253 Shares 1737 views

Rasa psów Buldog amerykański: Opis i cechy, szczenięta, Cena, Zdjęcie

Buldog amerykański – temperamentu psa, sportowiec, silny i potężny. W męskich, krępe i silne kości, kobiety mają bardziej wyrafinowany wygląd. Rasa jest definiowana jako pracy, kraju pochodzenia – Stany Zjednoczone Ameryki Północnej.


Historia rasy

psy rasy Buldog amerykański jest ściśle spleciona z Buldog angielski. Po raz pierwszy jej nazwisko zostało wymienione w Anglii w XVI wieku. Choć coraz popularniejsze krwawego sportu kiedy przynętą byki specjalnie przeszkolonych do tego psa. Nazwano bull-przynęty, a słowo „buldog” w tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza „byka pies”.

Zwierzęta te są wyprowadzane za walk z ich najwyższej wielkości i siły byków i radzić sobie z uzbrojonych mężczyzn. Pies tej rasy powinien mieć siłę, odwagę i wytrwałość, ciężka woli charakter, wysoki próg bólu, niejawnie nosić właściciel zespołu.

Zaskakujące jest to, że nie wykazała Bulldogs mimowolne agresji do ludzi, wprowadzają je z siebie było praktycznie niemożliwe. To po raz kolejny udowadnia, że amerykański buldog zdjęcie jest po prostu niesamowite – prawdziwy towarzysz i nieustraszony osoba.

Taka uderzająca równowaga zwierzęcia można wytłumaczyć faktem, że w walce z utratą byka opanowania i kontroli sytuacji może prowadzić do pewnej śmierci. Późniejsze osadnicy z Wielkiej Brytanii zaczęły się wraz ze swoimi psami w Ameryce. Na tych gospodarstw, zwierzęta były po prostu niezastąpiony: polował z nimi, oni pilnowali bydła i mienia rolników. Niektórzy ludzie uważają, że współczesny amerykański buldog pochodzą od Starego Buldog angielski i Bullmastiff.

Na pierwszy rzut oka,

Pojawienie się tego psa mówi, że jest on przeznaczony do ochrony i, w połączeniu z doskonałą zapach może być doskonałym łowcą dzików, lisów, lub współpracować z policją jako wyszukiwarki. Buldog amerykański natychmiast budzi respekt. Jest on podejrzany o obcych, a nawet znajomych ostrożny. Jednak członkowie jego rodziny, to zwierzę jest w stanie dać bezwarunkową miłość i oddanie.

Lew Tołstoj, też był buldog. Writer zasłużenie doceniłem jego dowcip i urokliwe piękno, oddania, odwagi i poświęcenia. On nawet dedykowany Bułka (nazwa Twojego zwierzaka) małą serię opowiadań. W jednym z nich gorzko Tołstoj opowiada, jak jego przyjaciel został ugryziony przez wilka na polowanie, po czym Bułka zachorował na wściekliznę, uciekł od właściciela i umarł daleko od domu.

Oprócz Lva Tolstogo rasa ta została doceniona i dał jej swoje preferencje dla takich gwiazd jak Charlize Theron, Aleksandr Rozembaum, Brad Pitt, Riz Uizerspun.

Buldog amerykański: charakterystyka rasy

W ostatnich latach doświadczeni eksperci psów i prawdziwi znawcy rasy są dwie główne linie rasy zostały przydzielone.

Pierwsza to osoby z wyraźnymi mięśni i silnych instynktów strzegących. Jest to klasyczna linia typu rockowej o nazwie Jackson. Psy należące do drugiej linii, coraz częściej wykorzystywane w polowaniu na ściganie i zatrzymywanie dużych zwierząt. Ich mięśnie są mniej rozwinięte, ale są one bardziej wysportowany. Jest to standardowa linia Buldog amerykański, lub rodzaj Scotta.

W ostatnich latach aktywnie przekroczył dwie linie American Bulldog, które mogą zapewnić skałę twardy umięśniony, ale utrzymać wytrzymałość i zdolności sportowe. W rzeczywistości jest to bardzo udany eksperyment, ponieważ wynik jest wszechstronny pies – buldog amerykański, wchłania wszystkie zalety Johnson i Scott typu, w stanie wykonać w takim samym stopniu jak w funkcje zabezpieczeń i polowania.

charakter zwierzęcia

Główną cechą charakteru Buldog amerykański (pewne trudności mogą pojawić się w konfrontacji z nim) jest jego pragnienie, aby być liderem. A jeśli pod jednym dachem będzie pobyt dwóch osób tej samej płci, to z pewnością nie można uniknąć problemów jak pies nie toleruje nawet cienia konkurencji. W tym samym czasie, Buldog amerykański – jest nie tylko silny i groźny pies, solidny obrońca, ale przyjazna, szaleńczo kocha swoją rodzinę. On nie jest przeciwny igraszki z dziećmi, jeśli szacunkiem zachowywać. Jego cierpliwość może tylko pozazdrościć. Właściciel takiego psa powinien być pewny siebie człowiek. A jeśli terminowo ukrócić częstych porywach do dominacji i chęć dominacji nad innymi zwierzętami, możemy mieć pewność, że buldog się dogadać z innymi zwierzętami, które żyją w domu.

Nie należy mylić z wrodzoną agresywność odwagi, która ma Buldog amerykański. Opis rasy mówi, zwłaszcza charakter Buldog jest to, że jest on w stanie dokładnie pomyśleć o sytuacji, aby utrzymać go pod kontrolą. On nie będzie spieszyć do walki bez widocznego powodu. Może to wydawać się w niebezpiecznej sytuacji, pies staje się zimną krwią. Jednak ona była tylko biorąc pod uwagę ochronę i sposobu działania. Właściciel może nie być w stanie zatrzymać swojego zwierzaka, jeśli oceniać zagrożenie. Buldog amerykański, który jest w stanie oczarować zdjęcia na pierwszy rzut oka, bardzo inteligentny. Zwierzę jest w stanie podejmować decyzje w sposób niezależny.

Młode Bulldogs dość wrogie wobec obcych, więc jeśli lubisz gości potrzebują od szczenięcia towarzysko psa, żeby nie urósł wrogi i podejrzliwy. Z biegiem lat, twój przyjaciel będzie nauczyć się szybko ocenić sytuację, aby odróżnić dobrych ludzi od negatywnego nastroju. Ponadto Twój buldog amerykański, którego charakter jest dość uniwersalny, dzięki niesamowitej obsady umysł będzie w stanie rozpoznać stopień zagrożenia i fałszywe. Innymi słowy, aby odwrócić jego uwagę od wykonywanej pracy świadomie manewr jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces.

Konserwacja i pielęgnacja

Niektóre konkretne zalecenia dotyczące treści Bulldogs trochę. Jest to dość mało wymagające psy, którzy czują się dobrze w mieszkaniu i na podwórku prywatnego domu. Krótki płaszcz amerykański buldog, przylegający do ciała. Częste zabiegi wodne są przeciwwskazane do niego, kąpać go całkowicie nie potrzebują więcej niż dwa razy w roku. Z częstym procedury wody włosy tracą swój połysk, jest suchość skóry. Jak zanieczyszczenie potrzebują wilgotnej szmatki buldoga uszy, oczy, nos. Co kilka miesięcy to przycinać paznokcie, jeśli nie są one zużyte naturalnie na asfalcie.

Buldog amerykański, którego zdjęcia są prezentowane w tym artykule, wymaga regularnych ćwiczeń. Dlatego tak często, jak można chodzić ze swoim psem na ulicy. Bo to jest ważniejsze niż ile można spędzić czas na spacer, i ile kilometrów minie. Można nawet pójść z nim na spacery, jogging lub na rowerze. Buldogi zawsze coś do gryzienia. Zatem szczenięta nie rozwijają się w pełni ukształtowany szczękę i dorośli są przeszkoleni już uformowane. Daj Twój znajomy specjalną zabawkę z pełnej gumy lub kość życia. Konwencjonalne, a zwłaszcza kości długich, nie pasuje – to zapchać żołądek i może doprowadzić do uszkodzenia jelita.

Edukacja i szkolenia

Wychowywać małego buldoga, aby rozpocząć od pierwszych dni, jak tylko pojawi się ona w swoim domu. Nie należy polegać na samokontroli i cechy charakteru, które zwierzę obdarzone przez naturę. Bez aktywnego udziału ludzi pies będzie rosnąć spod kontroli.

Zwierzę rasy podlegają ogólnym zasadom kształcenia, ale są takie, które są specjalnie skierowane psów rasy Buldog amerykański. Recenzje właścicieli po raz kolejny udowadnia, że jest to rodzaj zwierząt.

Ze względu na ich większą skłonność do dominowania, konieczne jest zakazanie szczenięta ugryźć zarówno siebie i innych członków rodziny. Nie myśl, że tak długo, jak zwierzę jest małe, to jest tylko gra, a kiedy dorośnie – należy zrozumieć, że nie można zrobić. Ścisłe pewni głos, aby zapobiec wszelkim próbom bite, starają się odciągnąć go z ulubioną zabawką. Jeśli szczeniak był w stanie zrobić takie świństwo, będę ich ukarać. Może to być łatwe dla przetasowania kołnierz, uderzenie na zadzie skręconej gazety. Ponadto istotne nagana.

Spójrz na przedstawione w tym artykule zdjęcie amerykański Buldog. Szczenięta są w stanie zaczarować, dorosłe psy są uderzające w ich siłę i piękno.

Dorosłych Bulldogs – silna pies, więc nawet małe szczenięta nie powinny być dopuszczone do ciągnięcia smyczy. Pies musi iść do tego samego poziomu jak gospodarza. Kolejnym punktem, który jest związany z siłą buldoga: nie pozwalają mu skakać na ludzi. Trasa, pies dorosły może wbić go do dorosłego gruntu. I wyobrazić sobie, co by się stało, jeśli pies skacze na dziecko? Każdy pies zabronić nieuzasadnionych kłótni z innymi zwierzętami, w czasie, aby powstrzymać uśmiechu i ryk.

Buldogi szybko zapamiętać polecenia. Kochają się nauczyć czegoś nowego. Najważniejsze jest to, że właściciel był stanowczy i pewny siebie, gotowy w każdej chwili przekonać upartego zwierzęcia.

Co jeszcze jest unikalny amerykański buldog? Liczba właściciele są podobne pod wieloma względami. Jest to pies, który chce być traktowane jako jego prawa w domu. Jest to wielki manipulator, zdolny uwielbienia być prawdziwym aniołem.

Jak wybrać odpowiedni szczeniak Buldog amerykański?

Czytałeś wiele informacji na temat tej rasy, należy rozważyć wszystkie za i przeciw, i postanowił mocno „Chcę w cokolwiek było mieć ten pies stał mój najwierniejszy przyjaciel i oddany!”. Proszę wziąć odpowiedzialność za nabycie szczeniaka, ponieważ jest to najważniejszy krok w swoim przyszłym życiu razem. Wiele z nich jest zainteresowany ceną przy wyborze psa. Buldog amerykański – nie bardzo drogie zwierząt, polityka cenowa zależy od zewnątrz i cech danego zwierzęcia. Aby uzyskać więcej szczegółów na ten temat później.

Z pewnością każdy właściciel psa wie, że pies to najlepszy wybór w szkółkach. Zapytaj dokumenty Hodowcy dla rodziców i zaświadczenie o inspekcji weterynaryjnej każdego szczeniaka. Nie należy wybierać psa na rady innych, powoływać się w tej sprawie tylko na siebie. Możesz pomóc zaprosić doświadczonego hodowcę lub hodowcę z boku. Nie słuchaj szczeniąt reklamowych gospodarze niezliczone tytuły, które mają swoje Buldog amerykański. Opis rasy pomoże Ci wybrać naprawdę dobrą szczeniaka. Można właścicielem mioty podróżować, aby zobaczyć rodziców. Jako opcja – aby spojrzeć na wystawie przed przyszłą mama lub tata pożądane szczeniaka.

Doświadczeni hodowcy twierdzą, że niemożliwe jest, aby rozwijać silne i piękne bulldog, gdy matka była 10-16 szczeniąt. Wybierz dziecko z miotu, który obejmuje maksymalnie 6 osób. Jeśli zostawisz wszystkie szczenięta w miocie, to z pewnością nie jest dla zachowania gatunków lęgowych, ale tylko ze względu na pieniądze.

Szczenięta Buldog amerykański szeroki wybór kolorów, ale pamiętaj, że biały – to ich główny kolor, powinna wynosić co najmniej 30%. W tym samym czasie, są nieprawidłowe jednolity kolor piasku ciemnym maski. Jest prawdopodobne, że w rodzinie buldoga „spadł” bullmastiff. Czarny kolor bez tak zwanych plam tygrysich może nawiązywać do krwi byka pit lub Rottweiler.

Zdrowe szczenięta Buldog amerykański powinny być dobrze karmione, aktywny, zwinny, z mokrego nosa i uszu czystym. Jeśli zauważysz, że maluch jest zbyt tchórzliwy, lub odwrotnie, zbyt agresywne, to lepiej z niego zrezygnować.

Co jest niedopuszczalne w zewnętrznej części Buldog amerykański?

A teraz do rozpatrzenia zewnątrz zwierzęcia. Jak wspomniano wcześniej, jest to silny krępy pies sportowiec. Mężczyźni bardziej krępy, suki – wyrafinowane.

Pies tej rasy nie powinny być zbyt bojaźliwy i tchórzliwy, niedopuszczalne i nieuzasadnione agresji w stosunku do ludzi i innych zwierząt. W stosunku do całej konstrukcji nadwozia i rozmiaru głowy preambuły powinny być stosunkowo szeroki i wysoki. Zbyt wąska głowa i pysk są niedozwolone w tej rasie. Pies nie powinien mieć zeza, asymetria narządów wzroku.

Buldog amerykański ruch szybki, zwinny, istnieje wyraźny krok sprężystość. Podczas ruchu nóg nie powinny być zbyt szeroka lub zorganizować przecinać. W przypadku klasycznego typu jest dopuszczalne tak zwane rolki chód – kołysze łagodny kołysząc się mocno tam tułowia podczas ruchu.

Zgodnie z normą ABNA na wystawach nie jest dozwolone psy z głuchotą, wykastrowane mężczyźni i mężczyźni są wnętrów, suk w ciepło.

możliwe choroby

Jest rozmawiać o wyzwaniach, jakie napotykają często buldog amerykański. Uważany psy są podatne na uczulenia. Zazwyczaj jest to problem, który trwa przez całe życie zwierzęcia, które wymaga spełnienia wielu specjalnie opracowanej diety. Istnieje również jednorazowe reakcje alergiczne, na przykład, ugryzienia owadów, odczynnik chemiczny na ulicy. Nie jest to duży problem i idzie po ustaniu narażenia na czynniki drażniące na organizm. Przynieść wielkie niedogodności dla właściciela nabyte lub dziedziczne alergii na pokarmy, więc przed zakupem szczeniaka jest bardzo ważne, aby porozmawiać z hodowcą na ten temat.

Kolejne buldogi dolegliwość, która przynosi wiele wiele problemów jest dysplazja stawu biodrowego lub łokciowego. Jest to bardzo poważna choroba, czasem wymagające operacji. Wspólne problemy buldogów wiązać latach ciągłego leczenia. Ciężkie stadium choroby bić psa poza rutynę, nie dać jej do prowadzenia pełnego życia. Dysplazja jest niemożliwy do ustalenia, na pierwszy rzut oka na ruchy zwierzęcia, lub przez jego wygląd. Zidentyfikować problem tylko w stanie wspólnych diagnostyki komputerowe dla tej choroby.

ciekawostki

  • Obecna nazwa rasy pojawiły się dopiero pod koniec XX wieku. Przed tym psem tzw: i „biały Anglik” i „Southern Bulldog” oraz „English blondynka”.
  • To wielokrotnie mówił o inteligencji i rozwagi do buldoga. Więc inteligencja to pies jest wyższa niż dobermanów, rasy psów pasterskich, mastiffów, rottweilery i Staffordshire.
  • Amerykański standard rasy, w sekcji „like”, został nagrany w następujący sposób: „ochrony hosta w każdej sytuacji, nawet kosztem własnego życia”
  • Jeśli Buldog ostrym pojedynku, to jest prawie niewrażliwy na ból i szkody.

Wiele z nich jest zainteresowany w kwestii, ile to kosztuje Buldog amerykański. Szczenięta bez rodowodu na średni, można kupić za 120 $. W obecności wzrostu kosztów rasowych. Nie przeznaczone do celów hodowlanych i wystawowych szczeniąt na sprzedaż do 350 $. Jest średnia cena. Buldog amerykański, ma dobry rodowód, mający na pokaz i hodowli, może kosztować około 800-850 dolarów.