340 Shares 5314 views

Jak określić płeć świni morskiej i jej wieku? Zalecenia dotyczące żywienia i utrzymania zwierząt

Prawie każda rodzina ma zwierzaka. Zajęci ludzie wolą zwierzęta niskiej konserwacyjnych, które nie wymagają szczególnej opieki. W tym artykule dowiesz się, jak określić płeć świnki morskiej.


Jak wybrać zdrowego zwierzęcia?

Wystarczy pamiętać, że zwierzę jest lepiej udać się do specjalistycznego sklepu zoologicznego. Bo tylko tam można uzyskać szczegółowe wskazówki dla użytkowania i konserwacji przyszłego zwierzaka. Poprzez zakup zwierzęcia na rynku drobiu, istnieje ryzyko zachorować zwierzę.

Ci, którzy nie wiedzą, jak określić płeć morza świni, na pewno będzie zainteresowany tym, co jest najlepszy wiek, aby odebrać od matki dziecka. Spowoduje to, pożądane jest nie wcześniej niż miał osiem tygodni. Przez ten wiek, dziecku wystarczająco stary i nauczyć się tworzyć własne jedzenie.

Ludzie, którzy zdecydowali się na zakup dwóch zwierząt na raz, należy być przygotowanym na to, że mężczyźni muszą zasiadać w różnych komórkach, kiedy zaczynają się zorganizować walki o terytorium. Ale kobiety mogą pokojowo współistnieć w tym samym domu. Dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się przed zakupem, jak określić płeć i wiek świnki morskiej.

Uważnie obserwować zachowanie chcesz osobników. Zdrowe zwierzę musi być ciekawy. Spróbuj też czekać na czas karmienia. Zazwyczaj te zwierzęta są bardzo żarłoczne i pić dużo wody. Wełna dziecko powinno być lśniące i gładkie.

Wytyczne treści

Ci, którzy chcą wiedzieć, jak ustalić płeć świni na morze, muszą zrozumieć, że wymaga odpowiednich warunków. Często nowi właściciele popełnić błąd utrwalonego swojego zwierzaka w małym szklanym akwarium. Zwierzę wymaga dużej solidną klatkę z prętów metalowych i tej samej płci. W dolnej części domu nowego zwierzaka trzeba wlać trociny lub wióry. Można również zakupić specjalny pojazd, pochłaniający zapachy.

W obudowie świnki morskiej należy zainstalować dwa podajniki i waterers. W rogu między pręty klatki, pożądane jest, aby dołączyć silną linę, na której zwierzę będzie mógł ostrzyć sobie zęby. Ponieważ zwierzęta te nie lubią bezpośredniego światła słonecznego, nagłych zmian temperatury i przeciągi, trzeba dokładnie zastanowić się, gdzie ustawić swój dom.

Cechy energetyczne

Ci, którzy zdecydowali się kupić mały futrzany zwierzaka i chce zrozumieć, jak ustalić płeć świnki morskiej, nie zaszkodzi wiedzieć, że spożywanie tych zwierząt. Dieta zwierzęcia musi być dokładnie wyważone. Z niego jest konieczne, aby wyeliminować słodycze, ciastka i produktów podobnych.

W celu uniknięcia otyłości zwierząt jest konieczne, aby zapewnić dwa posiłki dziennie. Nie zapomnij, aby ściśle kontrolować wielkość porcji. Dla zwierzaka pożądane zostawić taką ilość jedzenia, które będzie mógł jeść przez dwa-trzy godziny. Podstawą diety zwierząt powinny być warzywa, owoce, rośliny okopowe i siano. Z menu świnki morskiej zaleca się całkowicie wyeliminować słodycze i produkty mięsne. Warto dać jej świeżą trawę, squash, ogórki, liście kapusty, buraki, marchew, ziemniaki i czarny chleb. Ważne jest, aby upewnić się, że zwierzę jest łatwy dostęp do czystej wody pitnej.

Jak określić płeć morza świni?

Można to zrobić na kilka różnych sposobów. Którykolwiek z nich wybrać, musimy działać bardzo ostrożnie, tak aby nie uszkodzić swojego zwierzaka. Przechodząc zwierzę łapy w górę, delikatnie nacisnąć blisko swoich zewnętrznych narządów płciowych znajduje się w dolnej części brzucha. Jeśli jest to kobieta, widać szczelinę w kształcie litery Y, jeśli mężczyzna narządu rodnego, które mogą wydawać się pod ciśnieniem.

Ci, którzy chcą dowiedzieć się, jak określić płeć świnki morskiej (zdjęciami zwierzę przedstawione w tym artykule), to będzie ciekawe do zwiedzania w inny sposób. Prowadzenie badań swojego zwierzaka, nie zapomnij o dokładności. Biorąc zwierzę w ręku, odwrócić go tak, że jej brzuch był na górze, i patrzeć na odległość między odbytem a cewką moczową. U kobiet jest mniej niż mężczyzn.

Można również zwrócić uwagę na wygląd i zachowanie świnki morskiej. Mężczyźni są dużych rozmiarów, są niechlujne i nie pokazuje emocji. Kobiety bardziej ostrożny, aktywny i towarzyski.

Jak określić wiek zwierzęcia?

Jednym z najbardziej dokładnych wskaźników wieku świnki morskiej jest jego waga. indywidualny miesięczny (w tym wieku jest uważany za optymalny dla nabycia PET) waży nie więcej niż 400-500 gramów. Pełna dojrzewania u loszek dojrzewać w ciągu 15 miesięcy. Maksymalna waga samic w tej chwili jest 700-1000 g, mężczyźni – 1000-1800, tym