatnich dziesięcioleci. Wcześniej zajmował kierownicze stanowiska w rządzie, obecnie prowadzone przez centralny organ zarządzający EWEA.


Zdumiewająca opowieść o rodzinie

Gdzie rozpoczął podróż swego życia, Victor Christienko? Jego biografia rozpoczęła się w Czelabińsku, ale rodzina, w której się urodził, ma wyjątkowy i zasługuje na szczególną uwagę historię. Jego ojciec, Borys urodził się w Harbinie – stolicy Chińskiej Kolei Wschodniej, w rodzinie kolei. W 1935 roku, wraz z dziesiątkami tysięcy innych pracowników rodzinnym Harbin-CEL Boris Christienko (rodziców i dwóch synów) wrócił do ZSRR. A następnie zaczął ten sam koszmar, który był możliwy tylko w kraju zwycięskiego socjalizmu. Wszystko Christienko aresztowano, ojciec został zastrzelony raz, matka była torturowana w obozach, a jego brat Borys był szalony w więzieniu NKWD. Sam Borys przeżył dziesięć lat w obozach, a dopiero po wojnie został uwolniony. Już emerytem Boris Christienko na wniosek jego syna Wiktora opisano jego życiu wzloty i upadki jest w swojej autobiografii, która, chociaż nie została opublikowana, ale wciąż miał jakieś spacery wśród ludzi, z którymi się komunikujesz, Wiktor Christienko. Dostał go w dłoniach i słynnego scenarzysty Eduard Volodarsky, który opiera się na to pisał scenariusz serialu „Wszystko zaczęło się w Harbinie.” Jego wartość spojrzenie, po tym wszystkim, to pokazuje nie tylko prawdę, ale niemal dokumentalną opowieść o prawdziwej historii życia Borisa Hristenko (w filmie tylko zmienił swoje nazwisko).

Jeszcze bardziej zaskakujący jest fakt, że matka Wiktora Christienko, Ludmiła Nikitichna, także pochodzi z rodziny represjonowanych jej ojciec został zastrzelony, a ona uciekła aresztowanie tylko dlatego, że była wtedy zaledwie 14 lat. Taka jest historia rodzinna.

początku drogi

Mogłoby wszystkich tych niezwykłych okolicznościach nie wpływa na losy osoby powszechnie znanej w naszym kraju, jak Hristenko Wiktora Borisovich? Jego biografia, jednak wygląda dość często dla radzieckiego człowieka, który urodził się w późnych latach 50-tych. Pierwsza szkoła, a następnie Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Czelabińsk (przy okazji jego ojciec Boris był w chwili asystent profesora uniwersytetu).

Po zakończeniu szkolenia, Wiktor został przydzielony do uczelni macierzystej, pracował jako inżynier w dziale, zaocznie studiował w szkole absolwent Moskiewskiego Instytutu Zarządzania, a potem zaczął zavlabom uczy się w późnych latach 80-tych był już docentem. To nadal Viktor Christienko swoją drogę w ślady ojca, ale uderzyło się zmiany w kraju.

goskarery start

W 1990 roku młody naukowiec Hristenko Wiktor Borisovich pracuje w wyborach do rady miasta Czelabińsk i podbić rywali. Wykształcony i energiczny specjalista porusza się szybko przez szeregach, stając się członkiem Prezydium Rady, na czele Komisji w sprawie opracowania koncepcji rozwoju Czelabińsk. Jednakże, „rada” zbliża się do końca, a Wiktor Christienko idzie do pracy w organ wykonawczy – rady miejskiej, która zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami miasta. Po upadku Związku Radzieckiego, został mianowany zastępcą, a następnie pierwszy zastępca gubernatora regionu. On nie marnował czasu, studiując na Akademii N / S Federacji Rosyjskiej. W kategoriach politycznych, jest aktywnym zwolennikiem Borys Jelcyn, szef Czelabińsk partii „Nasz Dom – Rosja”.

Wybory prezydenckie 1996

Dziś niewiele osób pamięta te wydarzenia, kiedy Rosjanie decydują, kto będzie prezydentem – Jelcyn lub Ziuganow. Hristenko Wiktor Borisovich zrobił wszystko co w jego mocy, aby Czelabińsk głosowali na reelekcji obecnego prezydenta na drugą kadencję. W czasie kampanii wyborczej był powiernikiem Borysa Jelcyna, aktywnie przemawiał na wiecach i spotkaniach, kampanie dla niego. Po reelekcji prezydenta w drugiej linii Christienko mianowany jego upoważnionego przedstawiciela w okolicy.

Początek kariery rządu

Christienko latem 1997 roku przeniósł się do Moskwy i pełnił funkcję wiceministra finansów w rządzie Wiktora Czernomyrdin. Kraj ten nasilił się kryzys, który wiosną 1998 roku doprowadził do rezygnacji Czernomyrdinem i tworzenia nowego gabinetu pod przewodnictwem Siergieja Kiriyenko. Nowy premier, który podobnie jak Wiktor Christienko, tylko w 1997 roku wyemigrowali do Moskwy z prowincji (w Niżnym Nowogrodzie), zaoferował swoją coeval stanowisko wicepremiera odpowiedzialnego za produkcję polityki finansowej.

Po domyślnie w Rosji w czasie kryzysu Christienki wynikającej kilka miesięcy jako tymczasowy rząd kierowany przez (Tak, że w jego biografii jest i po premiera!) Aż przyszedł Jewgienij Primakow.

Dobre promocje wszyscy premierzy potrzebne

Nowy premier nie wydalić „cenną ramkę” – powrócił na stanowisko wiceministra Christienki Finansów. Primakow, który zastąpił po ośmiu miesięcy Stiepaszyn ponownie zaproponował mu stanowisko pierwszego wicepremiera. Nie poruszał się szybko i usiadł w fotelu premiera Władimira Putina. Przyszedł po Kasjanow Christienko pozostaje w tym samym miejscu, w którym był już aż do marca 2004 roku, kiedy rząd lewej dwa tygodnie bez premiera. I znowu, jeśli tylko na kilka tygodni, ale Wiktor Christienko stało Działając Premier Federacji Rosyjskiej – po raz drugi w swojej karierze.

Który stał na czele rządu Fradkov Christienko rusza na stanowisko ministra energetyki i przemysłu, który utrzymuje ten ostatni i premiera Wiktora Zubkowa do maja 2008 r. Ponownie doprowadził rząd Federacji Rosyjskiej Władimirem Putinem, zostawiłem go na tym samym stanowisku ministerialnym.

Daylight struktura praca supra

W tym czasie aktywnie rozwija międzynarodową współpracę Rosji z Białorusią i Kazachstanem w ramach unii celnej, przygotowane tworzenie EWEA. Premier Władimir Putin zdecydował, że Wiktor Christienko może być wyznaczony do nadzorowania organem wykonawczym powstającej wspólnocie. W listopadzie 2011 roku został wybrany prezesem zarządu Komisji Gospodarczej EWEA, który jest swego rodzaju odpowiednik Komisji Europejskiej. Tak szybko, że trwa Wiktor Christienko, z grubsza podobna do tej w UE trwa JK Juncker. W grudniu tego roku, jego kadencja wygasa.

Rodzina Wiktor Christienko

Będąc jeszcze studentem, poznał dziewczynę, kolega Hope, który wyrównał los wielu dwóch dekad. W tym małżeństwie mieli troje dzieci, syna i dwie córki. Ale Wiktor Christienko, biografia, rodzina i życie, które wydawały niewzruszone fundamenty, sprawia, że nowy skręcają na ścieżce życia w 45 lat. On wyhodowany w 2002 roku i wchodzi do nowego małżeństwa – z Tatyana Golikova, dawnego towarzysza z jego wielu lat w Ministerstwie Finansów. W drugim rządzie Putina stała Minister Zdrowia i Polityki Społecznej, a teraz jest szefem Audytu izby rosyjskiego.