158 Shares 6973 views

Kryzys 1 rok: poprawne zachowanie rodziców

Zmęczenie, graniczące z szaleństwem – tak charakteryzuje ten okres psychologa Eda Le Shan. W rzeczywistości, tym bardziej źle. Aby poradzić sobie z pierwszym roku życia, kryzys jest możliwe, jeśli wcześniej wypracować odpowiednią strategię postępowania.

Przyczyny kryzysu

Bliżej pierwszego dnia urodzenia dziecka rodziców zaczynają się od powiadomienia dziwnego, że dziecko posłusznym i ładne zwojów w całkowicie niekontrolowany istota, aby zrozumieć, że jest to po prostu niemożliwe. Dziecko zawsze mówi „nie”, nie chciał przez długi czas, aby zasnąć, niegrzeczny, nie puścić jednym kroku „vrednichaet” podczas posiłków, zwalcza się na placu zabaw. Co się z nim dzieje? Odpowiedź jest prosta: kryzys w pierwszym roku życia.

Głównym powodem, dla którego szokujące zachowanie dziecka jest jego świadomość siebie niezależne osoby. Taka niezależność przejawia się w zdolności dziecka do poruszania się niezależnie od rodziców, zaczyna się tworzenie jasnego mowy, kopiowanie zachowań matek i ojców lub starszych braci i sióstr. Wszystkie te etapy rozwoju dziecka i prowadzić do zaakceptowania z punktu widzenia zachowania dorosłych.

Ramy czasowe tej fazy życia jest bardzo rozciągnięty i może trwać staż wiekowy od 10 miesięcy do 2 lat. Ten moment w życiu dziecka jest ważne, aby zauważyć, ponieważ 1 rok kryzys jest rodzajem treningu dziecko na drodze do kryzysu trzyletnim. I jak zachowywać się rodzice może zależeć od tego, jak dobrze będą kolejnym etapem rozwoju dziecka.

Dorosły strategia zachowanie

Jeśli rodzice zauważyć, że kryzys w pierwszym roku życia przyjść, powinni spotkać się i przedyskutować, jak podzielić odpowiedzi do tego albo tego dziecka działania.

Problem: kaprysów i ungovernability. Rozwiązanie: spokój i jasno zrozumieć różnicę między histerią i złego stanu zdrowia dziecka. W tym wieku, mimo pewnych sukcesów mowy, dziecko nie jest jeszcze pewny, może wyrażać swoje emocje. Dlatego najprostszym sposobem, aby dokonać dopasowania do niego niż do wyjaśnienia, co to jest nadal konieczne. W tym przypadku, nie powinien płakać lub wyrazić swój gniew w jakikolwiek inny sposób. Dzieciak był przestraszony. Zamiast pozostawić na kilka minut. Jeśli to nie pomoże, należy przełączyć swoją uwagę do innego obiektu, takich jak jego ulubioną zabawkę lub ptaka za oknem. Kryzys 1 roku życia jest bardzo często towarzyszy właśnie histerię, i dlatego w żadnym wypadku nie można pozwolić dziecku do osiągnięcia pożądanych za pomocą napady złości.

Problem: ciągłe „nie”. Rozwiązanie: Należy unikać negatywnych zakręty w swoim wystąpieniu.   Kryzys 1 roku jest bardzo często towarzyszą liczne ograniczenia, i dlatego „nie” to słowo często i szybko wchodzi słownictwo dziecka, staje się jego ulubionym. Dziecko jest naprawdę jak gąbka, a jego zachowanie w tym wieku, w pierwszej kolejności, jest odzwierciedleniem zachowania rodziców. Więc mama i tata powinni zamiast „nie idź”, „nie da”, „nie można” wykorzystać „iść jutro”, „panie, ale później”, „to może cię zranić.”

Problem: odrzucenie popołudniową drzemkę. Rozwiązanie: zgodność z „rytuał” układania. Kryzys wywołany przez 1 rok dużego przepływu informacji, który jest odbierany przez dziecko, a dziecko jest w stanie przeciążenia układu nerwowego. Więc godziny przed popołudniową drzemkę trzeba przenieść dziecko w trybie cichym – czytać książki lub lunch.

Problem: stałem się cieniem swoich rodziców. Rozwiązanie: Upewnij się, że zawsze będzie z nim. 1 rok kryzys często towarzyszy fakt, że dziecko boi się pozostawiając rodzicom. Więc nie zmuszaj go oddzielić od siebie. Powinien on być stale z nim rozmawiać, nawet jeśli rodzic jest w sąsiednim pokoju, grając z ukrycia i poszukiwania dziecka, stopniowo przyzwyczaić się do faktu, że matka nie jest, ale na pewno wrócimy.

Problem: Nie będę jeść. Rozwiązanie: nie zmuszaj go do jedzenia. 1 rok kryzys jest ściśle związana z tworzeniem nawyków żywieniowych u dziecka. Dlatego też, jeśli dziecko zaczęła odmawiać jedzenie oferowane, to nie powinien być zmuszony do przemocy. Oferuje wiele opcji na jedzenie, przed jedzeniem na długie spacery, zadać im się jeść.

Problem: komunikować się z rówieśnikami. Rozwiązanie: złożyć swój własny przykład. Po pierwsze, rodzice powinni pokazać w domu, jak dzielić się z innymi, jak konieczność komunikowania się z innymi ludźmi. W takich momentach, że dziecko powinno być podłączone. Stopniowo pewne zachowania zostaną zawarte w jego zwyczaju i będzie przenieść z rodziną do komunikowania się z rówieśnikami.

1 rok kryzys uniknąć, kosztuje tylko wspólne wysiłki, aby uspokoić jego przejście.