173 Shares 2448 views

Pelargonia z nasion, lub ogrodnicze polecam

Pelargonia (druga nazwa „geranium”) – dość mało wymagająca roślina, pochodzi z Afryki Południowej. W Europie po raz pierwszy pojawił się w 17 wieku. Po to było uprawiane w dużych ilościach, dużej liczby mieszańców i odmian roślin.


Ten kwiat jest popularny wśród ogrodników ze względu na prostotę, opieki nad nim, a także długim kwitnieniem. Pelargonia z nasion, zgodnie z uwagami ekspertów, kwitnie dłuższe i szersze niż jeden podniesiony przez odkłady. Kwiatostany z przeliczenia każdego krzaka może przekraczać 25-30 sztuk. Przez cały sezon roślina pokryta jest duże kwiaty o różnych kolorach, od białego do fioletowego.

Ogrodnicy twierdzą, że z nasion pelargonii daje bardzo wysoki procent kiełkowania. W związku z tym ta metoda sadzenia jest dość korzystne i wygodne w użyciu.

Pelargonium Nasiona są duże, powlekane. Ich sadzenie powinno być przeprowadzone w lutym. Zakład jest skromny, więc gleba będzie pasować każdy. To równie konieczne, aby wymieszać z piaskiem i torfem.

Nasiona muszą posypać trochę gleby, przykryć szkłem, w jasnym miejscu i regularnie wentylowanym pomieszczeniu. Nasiona kiełkują w ciągu tygodnia (tak szybkiego kiełkowania może posiadać jeśli skaryfikacja nasion przed sadzeniem – szlifowanie ich pokrycie do integralności małą przerwą). W tym czasie należy okresowo podnieść kieliszek do nasion pelargonia dostaje wystarczającej ilości powietrza.

Jak tylko kilku pierwszych liści, sadzonki nurkowania. Przed Pelargonium z nasion zostaną posadzone do stałego miejsca, konieczne jest, aby zapłodnić kilkakrotnie złożony nawóz. Optymalna temperatura, która musi być utrzymana, – 18-20 stopni powyżej zera.

Około dwa miesiące po sadzonki muszą być przeniesione do tych garnków, które odpowiadają wielkości systemu korzeniowego roślin.

Jak tylko mróz minie zagrożenie, pelargonia mogą być przeszczepione w otwartym terenie.

Jako ogrodnicy twierdzą Pelargonium uprawy z nasion zwiększa szanse na uzyskanie wzrostu roślin, które będą bardziej odporne na choroby.

Pod koniec września, trzeba ostrożnie wykopać roślinę, aby sprawdzić system korzeniowy, a tym samym w celu określenia ich poziomu zdrowia. Czy korzenie są białe i oplatają grudki gleby, mogą być już do doniczek i rozwiązania prowadzenia przetwarzania grzybobójczego i owadobójczego (korzystnie w tym celu, a z odstępem około tydzień). Jest to zalecane, nawet w przypadku braku jakichkolwiek oznak choroby. Rozwiązanie fungicyd należy spryskać wcześnie rano w chłodzie (pochmurno) dziennie. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej jest nosić okulary ochronne, rękawice i maskę.

Zimowania, co jest najlepsze transfery z nasion pelargonia musi przejść na parapecie lub werandzie w temperaturze około 5-10 stopni powyżej zera. Jeśli nie masz takiej możliwości, a następnie znaleźć na zimno parapet, który jest w domu i umieścić w garnku z zakładu. W zasadzie, ciepłe parapety i zimowania idzie dobrze, ale w trybie chłodzenia, wówczas roślina kwitnie obficie. W październiku, nie jest zwykle poprawa kwitnienia Pelargonium. W tym momencie, należy okresowo obracany w kierunku ruchu wskazówek zegara na światło, która została nasycona światła słonecznego w pełni i równomiernie. Zakład wtedy konieczne jest okresowo do wglądu i usunąć żółte liście i pąki bez szypułki.

Pod koniec stycznia, po miesiącu można przeprowadzić niewielką Pelargonium garderobą i oddziałów, które wzrosło w ciągu zimy, konieczne jest skrócenie około dwa razy. Konieczne jest, aby tworzyć bujny krzew.