850 Shares 1249 views

W jaki sposób „bezpośredni” ( „Yandex”)? Jak radzić sobie z „Yandex”: zestawienie

Według statystyk, system „Yandex” obsługuje ponad 50% wyszukiwań rosyjskojęzycznych internautów. Ta gigantyczna korporacja dzisiaj to nie tylko wyszukiwarka, to jest marketing mix dla promocji witryn w sieci. Dlatego specjaliści internetowych i właściciele środków własnych powinny być w stanie pracować z „Yandex” – główne narzędzie SEO promocji i reklamy kontekstowej w internecie. W tym artykule znajdziesz szczegółowy opis, w jaki sposób „bezpośredni” ( „Yandex”), który zapewnia funkcje i jak połączyć je krok po kroku.


Dlaczego „Yandex”?

Tak więc, jeżeli przyczyny: „Yandex” – światowa wyszukiwarka w Rosji i krajach WNP „- nie wystarczy, to oto kilka więcej argumentów do promowania swoich zasobów za pośrednictwem reklamy kontekstowej. Omówi, w jaki sposób „bezpośredni” ( „Yandex”):

  • reklama jest widoczna tylko dla danej osoby, a zatem o wiele bardziej prawdopodobne, aby uzyskać prawdziwy kupującego;
  • korzystania z usługi reklamy kontekstowej, można znaleźć pierwszych dniach napływ turystów;
  • kierować wydatki – wydawać pieniądze na reklamę tylko wtedy, gdy użytkownik skacze (kliknięcia), a zatem można obliczyć statystykę – jak skuteczna reklama umieszczona przez „Yandex”;
  • możliwość wąskim naciskiem reklamy – można umieścić reklamę w poszukiwaniu konkretnych kryteriów, takich jak geograficzny – „naprawy telefonu Samara”;
  • Oferty publikowane są wyłącznie na wysokiej jakości, sprawdzonych zasobów;
  • „Yandex” oszczędza czas, więc można uruchomić kampanię reklamową na godzinę i szybko zmienić go w razie potrzeby.

Zalety w skrócie. A teraz dowiadujemy się, jak pracować z „Yandex” – instrukcja, opowiada o podłączeniu treści, konfigurowania ponownego kierowania, tworząc aukcję i podsumowujące wyniki kampanii reklamowej z wykorzystaniem analityki internetowej.

Jak stworzyć kampanię reklamową w „Direct”?

Pierwszy krok w kierunku promowania zasobów – konta rejestracyjnego. Wpisz w wyszukiwarce „Yandex” barze – „bezpośrednie”, przejdź na pierwszy link i kliknąć „Zarejestruj”. Tutaj należy wprowadzić wszystkie niezbędne dane, wskazać kraj i wybierz „Professional Edition” „Yandex”.

Aby utworzyć kampanię przejść do odpowiedniej zakładki, wybierz daty rozpoczęcia i zakończenia, należy podać kontakty do komunikacji. Jeśli chcesz trudny georeferencing, wybierz odpowiednie pole „Refine” w menu. Również określić wykluczające słowo kluczowe, czyli te pytania, które nie zostaną uwzględnione, aby wyeliminować niepożądany ruch i nieskuteczne budżet wydatków na kliknięcia.

Ustal miejsce

Określ budżet kampanii i wybrać miejsce, w którym powinien pojawić się reklama. W jaki sposób „bezpośredni” ( „Yandex”), w tym przypadku? Jeśli jesteś sprzedawcą skomplikowanej aparatury medycznej, a nie umieścić kleszcza obok linii „nie biorą pod uwagę preferencje użytkowników”, reklama będzie widoczna dla użytkowników z różnych źródeł, niezależnie od tego, czy potrzebują oni linię dla farmacji lub nie zakładu. Należy również reklama otrzymała tylko zainteresowanym użytkownikom, na przykład witryn tematycznych medycznych, więc w tym przypadku konieczne jest, aby wziąć pod uwagę preferencje użytkownika. W związku z tym konieczne jest, aby umieścić pole wyboru obok żądanego wiersza.

I vice versa. Na przykład, jesteś sprzedawcą pizzy. To jest bardzo trudne do znalezienia zasób tematyczny specjalnie dla reklamy, ponieważ jedzenie pizzy wszystkich – i odwiedzających do forum medycznym i ludzi, którzy szukają filmów w internecie. W związku z tym, w wierszu „nie biorą pod preferencjach konta użytkownika”, w tym przypadku nie zaleca się umieścić znak.

Istnieje więcej ustawień pogłębione, na przykład zatrzymać reklamę na jałowym miejscu, Kursy na zakłady dla użytkowników telefonów komórkowych, platform i niechcianych adresów, gdzie nie chcą zobaczyć reklamę. Następnie bezpośrednio przystąpić do jej utworzenia.

Jak zrobić reklamę?

Ci, którzy rozumieją, jak reklama kontekstowa „Yandex”, nie trzeba wyjaśniać, jak być kreatywnym. Ale jeśli jesteś początkujący, powinieneś wiedzieć, w jaki sposób odebrać fraz kluczowych i co jest potrzebne wykluczające słowa kluczowe.

Słowo kluczowe lub wyrażenie – że to, co użytkownik szuka w pasku wyszukiwania. Jak je znaleźć? To proste: nie trzeba być bezgraniczną wyobraźnię i siedzieć z dużym notesem w ręku, pamiętając synonimów – wystarczy odwołać się do Wordstat «Yandex”, wpisać, co masz do zaoferowania i wybrać najbardziej odpowiedni z listy.

Wykluczające słowa kluczowe mogą pomóc odfiltrować dodatkowych kwerend, tak aby nie tracić na reklamę. Na przykład, jeśli sprzedajesz pizzę bez dostawy do domu, wówczas negatywne słowo jest „dostawa”.

Co jeszcze? Reklama może być starannie umieszczone wezwanie do działania, takie jak „kup dziś – Save Tomorrow”, a słowo-atraktory „zniżki, wolne, action” i tym podobne.

Dodaj kontakty i linki do tematów, które pomogą zwiększyć klikać.

Jak skonfigurować ponownego kierowania?

Dziś, wysokiej jakości strona internetowa promocja tylko stworzyć małą reklamę sprzedaży i opublikować go w Internecie. Aby naprawdę zrozumieć, jak działa „Yandex” i jaka jest jego skuteczność, trzeba wiedzieć o takiej koncepcji jako kierowaniem.

Wyobraźmy sobie następującą sytuację: poprzez przeszukiwanie lub poprzez ogłoszenia znalazłeś żadnego gościa. Byłby kupiony towar, ale coś użytkownika rozproszony lub nie wolno finansować, a mężczyzna postanowił, że przyjdzie do was w innym czasie, ale po pewnym czasie zapomniałem o tym.

Funkcja ponownego kierowania, które mogą być skonfigurowane w „Yandex. Direct „pozwala na śledzenie użytkowników i odesłać je z powrotem za pomocą reklamy dążyć. Oznacza to, że ludzie, którzy odwiedzili kiedyś na swojej stronie, że na innych zasobów będzie miejsce dla reklamy na „Yandex”, aby zobaczyć swoją reklamę.

Jak go skonfigurować? Wstępnie trzeba umieścić licznik odwiedzin z „Yandex. Metryki”. Następnie w zakładce „Warunki ponownego kierowania” szybka naciśnij przycisk „Dodaj” i określić warunki, na jakich użytkownicy będą grupowane. Na przykład ci, którzy są zainteresowani w dostawie lub konkretnego produktu.

analityka

Ponadto, jak „Yandex” (reklama), należy również zrozumieć zasadę usługi „Yandex. Analytics”. Jest to konieczne w celu oceny stopnia skuteczności kampanii. W tym celu w „Direct” zaproponował kilka narzędzi – całkowity, czas, statystyki geograficzne, gdzie można zobaczyć liczbę kliknięć, wyświetleń i skacz z Citation Index, średni koszt reklamy, ogólny budżet. Z pomocą „Yandex. Metryki „można nie tylko śledzić, ilu użytkowników przyjść do serwisu, ale także to, co robią, jaki rodzaj materiału oglądane, jak długo iz jakim rezultatem. Można również korzystać z zewnętrznych systemów statystyki – Otwarte STAT i na żywo przez internet.

aukcja

Pozostaje ostatnie pytanie – ile jest taka reklama i promocjach? To pomoże nam odpowiedzieć na pytanie: „Co to jest aukcja” Yandex. Direct „jak system działa i kto ustala cenę?”

Aukcja – Ta aukcja reklamodawcy, których wyniki są ustawione CPC waluty. Jest ona określana dla każdego z typów reklamy – specjalnego rozmieszczenia, dynamiczne i gwarantowanych wrażeń. Zatem koszt instalacji jest wzajemnie korzystna dla reklamodawców, a firma „Yandex”.

Zatem, dyskutowaliśmy jak „Direct” ( „Yandex”), jak założyć swoje najważniejsze funkcje i jak koszt za kliknięcie. Udane ci konwersji!