819 Shares 7497 views

Co stanie się z ciała, jeśli co wieczór pić wino?

Wszyscy wiemy, że ktoś, kto bardzo lubi wino, jest w stanie rozpoznać nuty porzeczki i dębu, a pozostałe są zadowoleni, przynajmniej zrozumieć, jakiego rodzaju wina do picia. Okazuje się, że jest źle snobów wina! Od dawna wiadomo, że napój ten jest dobry dla zdrowia, jeśli go jeść z umiarem. Zwykle czerwone wino dostaje maksimum uwagi, ale badania wykazały, że białe może być korzystne dla zdrowia. Pić ten napój zaczęto osiem tysięcy lat temu. Wtedy to był luksus arystokratów i księży, ale w dzisiejszych czasach każdy może sobie pozwolić na kieliszek dobrego wina. Red chroni organizm przed chorobami serca. Naukowcy uważają, że przeciwutleniacze zawarte w czerwonym winie, może pomóc zapobiec gromadzeniu się cholesterolu w tętnicach. To on i prowadzi do chorób serca. Ale nie sądzę, że lekarz przepisze ci Cabernet! Lekarze są mało prawdopodobne, aby doradzić alkoholu, zwłaszcza jeśli masz predyspozycje do uzależnienia. Jednakże, jeśli od czasu do czasu wypić szklankę po ciężkim dniu, organizm dostaje wiele korzyści. Od demencji starczej i spalić, wiele problemów można zapobiegać za pomocą wina!


Będziesz żyć dłużej

Jeśli pijesz lampkę wina wieczorem, będzie przedłużać swoje życie. Dla tych, którzy regularnie spożywają wino, trzydzieści cztery procent poniżej poziomu przedwczesnej śmierci niż ci, którzy piją piwo lub inne napoje alkoholowe. Będziesz nie tylko żyją dłużej, ale też wyglądać młodziej! Resweratrol, który znajduje się w czerwonym winem, wiąże się z właściwościami przeciw starzeniu. Jeśli nie lubisz wina, można jeszcze dostać te rzeczy – z winogron, borówki, żurawiny i orzechów. Resweratrol aktywuje przeciwstarzeniowe właściwości swojego ciała, co prowadzi do zwiększenia długości życia. Jednak warto zauważyć, że stowarzyszenie jest widoczne tylko w tych, którzy piją umiarkowanie. Jeśli często wypić całą butelkę sam, nie będzie wyglądać młodziej i starszych.

Nie zarobi oparzenie

Jest jeszcze inny sposób, w jaki kieliszek wina może pomóc wyglądać młodziej. Wino chroni skórę przed słońcem! Badania wykazały, że z przeciwutleniaczy napojów chronić skórę przed poparzeniem słonecznym. Kiedy skóra jest narażona na działanie szkodliwych promieni UV, organizm zaczyna reakcję chemiczną. psuje to komórki skóry i oparzeń przyczyną. Flawonoidy, antyoksydanty zawarte w winogronach, zatrzymać proces chemiczny, który zabija komórki. Następnym razem na plaży, pić wino, a nie słodki koktajl.

Twoje serce staje się zdrowsze

Od dawna wiadomo, że czerwone wino chroni serce. Wino zawiera garbniki, które chronią ludzi przed chorobami serca. Garbniki – elementy tworzące sucha. Aby uzyskać maksymalne korzyści, pić wino z południowo-zachodniej Francji. Antyoksydanty w winie także zwiększyć poziom dobrego cholesterolu. Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, kieliszek wina każdej nocy może być idealnym sposobem na poprawę zdrowia. Wśród osób z nadciśnieniem tętniczym i umiarkowane spożycie czerwonego trzydzieści procent rzadziej cierpią na atak serca.

Będziesz mógł uniknąć cukrzycy

Jeśli zmaga się z cukrzycą, możesz pomóc kieliszek wina. Co więcej, może nawet zapobiec chorobie. Badania wykazały, że osoby z umiarkowanym spożyciem wina w trzydzieści procent mniej prawdopodobne, aby zderzyć się z drugim typem cukrzycy. Napój jest bezpieczny dla tych, którzy już są chore, po prostu nie pić więcej niż szkło. Wino jest przydatna nie tylko dlatego, że zapobiega cukrzycy, może zapobiec pewne komplikacje. Osoby z cukrzycą typu II bardziej narażone na choroby serca niż reszta. W ramach eksperymentu, grupa pacjentów była oferowana szklankę wody, czerwonego lub białego wina do kolacji. Po tym, wyniki uczestników badania oceniano. Pod koniec eksperymentu okazało się, że ci, którzy pili wino było wyższe dobry cholesterol i lepiej spać, niż tych, którzy pili wodę. W umiarkowanym wykorzystaniu wina żadnych minusy.

Będziesz szczęśliwszy

Wszyscy czujemy się lepiej po lampce wina. Napięcie dnia znika, gdy można zrelaksować się przy lampce dobrego trunku i miłą rozmowę z przyjaciółmi. Okazuje się, że pozytywne emocje sięgają dalej niż wieczór z rodziną. Umiarkowane spożycie wina może chronić przed depresją. Picie od dwóch do siedmiu szklanek tygodniu, wzmocnisz swoją kondycję psychiczną. Jednak, gdy nawyk wchodzi umiarkowana zależność skłonność do depresji natychmiast wzrośnie. Nadużywanie alkoholu jest związane z większym ryzykiem wystąpienia depresji. Trzymać się kilku kieliszkach tydzień!

Będziesz mieć niższe ryzyko zachorowania na raka

Wszyscy słyszeliśmy o tym, jak wino wpływa na choroby serca, ale dane o ochronie przed rakiem bardzo świeże. Okazuje się, że częste spożywanie alkoholu prowadzi do zwiększonego ryzyka zachorowania na raka, chyba że jest to czerwone wino. Umiarkowane spożycie czerwonego wina zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na raka piersi. Substancje chemiczne zawarte w skórce czerwonych winogron, niższy poziom estrogenów i zwiększyć poziom testosteronu u kobiet w okresie menopauzy, to jest zmiana w poziomie hormonów i zmniejsza ryzyko zachorowania na raka. Substancje magiczne w czerwonych winogron znacznie więcej niż w zieleni. Jeśli lubisz pić na kolację, wypić kieliszek pinot noir.

Twój mózg będzie dziękuję

Zbyt dużo wina może uniemożliwić prawidłową ostrość, ale jeden drink podczas kolacji pasują idealnie. To pomaga chronić mózg przed krwawienie i skrzepy. Ludzie, którzy piją jedną szklankę noc, osiem procent mniej narażone na atak. Ale nie przesadzaj! Ludzie, którzy piją zbyt dużo, zwiększają ryzyko czternaście procent! Ponadto, kieliszek wina pomaga w pokonaniu demencji. Ludzie, którzy piją czerwone wino w umiarkowanych ilościach, dwadzieścia trzy procent mniej prawdopodobne, że wystąpi ten problem. Jednak to nie znaczy, trzeba pić wino dla zdrowia. Jeśli nie pijesz, nie zaczynaj. Jeśli już kochać alkoholu, wybrać wino i nie zapominaj o umiar. To przyniesie ci przysługę!

zapalenie zmniejszona

Jednym z powodów, że czerwone wino jest tak dobre dla zdrowia, jest to, że napój hamuje procesy zapalne. Że zapalenie może prowadzić do problemów, takich jak zawał serca. Resweratrol chroni naczynia krwionośne i zapobiega tworzeniu się zakrzepów, i zmniejsza ryzyko zapalenia. można po prostu zjeść porcję winogron. Nie mniej użyteczne są orzeszki ziemne, jagody i żurawiny.

Zalecenia się zmieniać wraz z wiekiem

Niestety, wszystkie te korzyści nie są istotne dla osób starszych. W starszym wieku, nawet jeden kieliszek wina, może być szkodliwe. Badania wykazały, że ludzie w wieku ponad siedemdziesięciu, pić wino, w obliczu problemów ze zdrowiem serca. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do kobiet.

Ile pić?

Tak, to jest oczywiste, że trzeba wiedzieć, kiedy się zatrzymać, ale gdzie on jest? Dla kobiet, umiarkowana ilość równą jeden kieliszek wina dziennie. Mężczyźni mogą pić dwa. Po sześćdziesięciu pięciu mężczyzn powinny pić nie więcej niż jeden kieliszek, a kobiety piją częściej.

wniosek

Wieczorny kieliszek czerwona może być dobre dla zdrowia, ale nie sądzę, że trzeba pić codziennie. Picia wyłącznie dla zdrowia serca nie jest tego warta. Alkohol może być wciągająca, co znacznie osłabia zdrowie.