656 Shares 8785 views

Królowa Francji Anna Avstriyskaya. Anna Avstriyskaya: biografia

Splotu historie miłosne jasny, intrygi i tajemnice z życia Anny Austriaczki, żony króla Francji Ludwika XIII i do dziś inspiruje pisarzy, artystów i poetów. Co wynika z tego wszystkiego jest prawdą, w rzeczywistości, i że – fikcja?

Hiszpański Infantka Anna Avstriyskaya

Anna Mariya Mauritsiya, infantka Hiszpanii, urodził się 22 września 1601 w mieście Valladolid. Jej ojcem był król Hiszpanii i Portugalii, Filipa III (z Habsburga). Matka została jego żoną, córką austriackiego arcyksięcia Karola Margarita Avstriyskaya.

Anna, a także jej młodsza siostra, Maria, została wychowana w atmosferze surowych obyczajów i ścisłego przestrzegania zasad etykiety specyficznych dla hiszpańskiego dworu królewskiego. Wykształcenie otrzymał Infante, był bardzo przyzwoity jak na swoje czasy: ona ma opanowane podstawy języków europejskich, pism i genealogii własnej dynastii, studiował robótkę i tańce. Anna Avstriyskaya, którego portret napisany został po raz pierwszy, gdy miała zaledwie roczek, dorastał miłą i ładną dziewczynę, obiecując, aby w końcu stać się prawdziwe piękno.

Losy młoda księżniczka została zamknięta w jego najwcześniejszych lat. W 1612 roku, kiedy między Hiszpanii i Francji wojna miała wybuchnąć prawie gotowy, Philip III i Ludwik XIII, który był wówczas francuski tron, podpisali umowę. Infantka Hiszpanii Anna stała się żoną króla Francji, Ludwika XIII i jego siostra Isabella – poślubić syna hiszpańskiego monarchy, księcia Filipa. Trzy lata później, umowa została zawarta.

Królowa i Król Anna Avstriyskaya i Louis XIII

W 1615 roku czternaście hiszpański Infantka przybył do Francji. 18 październik to była żoną Ludwika XIII, który był starszy niż jego narzeczonej zaledwie pięć dni. Na tron państwa francuskiego weszła królowa, nosząca imię Anna Avstriyskaya.

Anna początkowo wydawało się naprawdę zafascynowany króla – i nadal życia rodzinnego koronowany para nie miała szczęścia. Według wspomnień współczesnych, z namiętną naturę królowej nie podoba się mężowi ponury i słaby. Kilka miesięcy po ślubie, stosunki między małżonkami zauważalnie chłodzone. Louis oszukiwał żonę, Annę, też nie trzymać go wiernym. Poza tym, że dobre wyniki w dziedzinie intryg, starając się utrzymać w polityce Francji proispanskuyu.

Sytuację pogarsza fakt, że dwadzieścia trzy lata małżeństwa Ludwika i Anny pozostał bezdzietny. Dopiero w 1638 roku, królowa była w stanie urodzić syna, przyszłego Ludwika XIV. A dwa lata po tym urodził się jego brat – Filipp I Orleansky.

„Polityka dokonaniu poetą …”: Anna Avstriyskaya i kardynał Richelieu

O nieodwzajemnionej miłości do pięknej kard potężnej królowej Istnieje wiele legend, z których część znajduje odzwierciedlenie w znanych dzieł sztuki.

Fabuła jest naprawdę potwierdza, że od pierwszych dni pobytu we Francji, Anne Jej Królewskiej in-law, Mariya Medichi, który podczas dofinstva Louis XIII był regentem, mówiąc do córki jako spowiednik kardynała Richelieu. W obawie przed utratą władzy w przypadku, że Anna będzie w stanie przejąć kontrolę nad słabej woli żony, Mariya Medichi liczył na to, że „Czerwony Książę” wierny jej mężczyzna będzie informować o każdym etapie Queen. Wkrótce jednak, że wypadł z łask z synem i udał się na wygnanie. Sercem Cardinal, według plotek, wygrał młoda piękna Anna Avstriyskaya.

Anna jednak, według tych samych źródeł, odrzucił zalotów Richelieu. To może odegrać rolę znaczącą różnicę w wieku (królowa miała dwadzieścia cztery, Cardinal – prawie czterdzieści). Jest również możliwe, że została wychowana w ścisłej tradycji religijnych, po prostu nie mógł zobaczyć jego twarz w duchowym człowieka. Mają tam rzeczywiście miejscem osobistych motywów czy wszystko sprowadza się tylko do obliczeń politycznych, prawdopodobnie nieznane. Jednak między królową i waśni kardynalnej następuje stopniowo, w oparciu o nienawiści i intryg, który czasami objawia zupełnie otwarcie.

Podczas życia Ludwika XIII wokół królowej tworzą partię niezadowolonych arystokratów sztywna reguła wszechmocny premier. W słowach, Król, partia w rzeczywistości skupia się na austriackich i hiszpańskich Habsburgów – wrogów kardynała na scenie politycznej. Udział w spiskach przeciwko Richelieu wreszcie napięte stosunki króla i królowej – przez długi czas żyli całkowicie od siebie.

Królowa i książę Buckingham i Anna Avstriyskaya

Książę Buckingham i Anna Avstriyskaya … Biografia piękna królowa Zdecydowane romantyczne legendy i tajemnice, ale jest to powieść strzał do sławy „miłość stulecia”.

Tridatitrohletny przystojny Anglik Dzhordzh Vilers przybył do Paryża w 1625 roku, o misji dyplomatycznej – do zorganizowania ślubu jego King Charles, niedawno przyszedł do tronu ze swoim siostrzanym Henriette francuskiego monarchy. Wizyta księcia Buckingham w królewskiej rezydencji był śmiertelny. Widząc, Anna Austriaczka, spędził resztę swojego życia próbuje jej położenie.

O tajnych spotkaniach królowej i księcia historia milczy, ale jeśli wierzyć pamiętniki swoich współczesnych, historia zawieszenia, jak opisano Aleksandrom Dyuma w nieśmiertelnej powieści Trzech muszkieterów, faktycznie miało miejsce. Jednak to odbywa się bez udziału D'Artagnana – Gascon naprawdę istniała w tym czasie było zaledwie pięć lat …

Pomimo powrotu dekoracji, król składając Richelieu wreszcie pokłócił się z żoną. Królowa Anna Avstriyskaya wydzielono w pałacu Buckingham i odmówiono wjazdu na terytorium Francji. Wściekły książę obiecał powrócić do Paryża z triumfu zwycięstwem militarnym. Poparł od morza buntowniczych protestantów portu francuski twierdzy La Rochelle. Jednak armia francuska zdołała odeprzeć pierwszy atak i Brytyjczycy wziąć miasto oblężone. W środku przygotowań do drugiego ataku floty w 1628 roku, został zamordowany w Buckingham Portsmouth oficer o imieniu Felton. Sugerowano (choć nie dowodzi), że mężczyzna był szpiegiem Kardynała.

Wiadomość o śmierci Pana Buckingham oszołomiony Anny Austriaczki. Od tego czasu jej konfrontacji z kardynałem Richelieu osiąga swój szczyt i trwa aż do jego śmierci.

Królowa Regent. Anna Avstriyskaya i Jules Mazarin

Richelieu zmarł w 1642 roku, rok później, a nie stać się królem. Anna Avstriyskaya otrzymał regencji do drobnych syna. Parlament i szlachta, którzy poparli królową nadzieję na przywrócenie im praw, złagodzenie Richelieu.

Jednak nie było to się stało. Anna dał jej zaufanie następcy Richelieu, Mazarin włoskim. Ten ostatni, przyjmowanie zamówień kardynała, kontynuował kurs polityczny swojego poprzednika. Po ciężkim wewnętrznej walki z Frondy i wielu sukcesów w polityce zagranicznej, jest on jeszcze bardziej wzmocnił pozycję ministrów na dworze francuskim.

Istnieje teoria, że królowa i Mazarin związane nie tylko przyjaźń, ale także związek miłosny. Anna Avstriyskaya się, że biografia miejscach znanych nam z jej słów, zaprzeczył. Jednak ludzie zły wiersze i dowcipy o Cardinal and Queen były bardzo popularne.

Po śmierci Mazarin w 1661 roku, królowa poczuła, że jej syn jest na tyle stary, aby rządzić krajem niezależnie. Ona pozwoliła sobie przeprowadzić długo przechowywane pragnienie – by udać się do klasztoru w Val-de-Grace, gdzie żył przez ostatnie pięć lat swego życia. 20 stycznia 1666 Anne Austrii nie było więcej. Głównym tajemnica – co jeszcze wydarzyło się w historii królowej francuskiej: prawda czy fikcja – i nie będą ujawniane w historii …