450 Shares 3778 views

Krok po kroku: instalacja, montaż, naprawa

Co nie wydaje się prostą instalację wodno-kanalizacyjnych, wymaga specjalnej wiedzy i dostępności specjalistom w tej dziedzinie. Spełnić szereg artykułów gospodarstwa domowego może być praktycznie każdy pokój, z kuchni do łazienki i łazienki. Jedną z głównych cech każdego domu jest kanalizacja, instalacja z których właściwy i poprawny, jest kluczem do jego bezpieczną eksploatację. Od prawidłowego montażu różnych urządzeń zależy od ich życia, co jest szczególnie ważne dla drogich modeli.


Instalacja i montaż kanalizacji: komu zaufać?

Instalacji urządzeń sanitarnych – to złożony proces, który wymaga szczególnej wiedzy. W związku z tym aktywność jest pożądana witryna fachowca specjalistów, którzy posiadają wiedzę i specjalnego sprzętu, a co za tym idzie, konieczne jest, aby spowodować hydrauliką.

Technika instalacyjna zakłada montaż różnych urządzeń – od rur i kończąc z prysznicem, toaletą, umywalką i kranem. Nie zapominaj, że próby rozwiązania problemu z siebie nie może prowadzić do skutków najbardziej opalizujących, od uszkodzenia zakupionego sprzętu do powodzi, nie tylko swojego mieszkania, ale na dole sąsiad. Ponadto często naprawa i montaż sufitów instalacyjnych wymagają bieżącej wody w domu, co zrobić może jedynie specjalistów, ponieważ mają uprawnienia i dostęp do systemu.

wymiana sprzętu

Podczas napraw w mieszkaniu wymianie podlegają nie tylko dekoracyjnych powłok i meble, ale również wodno-kanalizacyjnych. Instalacja nowego sprzętu do zastąpienia starych lub end-of-life nie tylko stworzyć piękne wnętrze, ale także, aby pokój w domu wygodne i przytulne. Jednak warto zastanowić się, że powodem wymiany kanalizacji nie zawsze naprawić. Często trzeba instalować nowego sprzętu ze względu na fakt, że stary uszkodzony. Oczywiście, w takiej sytuacji, wiele z nich uciekają się do naprawy hydrauliczne, ale to nie jest panaceum, a często nie ma pożądanego efektu. W tej sytuacji istnieje tylko całkowicie zmienić sprzęt.

Instalacja wanny: hydraulika łazienka

Montaż kąpieli zakłada zgodność z określonymi wymaganiami. Tak więc, nachylenie powinny zawsze znajdować się w kierunku otworu spustowego: pozycja poziom wody została ona całkowicie opróżniona, to spowodować wysoki poziom wilgotności w pomieszczeniu. Od krawędzi emisji do powierzchni podłogi, pozostawiając co najmniej 15 cm, wymagane do połączenia syfon.

W komplecie z wielu kąpielach są specjalne nóżki, które ustanavlivatsya. Jeżeli kształt prostokątny, instalacja odbywa się blisko ściany, ściana przednia jest zawsze zamknięty. Zwykle pozostawia małą klapę, przeznaczony do kontroli i wymiany syfonu, jeśli to konieczne.

Na zewnętrznej stronie wanny jest połączona specjalnej rury są zaprojektowane w celu zapewnienia właściwego odwadnianie.

Pod nogi kładzie szczególny klocki tej linii położenia urządzenia. W zestawie z wanną są zazwyczaj specjalny topnik i oczko, które uniemożliwiają pojawienie się różnicy potencjałów w przypadku awarii zasilania.

Instalacja toaletę

Proces instalacji WC ma swoje małe sztuczki. Na przykład, jest ona ustalana na jeden z trzech sposobów:

  1. Najprostszym – trzyma się urządzenia do podłogi, ale są pewne niuanse: można to zrobić tylko wtedy, podłogi – dachówka lub cementu. Przedtem, powierzchnia jest dokładnie przemywa się kurzu i brudu.
  2. Mocowanie z toalety do podłogi za pomocą śrub lub kołków.
  3. Bardzo rzadko stosowane obecnie trzecią opcję. Urządzenie jest zainstalowane na tafty – na desce. Ona z kolei jest zamocowana za pomocą śrub, a następnie wlano cementu.

Instalacja powłoki w łazience

Proces instalacji jest najprostszym umywalka. Po pierwsze, syfon jest połączony z rurą odpływową, a następnie dołączyć się do ścianki powłoki. Najważniejszą rzeczą w procesie montażu – prawidłowo umieścić i podłączyć syfon: w przeciwnym razie może to spowodować pojawienie się nie jest najbardziej przyjemny zapach ścieków. Konieczne jest również, aby wziąć pod uwagę, gdy jest zainstalowany węzeł sanitarny.

Instalacja powłoki pozwala nie tylko sprawiają, że pobyt w łazience bardziej wygodne, ale również do dekoracji wnętrza pomieszczeń. Dziś rynki hydrauliki oferują szeroką gamę umywalek, ze wiele modeli posiada bardzo oryginalny i niezwykły design, który może być prawdziwym wydarzeniem sytuacji. Można wybrać dowolną opcję, jedynym ograniczeniem jest wielkość budżetu i łazience.

Zamontowany radiator, na wysokości 75 cm – standard, który jest odpowiedni dla dzieci i dorosłych.

Podłączenie pralki

Pralka, w rzeczywistości jest bezpośrednio związane z hydrauliką. Instalacja takiego sprzętu w łazience jest często skomplikowane ze względu na małe wymiary pomieszczenia: po instalacji wanna, toaleta i umywalka wolnego miejsca po prostu nie pozostaje. Oszczędność miejsca i w tym samym miejscu wszystkie niezbędne narzędzia, aby pomóc raczej nietypowe opcję – umieszczenie pralki pod umywalką.

Często takie rozwiązanie oferuje projektantom, ponieważ jest to bardzo wygodne i niezwykłe, zwłaszcza jeśli oryginalny wygląd powłoki, które można pokonać w ten sposób.

Jedyną wadą tej opcji jest instalacja zakazu instalacji odpływu pralki, ponieważ podczas pracy maszyny na tyle mocno wibrować, co może doprowadzić do uszkodzenia rury i powstawanie przecieków.