442 Shares 9862 views

Serię trójstronnych: stosowany w medycynie ludowej i przeciwwskazania

Szereg TRIFID odnosi się do rodziny astrowatych, rodzaju rzędu. Roślina rośnie w klimacie umiarkowanym, a zatem można je znaleźć na Syberii, Europy, Azji Środkowej, Kaukazu i na Dalekim Wschodzie. unosi się na terytorium Rosji od 19 wieku jako remedium. Ponadto roślinę stosuje się w medycynie w Tybecie i Chinach, takie jak zastosowanie i traktuje stawów i chorób skóry, biegunki. Do tej pory, trójstronne serii jest również stosowany w farmakologii. Należy zauważyć, że ludzie, jest również znany pod następującymi nazwami: strzałka kota, rogi kóz, prichepa, dvuzubets, Marsh Chernobrivets, dziecinne trawa, trawa , skrofuliczny.


opis

Seria TRIFID jest jednym z najlepszych zakładów miodu, jego weterynarzy wartośd za pomocą środków chemicznych, z wykorzystaniem kwiatów i liści może być kolorowe wełniane, jedwabne.

Roślina należą do gatunków trawiastych rocznych i sięga 90 cm wysokości. Charakteryzuje się pręt, małych i wrażliwych rozgałęzionymi korzeniami. Ma czerwonawy, nagi, rozgałęzione, prosto Powstaje głęboko purpurowy kolor. Liście rosną na małych łodygi, ciemnozielony kolor, jest pięcio- lub kleszcze. Roślina kwitnie rurowy, brudny żółty lub żółte kwiaty. Mogą być one gromadzone w małych koszy, znajdujących się na końcu łodygi. W kolejnych owoc jest w kształcie klina, selera, spłaszczonej Achêne dwa ostre zębate włosia.

skład chemiczny

Trawy podano roślin zawiera różne substancje biologicznie czynne :

  • gorycz;
  • olejek;
  • karoten;
  • garbniki;
  • Kwas askorbinowy (witamina C);
  • flawonoidy;
  • Składniki mineralne (należy zwrócić uwagę na wysoką zawartość manganu);
  • pigmenty.

Szereg trójstronny: właściwości użytkowe

Kompozycja rośliny zawiera gorzki i taniny, olejek eteryczny, śluz, aminy, flawonoidy, kwas askorbinowy, karotenoidy, witaminy, itd. Ponadto, trawa następstwo trójstronny bogaty w takich mikroelementów, takich jak wapń, magnez, potas i mikroelementy, włączając aluminium , żelazo, bor, wanad, miedź, nikiel, chrom, mangan, selen, cynk.

Roślina jest doskonałym środkiem do zwalczania bakterii, mikroorganizmów. Ponadto, ma działanie moczopędne, uspokajające, żółciopędny, działanie napotne, pomaga poprawić trawienie apetyt na pracę i normalizuje przemianę materii.

siedlisko

W ogrodach i pola, łąki wilgotne i brzegów zbiorników wodnych, a także w bagnach rośnie serię trójstronnych. rośliny lecznicze można znaleźć w regionie europejskim Rosji. Rośnie w południowej części Syberii Zachodniej. Występuje także na Kaukazie, na Dalekim Wschodzie iw Azji Środkowej.

Gromadzenie i przygotowanie

Roślina zaczyna kwitnąć w środku lata, kiedy to kończy się na jesieni. Owoce są w pełni gotowe w sierpniu. Do 15 cm długości. Liście są duże, muszą zebrać przed momentem, gdy roślina zaczyna kwitnąć, najlepiej w momencie powstawania pąków, to najlepiej wyciąć nożem.

Gdy surowy materiał zbiera się, musi być odpowiednio sucha, który leżał na tkaninę lub papier cienką warstwę. Zachować niezbędne w ciemnym, przewiewnym miejscu. Aby sprawdzić, jak trawa wyschnie, trzeba spróbować go na trzpieniu, który łamiąc go zobaczyć, jeśli łamie łatwo. Jeśli nie dostarczane wysiłki – seria dobrze wysuszone. Jest najlepiej przechowywać w kartonowym pudełku lub specjalnych woreczków okres do 2 lat.

wykorzystanie

Zmniejszyć stan zapalny, wydalanie żółci – to właściwości, które mają serię trójstronnych. Zastosowanie infuzji i nalewki z nich nadaje się do leczenia krzywicy, anemia, zapalenie stawów, miażdżycę tętnic, choroby górnych dróg oddechowych, skaz i dna.

rośliny trawa jest jednym z głównych składników w popularnym zespole Zdrenko.

Wewnętrznie, wywary, napary, nalewki z kolei muszą być stosowane na przeziębienie, bóle głowy, zaburzenia metaboliczne, rwa kulszowa, problemy z cukrzycą lub wątroby lub pęcherza moczowego. roślina trawa jest doskonałym narzędziem do kąpieli dla dzieci, zapewnia możliwość usunięcia objawów skazy, wraz z trądzikiem, a ponadto może być wyleczona, i łojotok.

Napary i wywary z serii medycynie ludowej ceniony za swoje właściwości moczopędne, zdolność do zatrzymania zapalny w pęcherzu, a także leczyć zapalenie oskrzeli, zołzy, choroby śledziony. Zewnętrznie roślin stosuje się w leczeniu chorób ropnych skóry, trądziku i wrze.

Wanny i mleczka zaleca się robić nerwowa, egzema, otarcia, łojotok.

Ginekolodzy bulionu sukcesji zaleca się stosować do kąpieli i lewatywy z kobiecych stanach zapalnych.

Z pomocą łańcucha można również leczyć rany, ponieważ jest to doskonałe gojenie ran, środek przeciwbakteryjny. Seria wyciąg jest uważany za jeden z najlepszych środków uspokajających, a zatem jest ona aktywnie wykorzystywana jako pomoc snu.

Wlew rzędu

Szereg działań trójstronnego ma antyalergiczne i przeciwzapalne, gdy podjęte jej napar. W tym celu 10 g trawy wkłada do emaliowanego naczynia, szkło wylewa się na górę przegotowanej, gorącej wody, ogrzewano przez 15 minut na wrzącej łaźni wodnej, ochłodzono 45 minut w temperaturze pokojowej, suszy się, sączy, a następnie uzupełniono wodą do objętości wyjściowej.

Infusion wziąć pół szklanki dwa razy dziennie. Gotowane środki są przechowywane nie dłużej niż dwa dni w chłodnym miejscu.

seria bulion

W celu przygotowania bulionu, trzeba wziąć 3 łyżki rzędu wypełnić je z dwóch szklanki wody, a następnie ogrzewać do wrzenia przez 10 minut. Gotowe środki do mycia twarzy trądzik i zaskórniki zabić i zrobić gadżetów.

niemowlę

Seria TRIFID jest jednym z najlepszych ziół dla dzieci. Nadaje się tylko do użytku zewnętrznego. Zioło ma działanie suszenia i dezynfekcji, zmiękcza, łagodzi wyprzenia. Wanny z tej rośliny ma pozytywny wpływ na układ nerwowy dziecka, dziecko będzie się uspokoić i zasnąć szybko po zabiegu.

Ale po pierwsze, musisz zrozumieć, jak zaparzyć serię w tym przypadku. Aby to zrobić w misce szkliwa wlać 50 g zioła do pięciu kubków wrzącej wody. Otrzymane środki do wrzenia przez 15 minut w łaźni wodnej, przykryte pokrywką. Potem, bez zdejmowania pokrywy, gotowe do opuszczenia bulion zaparzać przez 45 minut. Sukcesja jest dodawany do kąpieli w prawo wody przed jego polecenia. To nie jest konieczne w tym przypadku w użyciu, a ponadto do płukania dziecku żadnych detergentów. Cała procedura powinna trwać około 15 minut. Wskazane jest, aby nosić go przed pójściem spać w nocy, ale nie więcej niż dwa razy w tygodniu.

alergia

Pozbądź się alergii będzie również pomóc w serii trójstronnych. następstwo leczenia w tym przypadku odbywa się za pomocą przy jej kąpieli. Aby to zrobić, 2 łyżki trawy wlać szkła wrzącej wody, następnie gotować przez 10 minut w łaźni wodnej. Następnie napar z chłodnym szczepu i wlać do ciepłej kąpieli. Procedura ta przyczynia się do suszenia krosty, poprawa skóry, zmniejszenie zaczerwienienie, swędzenie i obrzęk. Czas trwania tej kąpieli nie powinien być dłuższy niż 20 minut, podczas gdy następnie płukane niemożliwe. Przebieg leczenia jest dziesięć takich procedur.

trądzik

W leczeniu trądziku i wyprysków może zrobić okłady z rzędu. Najpierw trzeba zrobić, to przygotować ten infuzji: Wlać pół łyżki ziela z wrzącą wodą, a następnie pozostawić do zaparzenia na pół godziny. Otrzymany infuzji zwilżyć czystą, suchą gazę i stosuje się go do obszaru problemów. Ten okład usuwa się po upływie pół godziny, po czym skóry płucze się czystą, ciepłą wodą.

Jeżeli takie postępowanie jest prowadzone codziennie, bardzo szybko, skóra będzie oczyszczona. Oraz ze względu na fakt, że zioło poprawia funkcję wydzielania skóry, nie będzie nowych wyprysków.

Serię trójstronnych: przeciwwskazania

Ta roślina jest trująca, aw konsekwencji mogą być traktowane jedynie po konsultacji z lekarzem. Jeżeli nie ma potrzeby przestrzegać dawkowanie może być różne efekty uboczne, w tym osłabienie, zmęczenie, zwiększenie trema, obniżenie ciśnienia krwi, zaburzenia kału. Jeśli dzieci nie są zgodne z dawkowania, mogą pojawić się nietolerancyjne roślin i reakcja alergiczna na niego.