407 Shares 9845 views

Pierwszy na świecie traktor gąsienicowy

Wszystkie Rosyjscy wynalazcy przeszedł obojętnie i trudne do promowania swoich innowacyjnych pomysłów, które są aktywnie Zachód podnieść się i wprowadza do swojej gospodarki. To samo stało się z ludźmi, uwalnianych z mechanikiem innowator Fedorom Abramovichem Blinovym, opracowane w 1877 self-made traktor gąsienicowy, technika rolnicza radykalnie zmieniły nie tylko Rosji, ale cały świat. Jego wynalazek był podstawą zbiornika i był powszechnie stosowany w urządzeniach technicznych ciężkiego przemysłu i technologii kosmicznej, zasadzone na Księżycu.


Pierwszy ciągnik gąsienicowy to platforma do silnika, do przemieszczania niekończące szynowym utworów. Fedor Abramowicz i nazwał go – samochód-gąsienica. Pasy pełzających składa się z małych odcinków i zamyka, aby utworzyć ciągły okrąg. Biorąc pod uwagę drogi Rosji, ten rodzaj transportu ma swoje zalety i w tych pojazdach, oraz w pociągu, ponieważ mógł poruszać się w dowolnym kierunku na każdej drodze, a także bagnistym terenie.

Stan drogi nie ma żadnego znaczenia dla niego, ponieważ robot spoczywa cały ciężar ciała na szerokiej taśmie, która zmniejsza siłę nacisku na ziemi. Ten wyjątkowy wynalazek ma zalety, ale urzędnicy bez należytej uwagi reagują wynalazca-samorodek. Małe lokalne kupcy starają się przyciągnąć zainteresowanie wynalazkiem, a nawet starać się o przyznanie patentu na wynalazek, ale wtedy nie dostał.

W uznaniu za kłopoty, wynalazca zaprojektował jeden z nich napędzany szarpnięcie i metalu Maszyny rolnicze zamiast drewnianych i pługi Cox i pierwszy zwiastun reprezentujący ciągnika gąsienicowego, kojarzy tylko z drugiej jednego łańcucha (podobny do pociągu). Tak więc, nie był transport pary, mający wiele silników i mocy sięgających kilkudziesięciu koni mechanicznych.

Jednak wszystkie te silniki parowe były wykorzystywane na własną rękę. Zostały one opracowane jako mechanizm wsparcia dla uprzęży konnych. Trzy lata później, FA Blinov wynalazł pierwszy olej silnikowy, a dopiero potem buduje całkowicie samobieżny ciągnik gąsienicowy typu.

Pieniądze nie jest rozwój tego skomplikowanego mechanizmu wynalazca nie był więc Blinov zaczęło się robić interesy. Zaprojektował pompy do gaszenia pożaru i zaczął ich produkcji. Drewniane rosyjskie pożary występują stale, więc wymagania dotyczące pomp było dużo. Wpływy, zainwestował on w dużym projektem – Ulepszona gąsienicy ciągnika Oil.

Z biegiem czasu, on wyposażył swoją kabinę dla mechaników, który jest w tym samym czasie jako strażak, kierowca, hamowanie i zatrzymanie pojazdu. Który pokazał prawdziwe zainteresowanie jego ciągnika, to niemieccy przedsiębiorcy. Nieustannie zadawane sprzedać im traktor gąsienicowy. Ale nie, kontynuując do poprawy urządzenia doszła do wynalezienia silnika spalinowego, co zbędne drogich silników P. wysokoprężnych.

Blinov później otworzył własną produkcję do produkcji ciągników gąsienicowych w silnikach olejowych. Po jego śmierci, dzieci nie kontynuować swoją działalność. Ale w krajach zachodnich to rozpoczęto produkcję komercyjną Caterpillar ciągników.