436 Shares 5941 views

sanacja obszarów wiejskich: rodzaje, montaż obwodu. kanalizacja w kraju

Obszary wiejskie wyposażone teraz z najnowszą technologią. Jako jeden z ważniejszych czynników, który wpływa przede wszystkim na komfort zamieszkiwania przez ludzi jest istnienie systemów komunikacyjnych, wśród których koniecznie należy dokonać nie tylko wodę, ale również kanalizacji.

Jeśli zdecydujesz się odejść od staromodny sposób, który wiąże odprowadzania ścieków, możemy rozważyć system, który może działać w trybie automatycznym i nie oznacza obecność człowieka. Na nich zostaną omówione poniżej. Ale pełny obraz należy zwrócić uwagę również na systemach, które wymagają interwencji.

Główne odmiany dać kanalizacyjne: systemu septycznego

Domy ścieków może być niezabudowane na zasadzie systemu pit. Polega ona na gromadzenie ścieków. teraz zatrzymane przy użyciu iłu, co uprzednio służył jako warstwy izolacyjnej na wytwarzaniu takich systemów. Ponadto struktura stała się bardziej wydajne, więc jest w stanie chronić środowisko przed zanieczyszczeniami komunalnymi.

Zamiast zwykłych szamba użyć dzisiaj szczelny pojemnik, który może być podane:

  • kręgów betonowych;
  • wyroby z tworzyw sztucznych;
  • beczki metalowe;
  • pestki z różnych materiałów.

do rekordu

W odniesieniu do tej ostatniej, może wiązać się z użyciem bloków betonowych i cegieł, z których pierwszy jest w izolacji z obu stron. Wyposażanie podmiejskich kanalizacji na podstawie miski, zyskujesz możliwość instalowania tani i łatwy system. Konstrukcja będzie inna trudność, ale aby utrzymać kanalizacja będzie miał czas. Jako zdolność wypełniania go należy czyścić za pomocą maszyn assenizatorskaya, specjalne pompy lub na własną rękę.

Kiedy wybrać szambo

System ten, jak pokazuje praktyka, jest jednym z najbardziej udanych. Kosztuje to nie jest bardzo kosztowne, a efektywność wykorzystania ścieków pozostaje na wysokim poziomie. Istotą osadniku w naturalnego rozkładu materii organicznej. Bakterie wystawione na kanalizacji, przy czym każda substancja organiczna znika w ciągu kilku dni. Ale ścieków zawiera substancje, że bakterie nie mogą.

Tutaj dochodzimy do przedziałów pomocowych, które mogą być ustawione w ilości kilku sztuk. W każdym z nich znajdują się różne procesy. Pierwszy pojemnik służy do gromadzenia ścieków. Tutaj odprowadza broniła i większe cząstki opadają na dno. Jeśli chodzi o drobnych cząstek i wody, że są w następujących wymiarach. Ciężkie cząstki są zawracane bakterie, tworząc yl. Ten ostatni działa jako doskonały nawóz do ogrodu i na ogród.

Wiejski odwodnienia tego typu ma drugą komorę, znamienny tym, że proces recyrkulacji drobnych cząstek. Oczyszczona woda jest doprowadzana przez dno do ziemi. Im więcej z tych pojemników, odkurzacz woda będzie na wyjściu. Do tej pory istnieje kilka rodzajów szamb. Istnieją urządzenia jednoczęściowe, które stanowią jeden zbiornik, który jest podzielony. Znane i bardziej indywidualny pojemników, które są ze sobą połączone rury.

Autonomiczny układ utylizacja

Jeśli zdecydujesz się zainstalować kanalizacji wiejskich, należy rozważyć system autonomiczny, który jest jednym z najbardziej nowoczesnych. Taki sceptyczny działać pełne oczyszczanie ścieków, a jego wyjście jest możliwe uzyskanie niemal czystą wodę. Niektóre modele i ma zapewnić w stu procentach czyste.

Powinno być dość kosztowny sprzęt, jego instalacja jest najlepiej pozostawić profesjonalistom. Takie systemy kanalizacyjne zazwyczaj nabyte przez clubbingu. Szamba jest zainstalowany w niektórych domach. Ważne jest, aby dokładnie dopasować sprzęt zasilający i jego wydajność, parametry te zależą od ilości odpadów.

Jazda szambo

Suburban kanalizacja system można uznać za przykład szamba z kręgów betonowych. Pierwszy odcinek w tym przypadku ma konkretny dno. Podchodzi do niej nachylonej rury. musi ona wynosić około 2 cm na długości 1 m. Urządzenie z pierwszej i drugiej części są identyczne, ale drugi pojemnik mogą być mniejsze. Rola tego przedziału jest filtrowanie. Zbiornik ten znajduje się materiały, które zapewniają naturalne oczyszczanie, a wśród nich należy przeznaczyć gliniec i żwiru.

Przesączony frakcję doprowadza się do trzeciego zbiornika, w którym płyn jest usuwany za pomocą drenażu w glebie. Jeśli planujesz używać assenizatorskaya samochód, należy umieścić zbiornik bliżej drogi do czyszczenia pojemnika.

Instalowanie autonomicznego systemu kanalizacyjnego

Autonomiczny Domy drenaż ustawić po ustaleniu jego lokalizację. Na tej studni wykopanych na terenie, którego wymiary będą zależeć od parametrów projektowych nabytych. Masters musi kopania rowu zaabsorbowanego na 60 cm. W ten Odchylenie wynosi 3%, co odnosi się do 110 mm w rurę spustową.

Następnie kolejny wykop jest gotowa, gdzie umieścić przewód wylotowy tej samej średnicy, ale powinno być dalej ogrzewa. Jeśli zdecydowaliśmy się użyć takiego właśnie systemu kanalizacji podmiejskiej, następnym krokiem jest, aby opuścić stację do dołu i wyrównaj go na poziomie.

Następnym krokiem będzie łączenia rur. Jeśli długość linii zasilającej przekracza 20 m, to ważne jest, aby być wyposażone jest właz, który wyeliminuje blokad. Przez dostawę stacji komunikacyjnych, dodatkowo, należy podłączyć system ostrzegawczy oraz pływak. Aby sprawdzić działanie pompy należy najpierw włączyć stację, tylko po to przeprowadzić całkowite wypełnienie i zasypanie. System jest zamaskowany trawnik, zadaszony doniczka z kwiatami lub sztucznego kamienia.

Kanalizacyjne z dobrze filtrującego i pole filtracji

Biorąc pod uwagę rodzaje ścieków dla domu kraju, należy zwrócić uwagę na szamba, który ma filtr również. Takie systemy są istotne przy niskim miejscu w wodach podziemnych. Przesączanie pit jest zwykle kilka kręgów betonowych bez dna.

W odniesieniu do dziedziny filtracji, został ustalony na poziomie wody gruntowej w odległości 1,5 m. Jest to prawdziwe nawet w przypadku, gdy gleba niską zdolność odprowadzania. Tak więc zanieczyszczenia są odprowadzane w dziedzinie filtracji. Taki drenaż w kraju ma dość rozległe obszary, w których naturalna gleba zastąpione żwiru i piasku. Wody z osadnika jest doprowadzany do pola rury perforowane, który przechodzi przez warstwy i oczyszczać, a następnie przechodzi się do warstwy gleby, znajdującej się poniżej. Drenaż w kraju ma więc pole filtru, który warstw. Warstwy sugerują obecność piasku, to jest żwiru, w której są umieszczone rury drenażowe.

wniosek

Mieszkańcy miast już są przyzwyczajeni do komfortu, więc spędzać czas w domku, nie są one już zamiar pogodzić się z brakiem udogodnień. Jednak poza miastem, co do zasady, nie jest pełnoprawnym kanalizacji. W związku z tym, poprawa tych struktur – opiekuńczych gospodarzy. Ta sprawa nie może być nazywany łatwo jednak zrozumieć zawiłości i technologii, można zaprojektować i zbudować kanalizacyjne z rąk. Na tym etapie ważne jest, aby wybrać jeszcze formę systemu. To może być autonomiczna kanalizacja, szambo lub nowoczesny system, którego działanie polega na dostępność energii elektrycznej.