698 Shares 933 views

Port Bronk – wielofunkcyjny kompleks przeładunku morze

W Zatoce Fińskiej jest budowa nowego portu morskiego – Bronk, przystosowany do odbioru nowoczesne statki morskie i prom typu kontener. Projekt ten jest realizowany w ramach koncepcji rozwoju Petersburga portów zewnętrznych. Klient jest rząd północnej stolicy oraz Ministerstwo Transportu Federacji Rosyjskiej.


historia

Pomysł na budowę portu tam w 2003 roku. Po opracowaniu projektu władz petersburskich przedstawili dodatkowe wymagania, które z opóźnieniem terminu rozpoczęcia budowy na czas nieokreślony. Żyły w tym czasie były ZSA „RosEvro Trans” i „Neste St. Petersburg”.

Jednak w 2006 roku w wypadku samochodowym zginął współwłaścicieli „systemów transportowych Bałtyckiego” (jeden z dwóch założycieli ZSA „RosEvroTrans”). Projekt objął firmę „Forum”, który w tym celu utworzyła spółkę zależną „Feniks” w 2008 roku. Projekt i dokumentacja pracy tworzone ZAO „Morstroy”.

Budowa infrastruktury przybrzeżnej rozpoczęła się w 2011 roku. Choć portu Bronk został uznany za strategiczny cel dla rosyjskiego systemu transportowego. Podczas 2011-2014, budowa fundamentów palowych na koi numerem 1 został ukończony, 2, 3, 4, 5 i 6. Zaczęto wznosić Nadzorczej na budowę i organów regulacyjnych, domy dla robotników portowych, ukończony system autonomiczny przeciwpożarowy.

Zaczęliśmy pracować na dole. We wrześniu 2015 roku budowniczowie planuje osiągnąć głębokość kanału podejście do 11 metrów.

W 2013 roku, w celu częściowego zrekompensowania szkody wyrządzone MMPK budowlanego środowisko „Bronka” w zbiornikach Leningradzkiego Region wydał 10 tys. Gatunków ryb jeziora Ładoga char. Finansowane tę firmę działania „Phoenix”, w ramach odszkodowania z programem inwestycyjnym. Sam program jest przeznaczony do 5 lat.

Zalety węzła transportowego

Jednym z potencjalnych konkurentów, Ust-Luga, nowo wybudowany (oddany do użytku w 2001 roku) i odpowiada na bieżące potrzeby przewoźników. Ale on ma duży wadę: jest daleko od Petersburga.

Ponadto, transport Ust-Luga jest słaba – jakość drogi jest dalekie od ideału, a także obszary Północnej i Południowej są bardzo zajęty w tej chwili, a gęstość pojazdów wzrośnie tylko z czasem.

Drugi port morski pracy (Petersburg żyje do jego pseudonim stolicy Północnej) na tym tle wygląda lepiej – ale dostęp do obwodnicy, z jego zacisków przechodzi WHSD i ZSD ma bezpośrednie wyjście tylko I i II strefy cargo. Ciężarówki, które podróżują w strefie III i IV, muszą przejść przez bloków miejskich, które nie może być opłacalna zarówno dla kierowcy lub dla ludności.

Morskich i lądowych wejścia

Port Bronk braki te pozbawione. W 2013 roku został podłączony do obwodnicy. Na lądzie prowadzi do A-120 i CR. Wystarczająco blisko dopasowanie jako CR-2.

Wyprowadzanie towarów koleją jest możliwe w kilku kluczowych sposoby: poprzez kotłów stacji i Veimarn w / q docelowych Gatchinsky branżowych, MCA przez stację.

Po zakończeniu morskiego wielofunkcyjnego kompleksu przeładunkowego „Bronk” być w stanie obsługiwać kontenerowce i promów cargo. Należą do nich:

  • CKH-1500 (Atlantic pani);
  • CKH-2500 (Rozdział Ducato);
  • Panamax (WAN Hai 501);
  • Post Panamax (Wan Hai 501).

efektywność ekonomiczna

Port Bronk podjąć pierwsze próby we wrześniu 2015 roku – przynajmniej w niektórych z rosyjskim ministrem transportu Maxim Sokolov. Według niego, w dziedzinie transportu jest bardzo opłacalna i obiecujący – jest „cool” dużo pieniędzy, a oddanie do innego portu i zwiększyć potencjał finansowy kraju jako całości.

Jednocześnie to problemy decyzyjne futra. Wraz z wprowadzeniem systemu „Bronk” MMPK znacznie zmniejszyć obciążenie dużym portem morskim (St. Petersburg), będzie przenosić przeładunków, która przeprowadziła praktycznie w centrum miasta. spodziewać się również, aby zobaczyć 2300 nowych miejsc pracy.

W momencie uruchomienia pierwszej inwestycji terminalu wyniesie 43 mld. Rubli. Roczne bezpośrednie płatności podatku w wysokości osiągnęła 3,7 mld. Rub., A przychody pośrednie do budżetu wyniesie 11 mld. Rubli.

ekologia

kwestie środowiskowe i ich wpływ na charakter portu w budowie nadal powodować debaty. Z jednej strony, tak duży projekt nie może mieć wpływu na układy biologiczne rozwinęły się w tym regionie. Z drugiej – stosowane są znaczące wysiłki w celu ograniczenia negatywnego wpływu budowy do minimum.

W szczególności, w XVI IEF „Dzień Morza Bałtyckiego” wykonany raport VF Szumski, który zauważył, że w latach 2013-2014 został uprawiane i produkowane w jeziorze Ładoga ponad 166 tys. Młodych Ladoga char. W 2015 roku planuje się produkować więcej niż 196 tys.

Eksperci podkreślają, że środki podjęte w celu zminimalizowania wpływu na środowisko, bezpieczeństwo na środowisko budowy jest dość wysoki.

Łomonosowa

Miasto – dawne posiadłości księcia AD Menshikov, współpracownik Piotra I. Znajduje się on obok Bronco – wystarczająco blisko do załogi i pasażerów przylatujących statków mogli go zobaczyć. Łomonosowa jest również w liczbie „obiektów opieki” za „Bronk” liderów projektów – w szczególności w mieście planuje się posadzenie drzew i ogrodów 17 działek 977 i posadzone sadzonki dębu.

prognozy

Do tej pory ponad 80% rynku usług przeładunkowych posiadanych przez globalne Porty – one kontrolowane „Petrolesport” pierwszego pojemnika terminalu i „Moby Dick” i jedyny terminal kontenerowy w Ust-Luga.

Rozpoczęcie budowy MMPG „Bronk” zwiastuje kres tego monopolu. Według prognoz ekspertów „DP” w pierwszej kolejności nowy port opóźni ciężar historycznej części Petersburgu, a następnie – od państw bałtyckich, a dopiero potem – z Finlandii.

Jednym z głównych trendów w regionie bałtyckim obecnie – użytkowania statków o większej pojemności. Jest to spowodowane przez wprowadzenie tak zwanych dyrektyw siarkowego – zmusza firmy do korzystania wysyłki czystsze odpowiednio droższe paliwa.

W rezultacie stawki frachtu mogą wzrosnąć o 15-20%, wielu armatorów, aby zaoszczędzić pieniądze, będzie używać statków o dużej ładowności. I daje zalety portu, który ma głęboki kanał podejście obejmujące Bronki.

Różne punkty widzenia oraz poziom zatłoczenia terminalu Petersburgu. Od inwestorów w budowie portu brzmiała przeciążenie opiniami, natomiast przedstawiciele Global Porty powiedzieć „wygodne” ilość pracy – to znaczy, że istniejące obiekty zajmują około 75%.

Nowy kompleks cargo morskiego wiele zalet: duża głębokość kanału (jest poważnym czynnikiem w konkurencji), rozległym terytorium, dostępność (dogodne drogowego i kolejowego węzła), krótkiej drodze z boja wejście do portu.

Ze względu na te czynniki, budowa MMPG „Bronk” przyciąga wiele uwagi. Jednak te korzyści będą sens tylko wtedy, gdy nowy port wprowadzi niższe stawki za usługi, magazynowania i odprawy celnej towarów i radykalnie podnieść poziom kultury usług portowych.

Jak podzielić klientów

Oczekuje Oskrzela moc po rozpoczęciu pierwszego terminala – 1,45 mln TEU .. Przez 2022 – 3 mln TEU rocznie .. Port ten może przejść klienci przyjście rosyjskich portów. Na stronie fińskiej, terminal w Helsinkach jest bardzo konkurencyjny, ale inni są zagrożone – w rzeczywistości około 15% rosyjskich statków są tam rozładowywane. Jest bardzo realna szansa, że po wprowadzeniu oskrzeli będą go używać.