123 Shares 2208 views

Jak zrobić kuszę własnymi rękami bez problemów?

Jeśli kiedykolwiek pomyślałeś, jak zrobić kuszę własnymi rękami o dobrych właściwościach, to te informacje są dla Ciebie. Przed opisem procesu produkcyjnego chciałbym bardziej szczegółowo omówić projektowanie kusz i zrozumieć zasadę ich pracy.

Kusza i zalety

Kusza to symbioza cebuli i pistoletów. To bardzo drogie, jeśli kupisz je w sklepie. Chińskie opcje są bardziej odpowiednie do fotografowania z odległości nie przekraczającej kilkunastu metrów.

Dlatego problem kowboju własnymi rękami tak , że jest potężny, a jednocześnie dokładny i leczniczy jest tak pilny. W tym celu należy przestrzegać pewnych zasad produkcji.

Instrukcje dotyczące wykonywania kuszy

Przed wykonaniem kuszy z drzewa należy określić wszystkie jego parametry:

  • Wysokość i długość produktu nie powinna przekraczać 20 centymetrów;
  • Długość łóżka wynosi około 675 milimetrów;
  • Waga kuszy nie powinna przekraczać 1,5 kilograma;
  • Cebula powinna mieć długość około pół metra;
  • Łańcuch sznurowany powinien wynosić 225 mm.

Przestrzeganie wszystkich wymienionych rozmiarów jest bardzo ważne przy podejmowaniu decyzji o tym, jak ręcznie robić kusza bardziej dokładne i sterowane. W końcu to zależy od jego równowagi i stabilności podczas fotografowania.

Sprężynę liściową cebuli dobiera się nie mniej niż 2 mm. Na przykład możesz ubiegać się o to na wiosnę z kanapy. Także sprężyny z starej sofy. Pod warunkiem, że nie masz niczego odpowiedniego, nie jest dostępny, dam ci jeden poradę, jak zrobić kuszę własnymi rękami z tych materiałów leżących pod twoimi stopami. Często materace są wyrzucane na śmietnik ze względu na ich przestarzały czas. Dlatego musisz chodzić po składowisku i znaleźć odpowiednie sprężyny.

Łuk, składający się z czterech sprężyn, może naciskać strzałkę do 25 kilogramów. Aby wystrzelić do 15 metrów, wystarczy. W pierwszych testach kuszy można wziąć prostą linę do pakowania. W przyszłości, używając stalowego kabla o grubości 2-3 mm, można kilkakrotnie zwiększyć niezawodność sznurka.
Mechanizm spustowy jest najlepiej wykonany jak kusze okresu średniowiecza. Ten schemat jest testowany w czasie i jest łatwy w produkcji. Długość spustu wynosi 15 mm. Aby silnie nie naciągać się na wytworzenie mechanizmu spustowego, w tym celu możliwe jest wykorzystanie szczegółów elementu mocującego z telewizora "Ruby" w starszej wersji.

Łańcuch do ciągnięcia pęta i spustu wykonany jest z drutu 5-6 mm. Ułatwienie strzałek jest jeszcze łatwiejsze. Wystarczy wziąć proste klamerki biurowe i przymocuj je we właściwym miejscu do kuszy.

Następnie łopatka lamelkowa jest włożona do rowka, obserwując kąt jego montażu, z rynkiem 72 stopni. Tak więc, z odprężonym ciągiem, odległość do rynny powinna wynosić 5 mm.
Podczas fotografowania można używać nie tylko zakupionych strzałek, ale również samodzielnie. Boksy owocowe nadają się do tych celów. Stabilizator strzałek może być drobnym kawałkiem wyciętym z plastikowej butelki.

Jeśli myślisz o tym, jak zrobić kuszę do polowania, nie możesz tego zrobić bez zwiększania jego siły. W tym celu wystarczy dodać liczbę sprężyn.

Pamiętaj też, że strzały w każdym przypadku powinny być takie same. Niepoprawność w produkcji doprowadzi do zwiększenia dokładności ich wjazdu do celu, a tym samym do pominięcia.

Jak widać, nie ma nic skomplikowanego w produkcji kuszy. Warto tylko wysiłku i trochę ostrożności, a ty będziesz właścicielem tego dzieła!