555 Shares 3877 views

Dlaczego piec ciasta wielkanocne i pisanki?

Tradycyjnie preparaty wielkanocne to uroczysty pieczenia ciasta i jajka malowane lub przebarwienia. Gdzie taki zwyczaj przyszedł do kultury? Dlaczego piec ciasta na Wielkanoc? Historia sięga starożytnych legend i obejmuje okres ukrzyżowania Chrystusa i życie dwunastu apostołów. Co będziemy rozmawiać dzisiaj.


Dlaczego piec ciasta na Wielkanoc?

Siadając do posiłku, uczniowie zostawili dla niego puste miejsce i umieścić na talerzu kawałek chleba. Tak narodził się zwyczaj wychodzenia przed świątecznej procesji wokół kościoła jego kawałek na wyznaczonym tabeli. Następnie chleb został podzielony na małe kawałki i dystrybuowane do parafian po usługi Wielkanoc. W naszych czasach, zazwyczaj podawane w ten sposób jałmużnę. Jednak istotą jest w chlebie. Z biegiem czasu, tradycja ta jest mocno zakorzeniona w wielu domach. Każda gospodyni domowa stała upieczony na cześć takiej okrągłej chleba. Dlatego jest to piec ciasto na Wielkanoc.

Dlaczego masło?

Produkty stosowane mają być wykonane tylko z ciasta biszkoptowego, ponieważ z życia Jezusa i jego uczniowie jedli ciastka chleb wyłącznie przaśnego ciasta, a po zmartwychwstaniu – z drożdży. Dlatego w wielkanocnych ciast i słodkich bułek piec. Są z różnych wysokościach forma cylinder jest również wybrane nie przez przypadek. Według legendy, całun był właśnie taki Zbawicielem. Jest to kolejny powód, ciasta wielkanocne wykonane piekarnik. Symbolizują one początek nowej drogi, ożywienie, ale najważniejsze – obsesja zwycięstwa życia nad śmiercią.

Jak w specjalnym piecu ciasta?

Mając do czynienia z pytaniem, dlaczego na ciasta wielkanocne wykonane piekarnik, trzeba zająć się tematem, jak to zrobić i dlaczego. Do przygotowania ciasta wielkanocne powinna zaczynać się spokoju i czystego serca, jasnych pomysłów i nadziei w moim sercu. Energia ta będzie oddychać w produkcie siły życiowej, a potem udać się do każdego, kto próbuje go. Zagnieść ciasto, pożądane jest, czytając modlitwy i rozmowy z Bogiem. Pieczenie ciasta wielkanocne – to nie jest czas, aby spieszyć i krzątanina.

Gospodyni powinna pozostać w spokojnym stanie, aw domu – panowanie cisza. Wypalanie powinno być prowadzone w Wielki Czwartek, po ustaleniu porządku w domu. Odpowiednio przygotowane ciasto będą przechowywane dłużej niż tydzień i nie rosną stare. Dlatego należy wziąć pod uwagę wszystkie subtelności tego sakramentu. Wszakże zgodnie powszechnemu przekonaniu, ciasto wyjdzie, więc będzie rokiem aż do następnego Wielkanoc. Istnieje również wiele objawów, związanych z pieczeniem wypoczynkowego. Dlatego na Wielkanoc pieczenia ciast ze szczególnym zapałem i starannością.

kraszanki

Innym ciekawym faktem dla drugiego atrybutu wakacje – mianowicie jaj. Ozdobić koszyki i krzesła, dzięki czemu różne barwy w zwykłej porcji. Dlaczego piec ciasta wielkanocne i pisanki? Tutaj istnieje kilka rodowody. Jeden z nich brzmi tak. Podczas Wielkiego Postu osób wykluczonych z diety wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego. Ale, na przykład, kurczęta kipi z tego przynajmniej tak jaja trzeba zrobić coś z. Właściciele wymyślić sposób, aby zaoszczędzić – wystarczy gotować je. I nie należy mylić ze świeżych, a nie przypadkowo jeść kłamstwo w te jajka były brane do malowania.

Opowieść o dar

Inna wersja opowiada o dar Marii Magdaliny do rzymskiego cesarza. Jadąc z lekkim wieść o zmartwychwstaniu, kobieta przedstawiona Tyberiusza jajko. Że to było w zwyczaju w tamtych czasach to było niemożliwe, aby przyjść do pokoju z pustymi rękami. Cesarz nie wierzę, że ktoś jest w stanie wstać z martwych. Podobnie jak fakt, że jaja mogą być innego koloru niż biały inny. I w tym samym czasie był darem szkarłat. Według drugiej wersji, jako młoda matka, Maria zdobione jaja bawić się dziecko Jezusa.

Kolory i jajka

Od tej chwili stał się pierwszym jajko pomalowane na czerwono, ponieważ był symbolem krwi Chrystusa, a wszystko, co stwierdzono na podstawie Shell – odrodzenie nowego życia. Później, zamiast jaj zaczęli używać czekolady lub drewna. Scarlet i karmazynowy kolor postanowiono zróżnicować.

Jednak każdy odcień ma swoją wartość. Na przykład, żółty, złoty i pomarańczowy jest symbolem bogactwa i dobrobytu, czerwony – przypomnieniem miłości Pana dla ludzi, niebieski – twarz NMP, oznacza nadzieję i dobroć, zielony wyraża ożywienie. Jedyne zakazane kolory do malowania pisanek – to czarny. On jest symbolem żałoby, żałoby i smutku, więc nie jest to absolutnie nadaje się do takiej jasnej wakacje.

wniosek

Teraz już wiesz, dlaczego Wielkanoc wypieku ciast. Jak widać, istnieje wiele przekonań. Wszystkie z nich, oczywiście, stanowią fragmenty historii, który jest uwieczniony w tradycji zachowanych. Na przykład, ciasto wykonane smarować ubitych białek, aby nadać mu wygląd podobny do kopuły kościoła.