884 Shares 5745 views

Pożółkły plastik – jak wybielacz? Skuteczne sposoby, rekomendacje i opinie

Z tworzywa sztucznego nie boi wilgoci, sztywność wytrzymuje kwasowe i zasadowe substancje. Materiał szczęśliwy długa żywotność i są szeroko stosowane w różnych gałęziach przemysłu. W trosce o wyrobów z tworzyw sztucznych jest prosta i nie powoduje trudności. Ale co, jeśli pożółkły plastik jak wybielić go z powrotem do oryginalnego koloru?

Przygotowanie do usunięcia żółtą tablicę

Niechlujny żółtawe gospodyń zwykle zakłócić produkt białego tworzywa sztucznego. Ta powłoka urządzeń domowych, ram okiennych i parapetów, zabawek dziecięcych i różne drobiazgi domowych. Co jeśli pożółkły plastik, jak wybielacz? Jeśli masz do czyszczenia strukturę, składającą się z kilku części, rozbierać je na części. Na przykład, lodówka jest znacznie wygodniejsze do mycia, wyciągnąć wszystkie półki i szuflady. Zacznij usuwając wierzchnią warstwę brudu. Przemyć produkt lub część z mydłem i wodą. Odpowiednie jako detergentu do zmywania. Spróbuj ocenić wizualnie jak powierzchnia boi uszkodzeniami mechanicznymi. Zasada ogólna – błyszcząca plastikowa lepiej jest myć miękką gąbką i wcierać szczotka może być szorstka. Czasami żółty kolor znika po normalnym praniu. Jeśli nie, należy spróbować fundusze specjalne.

Jak czyścić plastikową warstwę sadzy i tłuszczu?

Bardzo często, wyroby z tworzyw sztucznych, które są stale w kuchni, pokryty warstwą smaru i brudu. Powłoka ta pojawia się w postaci stałej żółtej folii i dodaje schludność wnętrze. Nie panikuj, pomaga uporać się z problemem zwykłego mydła. Weź polbruska i ruszt. mydła wióry wypełnienia z gorącej wody i mieszano. Otrzymany roztwór traktuje się zanieczyszczonymi powierzchniami i pozostaw w ciągu 30 minut, a następnie przemyto wodą. Sekretem tego przepisu jest bardzo prosta. Kompozycji mydeł zawiera ług. Materiał ten jest całkowicie bezpieczny dla tworzyw sztucznych, ale jest w stanie usunąć tłuszcz i niektóre inne uporczywe zabrudzenia.

Alkohol powróci oryginalny biały plastik

Bardzo często produkty z tworzyw sztucznych zmienić kolor po wielu latach eksploatacji. Co jeśli starość okazało żółte plastikowe jak je wybielić? Wypróbuj jedną z najbardziej prostych i niezawodnych środków ludowej. Będziesz potrzebował alkoholu, to najlepiej wziąć medycznych. W przypadku jego braku do przyjęcia izopropanol wymiana lub metanol. Zaleca się, aby wykonywać pracę w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Alkohol powinien być stosowany na kawałku szmatki i starannie wytrzeć plastikowe pożółkłe obszarów. Wskazane jest, aby korzystać z gładkiej tkaniny tekstury i tkaniny frotte kędzierzawy nie pasuje.

Sekrety wybielanie okien plastikowych

Wyroby z tworzyw sztucznych można spalać ze stałą ekspozycją na promieniowanie ultrafioletowe. W tym przypadku, odcienie kolorowego plastiku glazury i białe obiekty mogą żółkną. Nie jesteśmy odporni na te zmiany i tak popularnych dzisiaj okien plastikowych. parapety i ramy okienne mogą ostatecznie żółkną. Jak wybielić pożółkły plastik w słońcu, środka domu na dobre? Próbować mieszać równe części dowolnego detergentu do prania i sody. 0,5 wody powinna łyżka mieszaniny gotowej. Roztwór do namaczania. Podczas korzystania z tego przepisu do czyszczenia okien hojnie zastosowanie otrzymanej kompozycji na progach ramki i okna. Zmyć po kilku godzinach.

Uniwersalne recepty ludowe

Jak wybielić pożółkły plastik na klimatyzatorze jeśli powyższe metody nie pomagają? Spróbuj usunąć osady z octem. Uwaga: trzeba istotę ocet (70-80%), a rozwiązanie non-food (9%). Substancja ta jest stężony kwas. Należy go stosować w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, należy chronić twoich rękach grube rękawice. Ocet być zwilżona wacikiem lub przetrzeć gąbką i problematyczne miejsce.

Innym sposobem z tworzywa sztucznego rodnik bielenia – namaczanie w chlorze. Ta opcja jest odpowiednia dla małych obiektów. Weźmy dowolny środek krajowy, który obejmował atom chloru: wybielacz, odplamiacz do armatury lub rozwiązania. Proszki muszą być rozcieńczone zgodnie z instrukcją, płyn może być stosowany bez dodawania wody. Pożółkłe wyroby z tworzyw sztucznych muszą być zanurzone w roztworze i pozostawić na 5-10 godzin. Jest to wygodne, aby zanurzyć się w wieczór i noc. Chlor jest substancją silnie, zwykle może być używany do wybielania nawet znacznie pożółkły powierzchnię.

Co jeśli biały plastik stała się żółta, jak wybielić? Porady dla leniwych

Zwraca dziewiczy kolor pożółkłych wyrobów z tworzyw sztucznych mogą być za pomocą specjalnych narzędzi do czyszczenia. Spróbuj kupić chusteczki dla biurze lub samochodzie. Akcesoria te pomagają skutecznie usunąć brud i rozjaśnić niestabilnej powierzchni urządzenia na boisku 1-2. Najskuteczniejszymi specjalne odplamiacze dla plastiku. Można je nabyć u dystrybutorów lub w działach z auto-kosmetycznych. Przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją. Niektóre z kompozycji należy pozostawić na kilka minut na powierzchni, przy użyciu innych procesach oczyszczania należy rozpocząć natychmiast po aplikacji.

W jaki sposób można wybielić pożółkły plastik w lodówce, jeśli duża powierzchnia jest żółty? Często radzić sobie z tym problemem można tylko specjalnym sprayem. chemia gospodarcza produkcji przemysłowej ma kolejną niezaprzeczalną zaletę. Wiele środków czyszczących do pokrycia powierzchni wyrobów z tworzyw sztucznych z folią ochronną, która pomaga zachować czystość dłużej.

Co zrobić, jeśli bardzo pożółkły plastik, jak je wybielić? Jeśli nie środek do czyszczenia produktu plastikową nie działa, można zdecydować się na skrajnej metody. Zakup farby w aerozolu formacie i tylko pomalować zażółcenie. Często opcja ta pozwala zaoszczędzić pożółkłe fasady gospodarstwa domowego i inne duże wyposażenia wnętrz wykonane z tworzywa sztucznego.

Recenzje domu bielenia plastiku

Wiele gospodyń oczyścić prawie wszystkie białe powierzchnie za pomocą chloru lub mydła. Jeśli wierzyć opinie koszt optymalny i efektywny sposób, aby oczyścić plastik z żółtą tablicą – moczyć go w „białości”. Jest to tani wybielacz, który był używany nawet przez nasze babcie. Niektóre gospodynie twierdzą, że równie dobrze do czyszczenia tworzywa sztucznego może być z alkoholem lub octem. W odniesieniu do specjalistycznych narzędzi, opinie różnią. Niektóre związki czyszczące dla plastiku naprawdę natychmiast usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Inne są praktycznie bezużyteczne, mimo wysokich kosztów.