638 Shares 5856 views

Kim jest ten chrząszcz z długimi anteny?

Bardzo często na ulicy, zwłaszcza w godzinach wieczornych, okazało się, chrząszcz z długimi antenami. Kiedy owad ten jest dość szybki, więc złapać swój wygląd i rozważenie całości i we wszystkich szczegółach nie zawsze mają czas. Powodem jego szybkość jest jasne: czasami opóźnienia może kosztować życie owadów, więc próbuje jak najszybciej uciec z miejsca wykrywania ludzkiego. Jednak ten czarny chrząszcz z długimi anteny jest bardzo piękny, więc wielu fanów chciałoby znać jego imię i uzyskać jak najwięcej informacji o tym, jak to możliwe. Cóż, zaspokoić ciekawość i powiedzieć wszystko o tych owadów.

Z pewnością każdy z was przynajmniej raz w życiu słyszał o tak zwanym „Wąsy” lub „drwala”. Trzeba powiedzieć, że rodzina jest chyba najliczniejsza (według wstępnych szacunków około 26000 gatunków) w świecie owadów, więc mieszkają praktycznie na wszystkich kontynentach. Czy to nie w Antarktyce. Te raczej małe owady stały się znane i lubiane dzięki segmentowej wąsy, które mogą przekraczać długości własnego ciała kilka razy (zwykle 2-3 razy).

Należy zauważyć, że chrząszcz z długimi anteny, lub, innymi słowy, brzany – owada, który nadal kontynuuje zaskoczyć naukowców. Niemal co roku specjaliści z kontynentu są znalezienie nowych gatunków. Inną cechą długimi rogami chrząszczy, których nie znają naukowców do końca – jest to czas wystąpienia. Niektórzy twierdzą, że chrząszcz z długimi anteny pojawił się dawno temu, a do tej pory tylko ewoluowały. Inni twierdzą, że sama forma jest nowy i niedawno otwarty, więc żyć przez kilka milionów lat przed nami, nie mógł. Możemy tylko spekulować i czekać na nowe odkrycia, że możemy powiedzieć o tym niesamowitym owad, chrząszcz z długimi wąsami bardzo.

Jak opisano powyżej, długo-rogaty chrząszczy znajdują się na niemal wszystkich kontynentach, z wyjątkiem Antarktydy. Tak więc, wiele gatunków występujących na terytorium Rosji, Kanadzie, Brazylii i Europie. Warto odnotować fakt, że najlepiej czuje brzany w strefach równikowych, tropikalnych i subtropikalnych, dlatego maksymalną liczbę upadków w Brazylii, która jest Ameryka Południowa.

Mężczyźni różnią się od samic długie czułki i szczęk. Mężczyźni zazwyczaj szczęka pogłębiany trochę bardziej kwadratowe, natomiast kobiety mają zaokrąglony nos, szczękę i mniejsze anteny. Żywi się chrząszcz z długimi anteny głównie kory drzew. To nie jest to, że są one zbyt wiele szkody dla flory, ponieważ duża ilość czasu spędzonego na dole i zbieranie liści, larwy i różne inne robaki i pająki mniejsze.

Jest uważany za oryginalny i „komunikacja” brzana, który w razie niebezpieczeństwa opublikować kilka hripyasche-wąchania dźwięki. Jeśli zwracamy się analogią, że dźwięk można porównać tylko z kawałkiem zardzewiałego metalu, na którym przeprowadza się co najmniej zardzewiały gwóźdź. A dźwięk jest odtwarzany w dostatecznie niskiej częstotliwości, które mogą być przesłuchani przez ludzkie ucho.