220 Shares 1318 views

Wycieczki w Republice Dominikany do pięknej i egzotyczne wakacje

Dominikana znajduje się na wyspie Haiti – pierwszy z Antyli, który został otwarty przez Krzysztofa Kolumba w 1492 roku. Ta piękna wyspa Hispaniola Columbus nazwie i powiedział, że w tym regionie żyznej jest zawsze tylko jedna pora roku – wiosna ciepły. Haiti leży między Kubą i Jamajki w centrum archipelagu. Stolicy Dominikany Santo Domingo, założony w 1496 roku przez braci Krzysztofa – Bartolomeo Kolumba i stał się pierwszym miastem w Nowym Świecie.


Dokonywanie wycieczki do Republiki Dominikany, trzeba odwiedzić Santo Domingo, w 1990 roku, jego historyczna część została uznana za dziedzictwo kulturowe ludzkości, istnieje ponad 300 atrakcji: wspaniałe pałace kolonialne, cieniste place, kościoły, małe kręte piękne ulice, domy, ruiny i odrestaurowane zabytki starożytności. To zasługuje na uwagę turystów to pierwszy dom w mieście – House of Columbus. Syn wielkiego admirała i namiestnika wyspy Diego Colón wybudowano wspaniały pałac Alcazar de Colon. Ten dwukondygnacyjny kamienny pałac-muzeum znajduje się wysoko nad portu. Jest on dostępny z kolekcją mebli i artykułów religijnych Hiszpania XV-XVI wieku, jest to najbogatsza kolekcja w Ameryce Łacińskiej.

Wycieczki do Republiki Dominikany są popularne wśród turystów, którzy chcą, aby ich oczy, aby zapoznać się z historią wypraw Kolumba. W stolicy kraju, Santo Domingo, w pobliżu domu Kolumba jest Katedra NMP – pierwszy otwarty w Ameryce katedrze katolickiej. Obok nich w pięknym parku znajduje się pomnik z brązu na cześć odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. W Santo Domingo, wiele innych imponujących budowli – rezydencji prezydenta, Pałacu Narodowego i zespołem zabytków w obszarze kultury. Stolica kraju, oferuje wycieczkę w Republice Dominikany ogromną liczbę miejsc na pobyt, istnieje wiele tropikalnych parków, wśród nich są parku Mirador del Sur i ogród botaniczny z rzadkimi gatunkami tropikalnych drzew. Słynna aleja, promenada Malecón rozciąga się kilka kilometrów wzdłuż morza i ogrodzony w uporządkowanych rzędach drzew kokosowych.

Jeśli zamierzasz spędzić wakacje w opinii Dominikana wielu turystów są zgodni, że najbardziej atrakcyjne w kraju – z pięknych plaż. Łączna długość wybrzeża do 1600 kilometrów na północ jest na wybrzeżu Atlantyku i na południowym wybrzeżu Morza Karaibskiego. Wycieczki w Republice Dominikany wyłącznie miłośników świata zwierząt oceanu. Ciche Wody w pobliżu wyspy Cayo Levantado od stycznia do marca zbierane są do hodowli humbaki – największy zwierząt na Ziemi. Tutaj obserwować wieloryby i ich cielęta są odwiedzane przez turystów ze wszystkich wysp Karaibów basenu. Reszta roku to niesamowite zatoki turkusowe wody i małych wysp staje się rajem dla miłośników sportów wodnych i wędkarstwa sportowego zabawy. Na wyspie Cayo Levantando jest mały hotel, schowany w lesie deszczowym i Parku Narodowego Los Gaytizes.

Wybór wycieczki do Republiki Dominikany, że kraj ten jest idealnym miejscem na relaks. Najbardziej ruchliwych i najbliżej stolicy ośrodków Haun Dolio i Boca Chica znanych ze swojej przyjemnej atmosferze z zachwycającej wirze kolorów i rytmów. Ośrodek miasto Puerto Plata na północnym wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego zwany Amber Coast. To przyciąga wielu turystów możliwość chłonąć wspaniałe plaże. W mieście jest posąg Chrystusa Zbawiciela, Muzeum Bursztynu oraz duża fabryka do produkcji rumu. Należy zauważyć, a ośrodek w Punta Cana, jest to jeden z najbardziej niezwykłych miejsc turystycznych, nie tylko w kraju, ale dla całego regionu Karaibów.