639 Shares 5601 views

Areometr GA-1: charakterystyka, zastosowanie, stosowanie

Areometr pozwala dokonać pomiaru gęstości cieczy. Mogą to być zarówno ogólnego przeznaczenia i wyspecjalizowane. Są one wykorzystywane w różnych dziedzinach gospodarki narodowej. Urządzenia ogólnego przeznaczenia może ustalić gęstość cieczy, które jest w zakresie 700 do 2000 kg na metr sześcienny. Są one produkowane zgodnie z wymaganiami norm. Do tej kategorii przyrządów pomiarowych obejmuje areometru GA-1. To o nim i zostaną omówione w tym artykule.


Przegląd urządzenie

Densymetry ogólnego przeznaczenia AON-1 nadaje się do stosowania w ciekłych substancji, której gęstość wynosi od 700 do 1840 kg na metr sześcienny. Jest to uniwersalny miernik, który jest niezawodny i łatwy w eksploatacji. Jego zdolność do radzenia sobie ze wszystkimi zadaniami.

Areometr produkowane zgodnie z wymaganiami GOST 18481-81. Jakość wszystkich produkowanych przyrządów pomiarowych jest sprawdzana w fabryce. Ten test jest koniecznością. Jej wyniki można znaleźć w certyfikacie, który jest częścią zestawu ogólnego przeznaczenia areometr GA-1.

Podczas przechowywania lub transportowania urządzenia, pewne warunki muszą być spełnione. W takich sytuacjach, miernik musi być ustawiony w pozycji pionowej na balast pod spodem. Aby chronić areometr umieszcza się w specjalnej rurze. To uchroni je przed przypadkowymi uderzeniami. Mechaniczne uszkodzenia mogą prowadzić do pęknięć, a w efekcie uszkodzenie statecznika.

m Zakres

Wśród badanej cieczy instrumentu są następujące:

  • Kwas.
  • roztwory soli.
  • produktów naftowych.
  • Inne związki o różnym charakterze.

Ponadto, miernik uniwersalny może określić gęstość cieczy bardziej lepkich. Znamiennym przykładem jest zaprawa cementowa, szpachlówki, beton i tak dalej.

Wykorzystuje areometru Ani-1 w różnych dziedzinach. Podobnie metr są, na przykład, alkohol przedsiębiorstwa, olej, przemysł cukrowniczy. Można je znaleźć w laboratoriach udział w analizie różnych rodzajów (chemiczne, biologiczne i przemysłową).

Budowa i działanie

Miernik zewnątrz jest rura przedłużone na dole. Jako materiału zastosowanego do produkcji szkła. Na dnie (szeroki) stanowi część statecznika. Na powierzchni górnej (węższa) część skali pomiarowej jest stosowana.

Zasada działania jest bardzo prosta. Miernik jest obniżona do cieczy testowej. Głębsze zanurzenie miernika do charakterystyki substancji do cieczy o mniejszej gęstości. Jest brane pod uwagę, gdy stosuje się na skalę rury. W górnej części skali wskazuje niższe wartości, dolna – duża. Wartość gęstości jest określana wizualnie. W tych samych wskazaniach spojrzeć na niższych łąkotki.

Kluczowe wskaźniki

Hydrometr AON-1 ma mały rozmiar i wagę. Jej długość jest nie większa niż 170 mm, gdy średnica rury 20 mm. Średnica pręta wynosi 4 mm. Skala stosowana przez niemal ćwierć długości całego licznika. Jego długość wynosi 44 mm.

Skala gradacja jest stosowany do 1 kilograma na metr sześcienny. W zależności od możliwych pomiar gęstości płynu areometr AON-1 ma wiele modyfikacji. Można je zobaczyć w poniższej tabeli.

Zalecane jest stosowanie urządzenia, w temperaturze otoczenia, 18-22 ° C. Jeśli używamy go w innych okolicznościach konieczne jest, aby dokonać odpowiednich zmian na zmiany temperatury (przeprowadzać obliczenia).

Ustaw pozwalają areometr do pomiaru gęstości we wszystkich płynach. Potrzeba nabyć metrów gęstości nie pojawią.