444 Shares 5912 views

Buzzwords komunikacji – sztuka konwersacji

Oratorium jest ceniony w każdym społeczeństwie. Człowiek, który wie, jak prawidłowo i sprawnie, aby dialog łatwiej znaleźć pracę, dostać awans w szeregach, nawiązać nowe znajomości. Aby go zwykle słuchać wokół jego monolog nigdy wydawać niestosowne lub głupie.

Ale paradoks polega na tym, aby inni postrzegają cię jako inteligentnego i wykształconego człowieka na tyle, aby wypełnić swoje słownictwo zaledwie około pięćdziesięciu słów. To wystarczy, aby korzystać z niektórych słów buzz komunikować, aby pojawić się w oczach niezwykły, twórczy.

Art literat komunikacja

Opanować tę słownictwa, jeśli chcesz, aby nie być problemem. Znacznie ważniejsze jest z pewnością wydana głos, wyraźną dykcję i znaczenie pewnych słów. Na pewno nie spotkałem w życiu sytuacji, w której osoba, prowadzenie dialogu, starając się wykorzystać tajemne słowa, aby komunikować się za pomocą ich czasami zupełnie nie na miejscu iw niewłaściwym deklinacji. Podobne próby wyglądać absurdalne i śmieszne. Aby uniknąć takiej sytuacji do Ciebie, uzbrojony w słownictwie na każdą okazję, nie jest zbyt leniwy, aby dowiedzieć się dokładnego znaczenia słów i ich synonimów i antonimów, deklinacja, płci i akcent. Tylko w ten sposób będzie można z nich korzystać w rozmowie prawidłowo i kompetentnie.

Pozbycie banalności

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić – to starać się zminimalizować wykorzystanie utartych wyrażeń i słów, których używasz w swoim codziennym życiu. Na przykład banalny zestaw słów, takich jak „dobre”, „piękne”, „inteligentne” i tak dalej. D. mogą zostać zastąpione przez mniej utartych alternatywy, ponieważ każda z nich może używać słowniczek odebrać co najmniej tuzin aliasów.

Na przykład słowo „piękna” w zależności od sytuacji może być zmieniony na „jasny”, „elegancki”, „luksus”, „niespotykany”, „wspaniały”, „pyszne”. „Przydatne” w codziennej rozmowie mogą również być wykorzystane jako „korzystny”, „płodny”, „skuteczny”, „praktyczny”, „prawo”. Nawet proste słowo „smart” istnieje wiele synonimów. Konieczne jest, aby pamiętać i odwołać je w razie potrzeby. Oto niektóre z nich: „dowcipny”, „zaradny”, „mądry”, „opłaca”, „mądry”, „rozsądny”.

Również nie zaszkodzi dowiedzieć się kilka sprytnych słów i ich znaczenie, dzięki czemu można uzyskać pożądany efekt na innych:

– idiosyncrasy – nietolerancja.

– transcendentalna – streszczenie, umysłową, teoretyczną.

– Esoterica – mistyczne nauki.

– truizm – to dobrze znany fakt, oświadczenie lub opinia.

– eufemizm – wymianie ostrych, ostrych słów i fraz, bardziej akceptowalne i miękkie.

– Sofistyka – zdolność do prowadzenia sporu zjadliwie zręcznie żonglować słowami.

– Eklektyczna – połączenie różnych rodzajów teorie, poglądy, lub rzeczy.

– Jednorodne – jednolita.

– inwektyw – przeklinanie, obscenicznych nadużycie.

– Decadence – spadek.

– Hiperbola – przesada.

– Frustracja – sfrustrowany.

– Dyskurs – rozmowa, gadanie.

Po raz pierwszy za pomocą sprytnych słów do komunikowania się, mogą wystąpić pewne niezręczności w rozmowie, twój język będzie jak Mumble i natknąć się na „nowych wyrażeń”. To nie jest straszne, to nowa forma konwersacji, jak nowa para butów, należy przeprowadzić. Po pewnym czasie nie wahaj się, wybiorą bardziej udanych synonimy i wyrazy, aby wyrazić swoje opinie.

Zanieczyszczając jej ekspresję

Drugą rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę – to słowo pasożyty. Nawet jeśli nie zauważyć ich obecność w swoim leksykonie mają niemal wszyscy. Słowa cięte ucho i otaczający uderzać mowy, z tego powodu swoich rozmówców czasami trudnych do uchwycenia nawet myśl o rozmowie. Samo rozumowanie w tym przypadku jest absolutnie ich nie zauważy.

Najczęściej używane słowo pasożytów: Dobrze, że to powiedzieć, dlatego, że to i tak prawdopodobnie nie powinien mówić o tym, że nawet dobrze nauczyłem się słowa-wytrychy, przeplatane z takim zaśmiecać wykrzykniki monolog, doprowadzić do niczego .. wszystkie swoje wysiłki na sformułowaniu literat mowy.

Jak pozbyć się tego słowa-pasożyty?

Najtrudniejsze w procesie może nauczyć się dostrzegać je w swoim wystąpieniu. Jeśli ich własna nie widać, może potrzebować pomocy bliskich osób, z którymi często komunikują się lub rejestratora. W następnym kroku należy nauczyć je albo brakujące lub zastąpione przez sprytnych słów do komunikowania się, konsolidować wyniki także trzeba okresowo słuchać własnego monologu, nagrany na taśmie. W toku rozwoju organizacji i inscenizacji własnej mowy, starają się mówić z namysłem, logicznie buduje każdą frazę, tak samo po jakimś czasie będziesz w stanie opanować sztukę umiejętnie angażują się w dialog.

Ucząc się wyraźnie budować zdań używając sprytnych słów do komunikowania się, pozbycie zatykanie wyrażeń mowy, można zrobić doskonałe wrażenie, dlatego tym bardziej właściwa osoba rozmawiać, tym bardziej racjonalne i skuteczne wydaje swoich rozmówców.