116 Shares 7919 views

Jak sprawdzić trzustkę

Trzustka – organem miąższu, który znajduje się w lewym górnym kwadrancie na poziomie pierwszego kręgu lędźwiowego. składa się z głowicy, trzonu i ogona. Rak żołądka jest przód, tył – aorty, żyły głównej dolnej i bramy Wiedniu, po lewej stronie – lewej nerki. kanał wydzielania, połączenia z żółciowy wpada do dwunastnicy. Ponadto istnieje opcja Oczywiście, który jest sam w sobie wpływa do jelita.


Trzustka kompleks rurowy tworzenie gruczołowej i ma specjalnych komórek – z wysepek Langerhansa wydzielania insuliny.

Trzustka ma kilka ważnych funkcji w organizmie. Jednym z nich jest produkcja insuliny, która reguluje metabolizm węglowodanów. W szczególności, ogromną rolę w regulacji poziomu glukozy we krwi i gromadzeniu się go w postaci glikogenu w wątrobie. Nemaloznachimoy drugą funkcją jest tworzenie alkalicznego soku reakcyjnej zawierającej trypsynę, lipazę, amylazę. Wszystkie te enzymy bezpośrednio zaangażowane w trawieniu, podział białka na aminokwasy, tłuszcze i kwasy tłuszczowe, gliceryny, węglowodanów w maltozy. Jak sprawdzić trzustkę i jego aktywność funkcjonalną, można dowiedzieć się więcej w metodach diagnostycznych.

procesy patologiczne w żelazo, takimi jak stan zapalny lub nowotwór (rak piersi), martwica, a obstruction w kanale mogą powodować zaburzenia gruczołu. dotyczy to przede wszystkim na trawienie tłuszczów, które nie są trawione w organizmie. Jeżeli uszkodzenie Largengansa wyspa zachorowania na cukrzycę pierwszego typu.

Jak sprawdzić trzustkę?

Aby postawić diagnozę, lekarz musi wiedzieć skarg pacjenta. Głównym z nich jest ból, który jest zlokalizowany w nadbrzuszu. Może być epizodyczna, często pojawia się po posiłku i może emitować w lewym górnym kwadrancie łopatki. Ten charakterystyczny objaw martwicę, przewlekłe zapalenie trzustki, raka, zapalenie gruczołu krokowego. Natężenie bólu zmniejsza się w pozycji siedzącej z nachylonej do przodu tułowia.

Naprzemienne biegunki i zaparcia jest również jednym z objawów choroby trzustki. Kału mają zgniły zapach i dużej ilości tłuszczu.

Jednym z najbardziej oczywistych przykładów objawów choroby trzustki jest żółtaczka. Zależnie od określonej choroby do kolorowania skóry i twardówki może zmieniać się od żółtego do jasno żółtym odcieniem zemlenistym.

W cukrzycy pierwsze objawy to nadmierne pragnienie, głód i wielomocz.

Jak sprawdzić, trzustki i jego funkcje

Palpacyjne ma znaczenie jedynie w przypadku ewentualnego wykrycia guza lub cysty o dużym rozmiarze. Z laboratorium metod diagnostycznych do oznaczania ilości stosowanych enzymów wydzielany przez przysadkę, badanie kału, moczu i biochemicznych i ogólnych testach krwi, ultradźwięków prostaty.

Jeśli podejrzewa zapalenie trzustki, czy sondy do badania ilości enzymów. Zmniejszona zawartość enzymu może wskazywać na obecność jakichkolwiek przeszkód mechanicznych do ich dopuszczenia do dwunastnicy. Taka przegroda może być kamień żółciowych i raka trzustki.

Jak sprawdzić trzustkę przy składaniu kału i moczu? badanie moczu jest wykonywana w celu wykrycia amylazy. Jej obecność wskazuje ostrym stadium procesu. Analiza kału ujawnia poziom nepevarennoy żywności i kwasów tłuszczowych, które mogą wskazywać na brak enzymów trzustkowych.

Morfologia pokaże czy jest zapalenie prostaty. Analizę biochemiczną powie o poziomie amylazy, cholesterolu (który jest pośrednim wskaźnikiem obecności cukrzycy), glukoza (mówił o stanie metabolizmu węglowodanów) i globuliny.

Ultradźwięki trzustki umożliwia wizualizację struktury i obecność lub nieobecność torbieli nowotworów. Normalne trzustki echogeniczność powinien być podobny do echogeniczności sąsiadujących narządów (wątroby, śledziony). W US trzustki mogą nauczyć Rozmiary główne składniki: norma ogona – 35 mm do 32 mm – głowy do korpusu – 21 mm. Kontury prostaty powinny być jasne, gładkie, a miąższ nie powinien mieć żadnych zmian.

Rezonans magnetyczny pomocy dokładniej do wzrostu w ścianie lub miąższu, obecność lub nieobecność cysty, guzy, jak za pomocą specjalnego urządzenia możliwe jest uzyskanie uwarstwienie obrazu. Dla tego typu badań przed zabiegiem należy podać środek kontrastowy. Komyuternoy rezonansu magnetycznego pozwala na wykrycie zmian w 97% przypadków i jest najdokładniejszym i badania informacyjne metoda.

Promieni rentgenowskich badania jest określenie skurcz lub rozszerzanie wydzielniczych przewodu trzustki.

Jeżeli którykolwiek z objawów należy natychmiast szukać pomocy medycznej w diagnostyce i leczeniu rozpoznaną chorobą.