340 Shares 9657 views

Pociąg „Sapsan”: schemat samochód

Zupełnie inny pociąg widziano niedawno jako malokomfortnoe środki do przemieszczania się w obrębie kraju. Ale w miarę upływu czasu, poziom komfortu dla pasażerów zaczęła rosnąć. W dalekobieżnych pociągów stały się normą, gdy zbiór obiektów należą serwetki, ręczniki, przedmioty higieny.


Ale szybkość ruchu pozostała taka sama. Zmień czas podróży i poprawić jakość usług jest przeznaczony do szkolenia nowej generacji.

"Sapsan": szybki transport

Ostatnio szybki pociąg nazywa się „Sapsan”. Więc Railway Company pokazuje, że nowy tabor jak szybko i szybki jak ptak z rodziny Falcon.

Specjalnie dla rosyjskiego koncernu OAO „Koleje Rosyjskie” inżynieria niemiecki koncern Siemens zaprojektowany pociąg „Sapsan” system kolejowy jest zasadniczo różna od znanych do wielu Rosjan. Prędkość maksymalna projekt nowego samochodu osiąga 350 km / h.

Podstawą dla nowych pociągów platformy Velaro została podjęta, ICE 3. Przy projektowaniu modyfikację pociągu były brane pod uwagę standardy i warunki klimatyczne Rosji.

Pociąg aktywnie wykorzystywana na dwa sposoby: „Moskwa – Sankt Petersburg” i „Moskwa – Niżny Nowogród”. A na ostatniej gałęzi pociągu, co do zasady, dwa-System, w którym długość trasy z 436 kilometrów od maksymalnej prędkości osiąga 160 km / h. Natomiast pojedynczego systemu trenuje pierwszy kierunek ruchu z prędkością do 250 km / h przy 645 km długości.

„Sokół” – nowa generacja pociąg

W przeciwieństwie do zwykłego układu w pociągach „Sapsan” pociąg głównie nowego systemu. I jako taki skład lokomotywy nie jest tutaj.

W Rosji, to już jest próbą opracowania pociąg z wydajności do 350 km / h wysokiej prędkości. Od 1992 roku przez siedem lat CDB dla Marine Engineering „Rubin” był przygotowywany do wydania pierwszego rosyjskiego szybkiego pociągu – „Sokół-250” (EC-250). A prototyp został zmontowany w 2000 roku.

Rozwiązania konstrukcyjne „Sokół” nie miał odpowiednika w praktyce krajowej branży inżynierskiej. Miał następujące cechy:

  • spawanego nadwozia lekkiego stopu aluminium ;
  • sterowania pociągiem na podstawie układów mikroprocesorowych;
  • udoskonalony napęd trakcyjny z nowym kolektorem prądu, etc.

Ale rozwój „Sokół-250” zostało zawieszone i zamrożone, więc zdecydowano, że to jest łatwiejsze i tańsze w użyciu rozwój Siemens z niewielkimi modyfikacjami uwzględnieniem rosyjskich realiów.

Pierwszy lot „Sapsan” wykonane na trasie „Moskwa – Sankt Petersburg” 17 grudnia 2009 r.

Składała się z 10 samochodów o łącznej mocy ponad 600 osób, na całej drodze przezwyciężenia w ciągu 3 godzin i 45 minut.

Poniżej jest przedstawiony na zdjęciu pociąg „Sapsan” (schemat samochód 4).

Gdzie zjeść?

Pociągi „Sapsan” Schemat wagon restauracyjny zasadniczo różni się od tradycyjnego pojęcia „restauracji”. Jest on podzielony na dwie strefy. Jednym z obszarów, z bufetem i stoi stojąc miejsca na szybką przekąskę, drugi – z wygodnymi siedzeniami z tabelami czterech pasażerów. Zamów jedzenie z restauracji może i inni pasażerowie pociągów i wagonów klasy biznesowej w żywności jest już wliczone w cenę biletu. zestaw obiadowy oraz serwis przypominający zaproponowany w samolotach.

Samochody Superior

Podobnie jak w przypadku podróży samolotem, w pociągach „Sapsan” dla wygody pasażerów mieć samochód z 1 klasy.

Schemat miejsc w samochodzie, „Sokół” 1st class pasażer jest przedstawiony poniżej.

Oprócz specjalnej sali konferencyjnej, miejsca, gdzie kiedyś kupił dla czterech osób, istnieje skórzane fotele dla pasażerów. Są składane, z regulowanym oparciem, nie tylko dla całego tyłu, a do okolicy lędźwiowej.

Dla wygody obecnego indywidualne oświetlenie z oddzielnym systemem rozrywkowym. To zapewnia bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz możliwość ładowania urządzeń mobilnych.

Przejścia pomiędzy samochody są drzwi „harmonijkowe” bez przejścia, i między sobą przezroczyste przedziały pasażerskie oddzielone drzwi przesuwnych wyposażonych w czujniki optyczne, a więc są otwierane / zamykane automatycznie.

Po przejściu przez całą strukturę, od głowy do ogona, aby wysiłek fizyczny dla otworów drzwiowych nie potrzeba. Szczelność drzwi zewnętrzne jest skonfigurowany tak, że kiedy temperatura powietrza wewnątrz temperatury kabiny -20⁰ stałej i wygodne w całej kompozycji.

Szybkich pociągów „Sapsan” Schemat pociąg przemyślany tak, że duży bagaż podręczny znajdował się w osobnej komorze, a małe rzeczy są dobrze umieszczone na górnych półkach.

Gdzie kupić bilety?

Teraz może się to wydawać dziwne, że możliwe jest, aby zakupić bilet, nie tylko w budynku stacji, ale również bezpośrednio w pociągu.

Odzwierciedla ona obwód samochodowy 6, „Sokół” jest również wyposażony w specjalne miejsce dla osób niepełnosprawnych. Istnieje specjalny obszar na wózkach inwalidzkich , a liczba miejsc dla osób niepełnosprawnych. Dla wygody osób toaleta jest wyposażona w specjalne poręcze i drzwi wejściowe do samochodu jest przeznaczony dla wózków wielkości. W tym samym samochodem i jest usługą biletów oraz dla matek z niemowlętami przypisanych do małego pokoju ze stołem do pieluszki.

system rozrywki

Dla wygody pasażerów samochodów wyposażonych w specjalne monitory, czyli wyjście jako reklama w pociągu, jak również programów rozrywkowych. Pasażerowie są wyposażone w indywidualne słuchawki jednorazowych, pomiędzy siedzeniami położonych centrala. Za pomocą przycisków można wybrać wiele radia lub oglądać i słuchać wideo.

W zależności od typu samochodu i ceny biletu, po drodze jest możliwość podłączenia do usług internetowych. W niektórych samochodach, usługa ta dostępna jest za dodatkową opłatą.

Również pasażer w trakcie podróży mogą skorzystać z mediów drukowanych, które są w specjalnej kieszeni fotela.

Każdy wózek jest umieszczony na pokładzie, który wyświetla na forum informacji o temperaturze powietrza i aktualną prędkość kompozycji.

Wsparcie dla praworządności w sposób

Na bilecie w ramach komunikatu ostrzegawczego od razu uderza fakt, szybki, że palenie jest zabronione w pociągu. I to nie jest przypadek.

Poniżej schematyczne przedstawienie innego wagonu „Sokół”. Obwód karetki 9 jest następujący.

Wszystkie samochody, pomieszczenia gospodarcze i toalety są wyposażone w czujniki, które reagują na nawet najmniejsze zadymienia. Trzeba tylko zrozumieć pracę i oznaki dymu czujniki, cała struktura jest automatycznie zwalnia i zatrzymuje się, o ile przyczyną dymu nie został rozwiązany.

Trasa dla policji stale monitoruje specjalny strój sił bezpieczeństwa, zarówno w formie, w cywilnych ubraniach.

Ogólnie rzecz biorąc, pomimo różnicy w cenie w porównaniu z tradycyjnymi pociągami, pociąg „Sokół” jest bardzo popularny wśród pasażerów. Jeśli porównać cenę lotu na samolocie do klasy budżetowej, cena może wydawać się wysoka, a. Ale musimy pamiętać, że pociąg pochodzi niemal w centrum miasta, w środku drugiego. Tak więc dla tych, którzy cenią swój czas, „Sokół” – doskonały wybór!