559 Shares 8225 views

EXPLAY PN 955: dane techniczne, mapy, funkcje

Przenośne urządzenia nawigacyjne są dziś jednym z najbardziej popularnych kategorii elektroniki użytkowej. Taka popularność jest uzasadniona faktem, że kierowcy i podróżujący w końcu opanowali techniki i rezygnacji klasycznych przebojów. Ponadto, przenośne urządzenia nawigacyjne pozwalają śledzić korków znaleźć najlepsze trasy i zawsze aktualny adres. Obecne modele mają i funkcje multimedialne, mogą oglądać filmy i słuchać muzyki.


W tym przeglądzie skupimy się na jednym z najbardziej atrakcyjnych urządzeń dostępnych na rynku. Ten nawigator Tajwanu – EXPLAY PN 955.

Opcje

W ładnym pudełku, oprócz nawigatora, było miejsce dla zupełnie standardowe. Laureat EXPLAY PN 955 znajdzie się wewnątrz:

 • Niewielka książeczka z instrukcją korzystania z urządzenia.
 • Dwie ładowarki.
 • Kabel USB.
 • Mocowanie.

Ładowarki, leżąc w zestawie, jest inna. Jeden z nich umożliwia ładowanie gadżet od zasilania, a druga jest niezbędna do ładowania z samochodu (co jest bardzo ważne, ponieważ urządzenie źle trzyma ładunek).

potrzebny jest kabel USB do podłączenia do komputera (poprzez zestaw kart dla nawigatora i nowego firmware).

Również jest plastikowy uchwyt samochodowy, który jest łatwo podnieść i usunąć w każdej chwili.

parametry techniczne

„Serce” Navigator był chińskiego komórkowy układ – procesor MTK, ARM o częstotliwości zegara 600 MHz. Również pokrywa wormed 128 megabajtów pamięci RAM i 4 GB pamięci głównej. Objętość tego ostatniego może być rozszerzona przez kartę pamięci. Obsługiwany format karty pamięci flash Micro SD o pojemności do 16 GB.

Urządzenie ma Bluetooth 2,0 do podłączania urządzeń mobilnych i odbiornik GPS przy szybkości aktualizacji – 1 Hz. Są problemy z połączeniem z telefonów komórkowych i korzystania z nich jako modem, nie wszystkie modele będą działać równie dobrze, niektóre nie będzie łączyć w ogóle.

Navigator EXPLAY PN 955 oparty jest na systemie Windows CE 6.0 operacyjnego. Nie najlepsza platforma, biorąc pod uwagę fakt, że istnieje wiele rozwiązań na bardziej zaawansowanym i wygodny „Android”. Ale Windows już udało się udowodnić sobie i wspiera zaawansowane oprogramowanie nawigacyjne. Aktualizacja EXPLAY PN 955 nawigator odbywa się za pomocą komputera.

Urządzenie ma graniczną temperaturę, przy czym urządzenie nie może być stosowane w temperaturach poniżej -10 ° lub powyżej + 50.

pokaz

Przedni panel jest mała 5 cali wyświetlacz LCD z matrycą TFT i słabą rozdzielczość 800 x 480 pikseli. Ekran, jak wiele z tych urządzeń, „drewniany”, nie od razu odpowiedzieć, liczba klatek na sekundę jest niska, kąty widzenia są również dotknięte. Zasadniczo, do pracy z kartami na tyle dobrze, ale możliwości multimedialne są wyraźnie gorsze konkurentów.

karta

Mapy do nawigacji zapewnia „Navitel” firmę, mianowicie zestawu – „Navitel Nawigator” 5 wersja. Jest to nowoczesna wersja karty, uwolniona od większości błędów i ma najbardziej wyczerpujących danych dla kraje „Commonwealth”.

Lista obsługiwanych miejsc należą:

 • Rosja – 118 335 miast (z których wyszczególniono 2018) oraz ogromna baza adresów, ponad 1,1 miliona.
 • Białoruś – 19 160 (w tym 119 miast szczegółowy) i 266,487 adresów.
 • Kazachstan – 6635 miast (w tym 37 szczegółową) i ponad 150 000 adresów.
 • Ukraina – 25 256 (w tym 79 miast szczegółowy) i 675,104 adresów.
 • Finlandia – 13 594 miast (z których tylko jeden szczegółowy) i 15 000 adresów.

Nowa wersja usługi nawigacji obsługuje szybkie tworzenie tras. Zimny start zajmuje trochę czasu (1-2 minut), aby zacząć, ale w trakcie obserwacji, trasa jest tworzony niemal natychmiast, z opóźnieniem 2-3 sekund. Gadżet jest dobrze trzyma sygnał nie odbudować trasę bez wyraźnego powodu.

Istotną wadą jest brak wbudowanych map danych o ruchu. Miejskie kierowcy taka opcja, na pewno nie odpowiednie.

bateria

Bateria niestety jest słabość EXPLAY PN 955. Nawigator jest w stanie pracować na jednym ładowaniu wynosi nie więcej niż godzinę, więc trzeba użyć ładowarkę w sposób ciągły. Można używać w zestawie ładowarka jest zasilana przez zapalniczkę.

Dodatkowe funkcje

EXPLAY PN 955 posiada dobry zestaw funkcji multimedialnych.

Jego moc wystarcza do odtwarzania plików audio i wideo. Wśród obsługiwanych formatów są:

 • MP3.
 • WMA.
 • 3GP.
 • MOV.
 • MP4.
 • JPEG.

Oznacza to, że urządzenie może być wykorzystywane do oglądania filmów w swoim wolnym czasie słucha muzyki na drodze i oglądanie zdjęć. Aby nie przeszkadzać sąsiadom, można użyć słuchawek, korzyści z EXPLAY PN 955 było miejsce dla audio jack 3,5 mm (znany również jako „mini-jack”).

Aby zmieścić wszystkie treści multimedialnych, będzie musiał użyć karty pamięci, pamięci głównej zajmie system operacyjny i usługi nawigacyjne.

Urządzenie posiada również mikrofon, ale korzystanie z Nawigatora jako zestaw słuchawkowy nie jest najlepszym pomysłem, jak łapie się nieznacznie w większości przypadków trzeba krzyczeć, aby usłyszeć swój nawigator mowy.