412 Shares 6732 views

Zastosowanie nasion lnu – nie jest możliwe dla zdrowia

Użycie nasion lnu stało się powszechne w czasach starożytnych, kiedy to było już wykorzystywane nie tylko do produkcji tkanin, ale także do gotowania. Udowodniono, że nawet w epoką z epoki brązu ludzie potrafili przygotować zimny olej z nasion słonecznika.


W wielu krajach świata siemię lniane jest używane do wypieku chleba, a także do produkcji innych potraw. W Rosji ta aplikacja nie jest tak rozwinięta, jak w krajach europejskich, ale zaczęliśmy również patrzeć na użyteczne właściwości nasion lnu. Obecnie istnieją liczne badania wpływu tego produktu na zdrowie człowieka. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie zalecane jest codzienne użycie. Nasiona lnu mają niepowtarzalną kompozycję, więc stało się tak rozpowszechnione na całym świecie.

Nasiona lnu są bardzo przydatne, ponieważ zawierają kwasy tłuszczowe pochodzenia roślinnego: Omega-3, 6 i 9. Wiadomo, że organizm ludzki nie może wytwarzać takich kwasów dla siebie, więc bardzo ważne jest, aby substancje te pochodziły z zewnątrz w wystarczających ilościach. Dodatkowo skład lnu obejmuje takie mikroelementy jak potas, wapń, chrom, żelazo, jod i wiele innych.

Dla normalnej zdolności roboczej ciało potrzebuje włókna, który czyści go, normalizując pracę przewodu żołądkowo-jelitowego. Nasiona białej bielizny zawierają od 35 do 43% błonnika pokarmowego. A siedem procent z nich to włókno.

Do jedzenia nasion lnu można używać jako dodatku lub osobno. Możesz je dodać w puree, sałatkach, sosach, płatkach śniadaniowych itp. Można również mieszać nasiona z serem twarogowym, jogurtem lub mlekiem. To daje użyteczny i bardzo smaczny produkt.

Użycie nasion lnu w różnych potrawach nie wpływa na technologię ich przygotowania. Równocześnie wzrasta wartość odżywcza, co oznacza, że jakość również wzrasta. Używając nasion ziemi, można przygotować wywar jak galaretkę. Aby to zrobić, musisz wylać jedną łyżkę nasion zimną wodą i gotować je przez piętnaście minut.

Zastosowanie nasion lnu w medycynie

Produkt ten jest szeroko stosowany w leczeniu onkologii, ponieważ jego skład obejmuje lingany, które spowalniają wzrost komórek nowotworowych na wszystkich etapach. Sieminy lniane pomagają oprzeć się wielu schorzeniach, między innymi:

– zakrzepica.

– cukrzyca. Dzięki kwasowi tłuszczowemu omega-3 zawartemu w nasionach nasion lnu znacznie wzrasta intensywność aktywności insuliny. Wraz z tym zawartość cholesterolu we krwi jest znacząco zmniejszona.

– Wszystkie rodzaje usterek w tarczycy.

– Każda choroba wątroby. Funkcjonowanie tego narządu staje się bardziej intensywne.

– Wysokie ciśnienie krwi.

– zaburzenia skóry i włosów.

– Słabe strony ciała o charakterze ogólnym.

– Obecność pasożytów w ciele.

Ze wszystkimi wymienionymi i podobnymi powikłaniami, użycie nasion lnu znacznie ułatwi ogólny stan danej osoby, a także przyczyni się do szybkiego odzysku.