424 Shares 5297 views

Produkty rozpręża! Uwaga nadciśnieniu

Nadciśnienie tętnicze jest uważany za plagą 21 wieku, a dziś znajduje się duża liczba osób cierpiących na tę chorobę. Niektóre pokarmy niższe ciśnienie krwi i pomaga w walce z tą chorobą. Każda osoba, w celu utrzymania zdrowego stylu życia, ważne jest, aby wypracować dla siebie pewnego rodzaju diety. Jest to szczególnie prawdziwe w nadciśnieniu. Żywność, obniżenie ciśnienia może być bardzo korzystne. W uzupełnieniu do ich bezpośredniego działania, takie produkty mogą zwiększyć skuteczność leków na receptę i poprawy zdrowia pacjenta.

Pić, dzieci, mleko – być zdrowe

Więc, co można nazwać produkty, które obniżają ciśnienie krwi? Wymień je dość obszerna. Przede wszystkim są to produkty z wysoką zawartością wapnia. Ulubionym wśród nich jest mleko odtłuszczone. To nie tylko przyczynia się do spadku ciśnienia, ale również przyczynia się do nie dostać nadwagą, które mogą tylko pogorszyć sytuację w obecności nadciśnienia tętniczego. Wapnia w dużych dawkach mogą być zawarte w serze, śmietana, migdały, sardynki i zielone warzywa. Ponadto, produkty redukcji ciśnienia, jeżeli zawierają one dobrze znane magnezu. To jabłko, grejpfrut i zboża.

Nie zapomnij o czosnku

Potas dla nadciśnienia jest koniecznością. Największą jego ilość może być zawarta w banany, melony i pieczonych ziemniaków, suszonych moreli, tuńczyka i pomidorów. Ale najlepszy wróg wysokiego ciśnienia znaleźć czosnek, stanie rozszerzają naczynia krwionośne. W obecności choroby zaleca się używać około 1-2 ząbki czosnku dziennie. Nie mniej przydatne i aronii, być spożywane w małych ilościach codziennie. Nie przesadzaj, ponieważ może to powodować zaparcia.

Strajk na nadciśnienie pomarańczy

Produkty niższe ciśnienie, jeśli zawierają witaminę C. Witamina A znany i kochany jest w stanie pomóc osłabionego serca. Produkty te obejmują zielonej herbaty, różnych owoców cytrusowych, miodu, dzika róża. Ale konieczne jest, aby nie zapominać, że zielona herbata jest zdolna do obniżenia ciśnienia tylko jest gorąco, zimno sama forma ma właściwości całkowicie odwrotnych.

Moje ulubione Doctor – owoce i warzywa

Fruit-lekarz – winogrono, truskawka, żurawina, brzoskwinie z moreli. Brokuły, kiedy właściwie przygotowane, może również pomóc w rozwiązaniu problemu. Niekoniecznie gotować produkt, to wystarczy 5 minut, umieścić go we wrzącej wodzie. liście mniszka dodawane do sałatek lub stosowane jako suche przyprawy, może również przyczynić się do zmniejszenia ciśnienia. Herbata z jabłkiem i dżemem porzeczkowym z jarzębiny, ziemniaki w mundurkach, obrać drink – wszystko to pomaga w chorobie.

Asystenci pod zwiększonym ciśnieniem może być również marchew, dynia, sałata, bakłażanów i buraki cukrowe, kapusta. Nie powinniśmy zapominać o różnorodnych zbóż (płatki owsiane, proso, gryka). Bardzo użyteczne zupy wegetariańskie (warzywa, nabiał i owoce). Nie zapomnij użyć liści przyprawa lavrushki, koper i pietruszka. Mięso i ryby muszą być odmiany niskotłuszczowe i gotowane przez gotowanie, duszenie lub gotowane na parze.

Jak widać, wiele produktów zmniejszonym ciśnieniem. Są one łatwo dostępne do codziennego użytku. Ich wielką zaletą, w przeciwieństwie do leków, jest brak skutków ubocznych. Mimo to, najlepszym sposobem, gdy ma do czynienia z nadciśnieniem byłaby przydatna przestrzeganie diety i stosowanie leków przepisanych przez lekarza.