405 Shares 9785 views

Ciasto z karmelizowanymi jabłkami recepty

Domowe wypieki wypełnione owoców okazuje jest niezwykle lekkie, miękkie i smaczne. Dziś w kulinarnych zna wiele przepisów kulinarnych, takich jak desery. Wszystkie one są w ich własnego dobra, ale szczególną uwagę należy zwrócić ciasto z karmelizowanymi jabłkami, które zostaną omówione w dzisiejszym artykule.

Opcja z kwaśną śmietaną

Ta prosta recepta będzie prawdziwym dobrodziejstwem dla kobiet pracujących, którzy nie mają czasu na wielogodzinne stojących na kuchence. Polega ona na korzystanie z łatwo dostępnych produktów, z których większość jest zawsze obecna w prawie każdej kuchni. Aby zadowolić swoich rodzinnych pachnące wypieki powietrza, wstępnie sprawdzić, czy masz pod ręką:

 • 2 jaja kurze.
 • 3 łyżki stołowe cukru.
 • Szklanka mąki i kwaśną śmietaną.
 • Łyżeczki ekstraktu z wanilii i cynamonu.
 • 40 g masła.
 • 3 łyżki brązowego cukru.
 • 3 dojrzałe jabłka.
 • Łyżeczka sody kaustycznej.

Opis procesu

W celu okazały się wyśmienite i obfite tarta z karmelizowanymi jabłkami, którego receptura jest uważana w tym artykule, należy prawidłowo zagnieść ciasto. Aby to zrobić w jednej misce wymieszać jajka i cukier, a następnie ubij je z mieszadłem. Otrzymaną masę wysyłane i śmietany sodowy, wstępnie przerwano soku cytrynowego lub octu lub soku z cytryny. Wszystko miesza się dokładnie do uzyskania jednolitej masy, dodać ekstrakt z wanilii i powoli wlano do przesianej mąki. Jest gotowy do ciasta ponownie bitą z mieszaczem pracującym przy małej prędkości, i usunąć się na bok.

Teraz nadszedł czas, aby zrobić jabłka. Są one umyte, obrane i pokrojone w kostkę. Metodą tą wytwarza się owoce smażone na patelni natłuszczonej ogrzanym masła dodaje się cukier mielony cynamon i łagodnie miesza aż do całkowitego rozpuszczenia się ziaren.

W ciasta do pieczenia przelewa się na nim jednolitą warstwę rozprzestrzeniania owoców karmelu i wysyłane do pieca. Przygotować deser w stu osiemdziesięciu stopni około czterdziestu minut. Rumiane ciasto z karmelizowanymi jabłkami usunięty z piekarnika, ostudzić i podawać.

Opcja z ciasta drożdżowego

Na tej bezpretensjonalnej receptury można szybko ugotować deser bezmięsne, w których struktura nie będzie mleka, bez jajek, bez masła. Aby zadowolić swoich bliskich soczyste i pyszne wypieki najprawdopodobniej nie będzie nawet musiał udać się do sklepu spożywczego. Z pewnością można znaleźć w kuchni:

 • 50 g świeżych drożdży.
 • 500 ml filtrowanej wody.
 • 4 łyżki miodu.
 • 900 g mąki pierwszej klasy.
 • 120 ml rafinowanego oleju roślinnego.
 • Szczypta soli.

Wszystkie powyższe składniki musi wyrobić ciasto, z których będą następnie pieczone zapachową domowej ciasto z karmelizowanego jabłek. wegetariańskie przepis zakłada obecność dodatkowych składników. Aby przygotować nadzienie, trzeba będzie:

 • 120 g brązowego cukru.
 • 2 łyżeczki mielonego cynamonu.
 • 700 g słodkich dojrzałych jabłek.

Technologia turowa

Proces wytwarzania tego deser jest podzielony na kilka etapów. Po pierwsze, należy podjąć próbę, której będzie pieczone ciasto i pyszne pierniki z karmelizowanymi jabłkami. W tym celu należy połączyć jedno danie ciepłe wody pitnej, miód i drożdże. Po kilku minutach wlać olej roślinny, wlać przesianej mąki i sól wycięcie. Wszystko dokładnie ugniata aż do uzyskania jednorodnej masy, która nie przykleja się do dłoni. Miska z gotowego ciasta pokryte czystą ściereczką lnianą i czyste w ciepłym miejscu. Kiedy zostanie podwojona, że uderzył dobrze i pozostawić ponownie zbliżył.

W międzyczasie, można zwrócić uwagę na wypełnienie. W przypadku jej wytwarzania patelni rozłożone myte, obierane i pocięte na małe kostki jabłka, wypełnić je z cukrem i gaszenia ognia do minimum. Gdy owoce są włączone do pulpy, są usuwane z ciepła i roztwór pozostawiono do lekkiego ochłodzenia.

Całkowicie wykończony ciasta dzieli się na dwie w przybliżeniu równe części. Jeden z nich przewrócił się cienką warstwą. Rozprzestrzenił się górną część nadzienia jabłkowy, cynamon, owiniętej rolki i cięte na trójkąty kondycjonowanych. Podobnie, pochodzących z drugim kawałkiem ciasta. Powstałe trójkąty wypełnione rozprzestrzeniania owocowym kształcie ogniotrwałego oraz dolną ściankę lekko posmarowano olejem. Po tym, obok ciasto z jabłkami karmelizowanymi umieścić w piekarniku. Piec w stu osiemdziesięciu stopni. Po upływie około czterdziestu minut deser usunięto z pieca ochładza się i zasila herbaty.

Opcja z zakupionego testu

Ten przepis pozwala szybko i bez kłopotów upiec pyszny tort z jabłkami (karmelizowaną), z pewnością będzie na stronach osobistej książki kucharskiej. Aby ubiegać się o wieczorne herbaty o smaku ciasta, musisz zaopatrzyć się w wszystkich niezbędnych produktów. W tym przypadku, trzeba będzie:

 • Kilo dojrzałych jabłek.
 • Skórka z dwóch cytryn.
 • 300 gramów cukru.
 • Para łyżeczki skrobi.
 • Pół paczka masła.
 • Pakowania ciasto francuskie czasopismo.

algorytm

Po pierwsze, należy wziąć jabłka. Są one przemywane, oczyszczone skóry i pocięto na cienkie plasterki. Są one następnie posypane cukrem, startej skórki cytrynowej i krótko usuwa się na bok.

Płaska dolna formy stopowe obficie smarowane masła. Przelewa cukru na wierzchu, i wysłać w rozgrzanym piekarniku. Zaraz po pięciu minutach, gdy pojawia się na dole tworzy warstwę karmelu, usuwa się z pieca i schładza się nieznacznie.

Jabłka rzuca na durszlak i poczekać, aż ukazał osuszone sok z nich. Są one następnie traktowane skrobi i rozprowadzić równomiernie na dnie formy. Ciasto rozwałkować na wierzchu położyć warstwę, posypane wodzie, dobrze dociśnięte do krawędzi owoców i naczyniami. Następnie przebić go w kilku miejscach widelcem i wysłać w piecu. Pieczone deser na około trzydziestu pięciu minut. Kiedy nabywa miły brązowawy odcień, kształt, wyjmuje się z pieca i chłodzi.

Prawie skończył ciasto z karmelizowanymi jabłkami w cieście francuskim jest odwrócony tak, że owoce były na wierzchu. Tuż przed podaniem go wydać dodatkowe manipulacje. Top deser smarowane inną warstwę gorącego karmel, wytworzonego z 15 g masła i 100 g cukru.