696 Shares 6421 views

Ledum palustre. aplikacja

Zimozielony wysokość 120 cm, a czasami nawet do 2 metrów. W Rosji rośnie w europejskiej części, w tym Arktyki, w zachodniej Syberii, na Dalekim Wschodzie. Na Ukrainie znaleziono w Karpatach i regionu karpackiego. Kwitnie od maja do lipca, żółto-białe kwiaty i owoce z roślin jest skrzynka na wygiętej nodze.

Nazwa rodzajowa pochodzi od łacińskiego słowa „szkoda”, ze względu na silny mocny zapach, a jego definicja siedliska gatunku – bagna (także tłumaczenia z łaciny słowo). W zastosowaniach medycznych trawa roślin rozmaryn bagno używany ostatnich dwóch stuleci, zwłaszcza w Szwecji i Niemczech. W Rosji, stosowane od końca XIX wieku.

Do surowców leczniczych odpowiednie palustre Ledum, pędy, które sięgają aż do 10 cm długości. Kolekcja występuje w okresie dojrzewania owoców od sierpnia trwać aż do końca września. Ta roślina jest niska zdolność regeneracyjną, a na miejscu, strzela tylko trzy lata odzyskiwanie biomasy. Surowce Store może być nie więcej niż 2-3 lat.

Zbiór rozmaryn, a następnie jej suszenia z opakowania wymaga przestrzegania ostrożnie, mając na uwadze, że roślina jest trujący. Jego silny zapach może powodować nudności i bóle głowy z zawrotami głowy. Dlatego Ledum palustre zagotavlivaya, należy pamiętać, że aby zrobić to więcej niż 2-3 godzin dziennie, stosując maskę i rękawiczki, nie można. Po pracy umyć ręce wodą z mydłem.

Używany tylko nadziemnej części rośliny, takie jak rozmaryn bagno. Pędy z liści i kwiatów zawiera witaminę C, garbniki, arbutyna, olejek eteryczny z jego fitontsidami składnikiem, miedzi, srebra, baru, manganu. Zakład jest uważany za napotne, moczopędne, tonik i przeciwrobacze.

W medycynie ludowej znaleziono rozmaryn Marsh stosowane jako odwarów oraz wlewy w leczeniu przewlekłej choroby reumatyczne, zołzy, dna moczanowa, gruźlica płuc, zapalenie oskrzeli, wyprysk i neurastenię. Brzeczkę wytworzono w stosunku 2 łyżek. łyżki rozmarynu gałązki na litr wrzącej wody, a następnie domagać. Weź łyżkę 3 do 7 razy dziennie. A trzeba pamiętać, w jednej porcji napoju nie więcej łyżek wywaru lub infuzji. Podobnie jak w przypadku zastosowania innych środków, dawka została ustawiona.

Nawet rozmaryn służy do zabijania owadów, ich odkażania pokoju i położył oddziałów w celu odstraszania myszy. W Republice Komi używać go jako lekarstwo na alkoholizm – dodać bulion w wino. W Bułgarii – jako poronne, a także zapalenia pęcherzyka żółciowego i zapalenie oskrzeli. Szeroki zakres stosowania i w homeopatii, od leczenia nowotworu i stawów, choroby skóry i mrozu.

Ledum palustre i wykorzystywane w medycynie tybetańskiej. Korzystanie z wywaru z jej kwiatów praktykowane w chorobach wątroby. Białorusi ich wodnych wywar znaleźć zastosowanie w chorobach, takich jak krzywica, moczenia nocnego, reumatyzmu, krzywicy, krztusiec, zapalenie oskrzeli, astma, żołądka i choroby serca. Parzona kwiaty olej roślinny – są bardzo skuteczne jako środek przeciwbólowy. Stosowane w chorobach skóry i reumatyzmu i siniaki na szlifowanie.

Skutki uboczne leku rozmaryn bagno: jest przedawkowanie podniecenia, aw niektórych przypadkach może być przygnębiający wpływ na ośrodkowy układ nerwowy. Niewłaściwe podawanie dawki leku może prowadzić do stanów zapalnych przewodu pokarmowego – jego błony śluzowej. Jeśli zawroty głowy, drażliwość łagodny i zwiększona pobudliwość odbioru natychmiast zatrzymany.

Należy pamiętać, stosowanym lekiem Ledum palustre zgodnie z zaleceniami lekarza. Wszelkie odmiany siebie mieć niepożądane konsekwencje.