622 Shares 8442 views

Samogłoski i spółgłoski i dźwięki

Różne samogłoski i spółgłoski i dźwięki? Jakie zasady będą posłuszni? Jak wskazuje twardości i miękkości dźwięków i liter? Wszystkie te pytania będzie można uzyskać odpowiedź w prezentowanym artykule.


Ogólne informacje o samogłosek i spółgłosek

Samogłoski i spółgłoski są podstawą wszystkich języka rosyjskiego. Po użyciu kombinacji utworzone sylab, które zostały utworzone za pomocą słów, fraz, zdań, tekstów i tak dalej. Dlatego ten temat jest poświęcony sporo godzin w liceum.

Litery samogłosek i dźwięki w języku rosyjskim

Na jakie samogłoski i spółgłoski są w alfabecie rosyjskim, jeden uczy się od pierwszej klasy. Pomimo pozornej prostoty tego tematu, to jest uważany za jeden z najtrudniejszych dla studentów.

Tak więc, w języku rosyjskim dziesięć samogłosek mianowicie :. A, i, A, S, W, i, e, g, r, e Podczas bezpośredniego wymowa może być postrzegane jako powietrze przechodzi swobodnie przez usta. W tym przypadku są dość wyraźnie usłyszeć własnego głosu. Należy również zauważyć, że dźwięki samogłosek może ciągnąć (a-a-a-a, e-e-e-e-e i i i i i y-y-y-y-y, i tak dalej ).

Szczególnie samogłoski i listów

Samogłoski są podstawą stylu, to znaczy, że organizowanie go. Co do zasady, rosyjskich słów tyle sylab i samogłosek jak siebie. Oto żywy przykład: w-czterech-no-ki – 5 sylab zrobić, re-BOJ-ta – 3 sylaby, on – jedna sylaba o-ale – 2 sylaby i tak dalej. Istnieją nawet słowa, które składają się tylko z jednego brzmienia samogłosek. Zwykle wykrzykniki (A! Oh!, Oo-oo-oo!) I spójniki (i, ale, i tak dalej.).

Pisownia samogłosek root słów, końcówek, przyrostków i przedrostków – jest to bardzo ważny temat w dyscyplinie „języka rosyjskiego”. Po tym wszystkim, nie wiedząc, jak pisać takich listów w danym słowie, to jest na tyle problematyczne, aby piśmienny list.

Spółgłosek i dźwięków w języku rosyjskim

Samogłoski i spółgłoski i dźwięki znacznie się różnić. A jeśli pierwszy jest łatwo wyciągnąć, ten ostatni mówił jak najkrótszy (z wyjątkiem syczenie jak mogą ciągnąć).

Należy zauważyć, że w Rosyjskiej numer alfabetu spółgłosek – 21, a mianowicie, B, C, D, E, G, H, H, K, L, M, N, P, R, S, T, F, X, U H U U. Dźwięki oni stoją za, można podzielić na dźwięcznych i bezdźwięcznych. Czym się różnią? Faktem jest, że w czasie wymawiania spółgłosek dźwięcznych osoba może usłyszeć nie tylko charakterystyczny hałas, ale także swój własny głos (ów!, B! R! I tak dalej.). Jak dla Głuchych, to nie może być głośny lub powiedzieć, na przykład, krzyczeć. Tworzą rodzaj hałasu tylko (sh-sh-sh-sh-sh, s-s-s-s-y itd.).

Tak więc, prawie wszystkie spółgłoski są podzielone na dwie kategorie:

 • wyrażone – B, C, D, E, G, H, K, L, M, N, P;
 • głuchy – K, N, S, T, F, X, Y, H, W.

Miękkość i twardość spółgłosek

Daleko nie każdy wie, ale samogłoski i spółgłoski mogą być twarde i miękkie. Jest to druga najważniejsza cecha języka rosyjskiego (po dźwięczności i voicelessness).

Charakterystyczną cechą miękkich spółgłosek jest to, że w czasie ich wymowie języka ludzkiego zajmuje szczególną pozycję. Z reguły jest ona przesunięta nieco do przodu i cała jego środkowa część lekko podniesiona. Co do twardych spółgłosek, wymowa języka, gdy są one schowane. Można porównać sytuację własnego narządu głosu: [n] – [n], [t] – [m ']. Należy również zauważyć, że dźwięczne i miękkie dźwięki są nieco wyższe niż ciało stałe.

W języku rosyjskim, prawie wszystkie spółgłoski mieć parę na podstawie miękkości i twardości. Jednak są takie, w których one nie istnieją. Obejmują one stałe – [x] [g] i [P] i miękki – [D '] [H'] i [b „].

Miękkość i twardość samogłoski

Z pewnością niewiele osób słyszało, że są miękkie samogłoski w języku rosyjskim. Miękkie spółgłoski – to brzmi dość znajomo, nie będzie nam powiedzieć o powyższych. Wynika to częściowo z faktu, że w liceum wątek ledwie danym czasie. Po tym wszystkim, powinno być jasne, przez co samogłoski spółgłoski są miękkie. Jednak zdecydowaliśmy się niech cię w tym temacie.

Zatem miękkie nazywają te litery, które są w stanie złagodzić je przed osiągnięciem spółgłoski. Należą do nich następujące elementy: a, e, i, E, W. Jeśli chodzi o literami jak a, y, u, e, o, są one trudne, ponieważ nie miękną posuwają się naprzód spółgłoski. Aby zobaczyć to możemy podać kilka przykładów:

 • pakiet;
 • dziecko;
 • samochód;
 • mowy;
 • odzież;
 • łóżko;
 • komputer;
 • Peter;
 • drewna;
 • mróz;
 • zabawa;
 • małe, i inne.

Oznaczenie łagodność spółgłosek na analizie słów fonetycznego

Dźwięków i liter języka rosyjskiego studia fonetyki. Z pewnością, w liceum już kilkakrotnie poproszony fonetyczną analizę dowolnego słowa. Podczas tej analizy, należy wskazać, czy rozpatrywane oddzielnie spółgłoska list miękkie czy nie. Jeśli tak, to jest konieczna, aby wyznaczyć w następujący sposób: [n], [m], '[Q '], [A'], [M'], [A ^]. Że jest w prawym górnym rogu stoi spółgłosek miękkich samogłoska jest zobowiązany do stworzenia pewnego rodzaju deski rozdzielczej. Podobnie ikona oznakowane i po miękkich dźwięków – [Q '], [R'] oraz [M „].