596 Shares 3221 views

Maria Hamilton biografia, historia o miłości i życiu

Wśród romantycznych bohaterek minionych wieków jednym z najbardziej znanych był kochankiem angielskiego admirała Nelsona – Emma Hamilton. Jego niewiędnącego chwała zawdzięcza pióra Aleksandra Dyuma, urzeczywistniającym swój wizerunek w powieści „Wyznania kochanki”. Ale niewielu wie, że w Rosji w sądzie w Perth ja świeciła w momencie jego imiennik – Mary Hamilton, krótkiej, lecz jasnym życia, który stworzył wiele tajemnic i legend.

Rosyjski córką Albion

Z dokumentów historycznych wiemy, że przybył do Rosji szkockiego szlachcica Thomas Hamilton w czasach Ivana Groznogo. W zimnej i zaśnieżonej kraju czekał na ciepłe powitanie i wkrótce rodem z Wysp Brytyjskich była na dworze dobrą pozycję i stał się twórcą nowej gałęzi swojej rodziny arystokratycznej.

W następnym wieku, jeden z jego potomków, wreszcie rusyfikacji, ale dumnie nosił nazwę angielską William miał córkę, której los przygotował poznać miłość z największych rosyjskich carów i kończy swoje krótkie życie pod toporem kata. Drugie imię dostała, pereinachit nazwę zagranicznego ojca w rosyjskim stylu. Rezultat – Maria Danilovna Hamilton.

Młoda pokojówka Katarzyna

Jej data urodzenia nie jest ustawiona, a nawet pierwszy występ na dworze są bardzo sprzeczne informacje. Według niektórych źródeł, to stało się w 1709 roku, a po drugiej – sześć lat później. Ale wiadomo, że miała wtedy około szesnastu lat, a ona miała niezwykłą urodę. Portret Marii Hamilton, oddane na początku artykułu, daje pojęcie o jego funkcji. Młoda dziewczyna została zauważona przez żonę Piotra I, Katarzyny I, i wkrótce znalazł się wśród jej pokojówki honoru.

W uzupełnieniu do danych zewnętrznych, natura dała Mary żywy charakter, zmysłowość i przebiegły i bystry umysł. W ogóle, to był klasyczny romantyczny bohaterka przygody i XVIII wieku, tak obrazowo śpiewane w literaturze światowej. Nie jest zadowolony z roli druhna, postanowił, jak mówią, aby grać o wysokie stawki, i zdobyć serce samego cesarza.

Młodość i piękno – nieodparty broń, i bardzo szybko stała się nazwa funkcji w „bed-register” kochającego monarchy. Ta lista ulubionych faktycznie istniały – kolejność sądu obsługiwanego przez Europejską, nadal podlega ścisłej rachunkowości. To tylko czy Mary Hamilton był świadomy tego, co zaczęła niebezpieczną grę? Czy kiedykolwiek usłyszeć to Angielka rosyjskiej ludowej mądrości, która mówi: „W pobliżu królów – bliski śmierci”?

Piotr I i Maria Hamilton

Historia miłości tych ludzi nie były przeznaczone, aby kontynuować przez dłuższy czas. Odczucia czuł jej koronie kochanka, nie różni się od wszystkich poprzednich i następnych jego hobby. Właściwie trudno się właściwe mówić o niczym innym niż czysto fizyczny pociąg do młodych i urodziwą dziewczyną, dobrze grać razem z nim w innej sprawie. A jego wynik był dość przewidywalny – namiętny i burzliwy pasja szybko ustąpiła sytości i chłodzenia. Po pewnym czasie, druhną na migawki serce cesarza, a wraz z nim, a drzwi jego komór.

Zmuszony do romansu z królem Batman

Jeśli Maria Hamilton zrezygnował z roli opóźnionej kochanki, że może ona być w stanie z powodzeniem żyć swoim życiem na dworze. Ale potem stracił w naszych oczach jego romantyczną aurę. Maria była teraz dziecko w jego wieku, a ona zdecydowała się przejść do ostatniego.

Jego kolejne kroki są podporządkowane jednej rzeczy – być jak najbardziej zbliżone do uciekł z jej uścisku Piotra i mają pełne dane na temat wszystkiego, co przychodzi do jego życia osobistego. W tym celu, to do powieści z najbliższą osobą dla cesarza – jego osobisty ordynans Ivanom Orlovym, wykonywania czynności nie tylko sługi, ale sekretarka. Większość współczesnych mu opisać go jako człowieka szorstki i nieokrzesani, ale w tym samym czasie, to jest ciasna i prostolinijny. Od niego coś Mary i otrzymał wszystkie niezbędne informacje do niej.

zagraniczny wyjazd

W 1716 roku Piotr I i jego żony poszły za granicą. Oczywiście, Ivan Orłow i Mary Hamilton za nimi, ponieważ obie były częścią orszaku królewskiego rodu. W Europie sytuacja młodych intrygantem skomplikowane ze względu na fakt, że król Batman z głową wszedł do rozwiązłego i wesołego życia, które doprowadziły cały przybliżoną suwerena, prowadzony przez siebie. Ivan, nowe hobby, a jego dawny pasja on nie tylko został pozbawiony miłości, ale pijany często Tapping.

Bez względu na to jak to jest upokarzające, ale Maria musiała zachować przy nim to grabie i CAD, lub – do widzenia wszystkich swoich planów. Był tylko jeden kierunek działania – Kohl chłodzony serce człowieka, aby jej kobiece wdzięki, może rozgrzać się pieniądze i prezenty. przetestowane metody, ale tutaj jest problem – skąd wziąć pieniądze w takich ilościach?

Kradzież biżuterii i nocne wizyty króla

Następnie rosyjski Lady Hamilton – Maria Danilovna – wykonał swój pierwszy krok w kierunku przyszłości rusztowania. Ona nie znalazł nic lepszego niż okradać biżuterii cesarzowej. I ich sprzedaży, kupowanie prezentów do Iwana, a także zapłacić jego liczne długi. Jaki jest wynik? Nahal łaskawie pozwolili się obdarować, ale dostałem znowu pijany, on nadal thrash jego dziewczyna śmiertelną walkę.

Jednak utrzymywanie Maryi pozostanie bez nagrody nie. Po sądu – Więcej myśliwych soczyste wieści – wskazywano, że cesarz odwiedził noc jej sypialni. Jak długo te nocne wizyty, nie jest znana, ale dopiero po kilku miesiącach, wszyscy zauważyli, że młody druhną zaczął faworyzować szerokiej i szerokie suknie, ukrywając figurę. Jednak to nie przywiązuje żadnej wagi.

Zwłoki dziecka znaleziono w pałacu

Wicher świątecznej zabawy przetoczyła dni podróży, a na całej wspaniałej świty czele koronowanych małżonków wdychał świeże powietrze kapitału Baltic Północnej. Życie tutaj – to prawdziwa przyjemność. Ale gdy nie było to uciążliwe – w jednym z zakamarkach pałacu znaleziono zawinięte w koc zwłoki danego dziecka. Było jasne, morderstwo, a nie burzyć szef byłby winny, ale bez względu na to jak uchinyali chciał w tej sprawie, nie można złapać.

Ivan nieoczekiwane wyznanie

Byłoby zatopiony w zapomnienie ohydny ten grzech, ale los chciał inaczej postanowiły. Pewnego dnia ktoś wręczył cesarzowi pisemne wypowiedzenie niektórych swoich wrogów. Piotr w tym momencie się zbyt zajęty, aby czytać i włożył ją, a kiedy już wystarczy, nie mogłem sobie przypomnieć, gdzie umieścić. Jako człowiek z natury podejrzane, Peter zdecydował, że to był Ivan wziął papier wczorajszy, chcąc w ten sposób, aby chronić kogoś, a gdy dotarli do takich myśli, złość.

Pilnie nazywa Iwana. Widząc króla w gniewie, a nie zrozumieć powód, postanowił, że wszystkich z winy swych relacji z druhna. Wiedząc, że Maria i Piotr Hamilton 1 były w intymnej relacji, postanowił, że poniesione zazdrość autokrata. Spada na kolana, Orłow ze łzami w oczach wyznała, a między innymi stała przysiąc, że morderstwo potajemnie rodzi dziecko, co sprawiło, Mary, że nic nie wiem.

Odsłaniając piękną druhna

Dla Piotra, to kolej była kompletnym zaskoczeniem. Pilnie szukał pokoju i feralnego druhna Walnemu zdziwieniem, znaleziono skradziony od cesarzowej Katarzyny biżuterii. Biedna kobieta przykuty i umieszczone w lochu tylko odbudował twierdzę.

Tam, w rękach doświadczonego kata, dała szczegółów o tym, jak ukraść z jego dobrodziejki, Cesarzowa diamentów na spłatę długów hazardowych Iwan. Gdy kat mistrz szczególnie pouserdstvoval, przypomniał, że dwa razy wyryte w łonie swej przestępczej owocu miłości i dziecko, które urodziła podczas pracy własnymi rękami.

Dochodzenie trwało cztery miesiące, a przez cały ten czas, powtórzyła, że jest winny we wszystkim, i Ivan choć pijany i hałaśliwy, ale nie chodzi o kradzież, morderstwo, ani nic nie wiem. Jak próbował kata, jego zeznania nie ulega zmianie. Teraz trudno jest zrozumieć, co spowodowało taką wytrwałość. Wydaje się, że jednym z jej słów i gorzkich łez będzie otlilis Orłow wszystkie jej krzywd wyrządzonych. Ale chyba będzie zrozumieć serce kobiety – może nie było w niej miejsca, a to brzydko osoba.

wykonanie

W 1719 roku decyzja cesarza Maria Danilovna Hamilton został skazany na śmierć. Egzekucja odbyła się na placu przed Trinity dużych tłumów. Skazany na szubienicę stanął w białej sukni z czarnymi wstążkami schowane. Każdy mimowolnie zauważył jej niezwykłą urodę, nie pomerkshuyu nawet po miesiącach uwięzienia. Maria Hamilton, który kara jest wykonanie prawny zdaniu jednak spowodowało powszechną sympatię.

Obok niego w ostatniej chwili swego życia był Piotr. On osobiście dopilnował, by oprawca jest dokładnie spełnione jego polecenie. Maria Hamilton przed wykonaniem cicho modlił. Świadkowie napisał, że gdy głowa kobiety spadła pod nogi króla, podniósł ją i pocałował ją w usta, skrzyżowane, w lewo.

Riddle, który nie otrzymał odpowiedzi

Wydawałoby się, że sprawa może zostać przeniesiony do archiwum. Realizowane złodzieja i dzieciobójstwo – sprawiedliwości zostało zrobione. Ale są pytania, które są mało prawdopodobne, aby odpowiedzieć. Niezrozumiały upór, z którym Peter zażądał jej wykonanie. Wiadomym jest, że jego żona – caryca Katarzyna I, kobieta obfite i miękkie serce, wybaczając Mary kradzież diamentów, ze łzami w oczach prosiła męża, aby oszczędzić ubogich. Jednak król jest zawsze przeprowadzane jej prośbę, tym razem był nieugięty. Z tym samym skierowane do niego i cesarzowa wdowa Praskovya Fiodorowna – wdowa po jego brat Ivan. Ona również otrzymała kategoryczne odmowy.

Przyczyny nienawiści do jego byłej kochanki Piotra mogą być dwa. Przede wszystkim musimy pamiętać, że opublikowane w 1715 roku dekret legalizacji prawa nieślubnych dzieci. Według tego dokumentu, nikt nie może upokarzać danej osoby ze względu, że urodził się bez błogosławieństwa Kościoła.

Dzięki tej humanitarny czyn w Rosji została otwarta podczas dużej liczby schronisk i wszystkie matki surowo karane, jeśli rodzi owoc grzesznej miłości, aby nie zniszczyć i wyrzucić drzwi schronu – i życie dziecka zostaną zapisane, a jego dusza z wieczne bóle pozbyć. Zatem noworodka morderstwo popełnione Mary, był bezpośrednim wyzwaniem woli suwerena.

Ale jest jeszcze inny powód, który dworzanie bali się mówić głośno. Zamordowany Mary dziecko zostało znalezione w pałacu dokładnie dziewięć miesięcy po wścibskich oczu po nocnej wizyty króla w sypialni Honorowej Hamilton. Jeśli jest to przypadek, i to spowodowało podejrzenia mają podstawy, a potem, Mary zabił własnymi rękami własnego syna, a to wyjaśnia wściekłość ojca.