248 Shares 2697 views

Jak gotować naleśniki?

Co różni naleśniki, a gryka i pszenica, żyto, proso i … Mogą być zasilane różnymi nadzieniami i sosów. Ale wielu fanów wolą zwykłe naleśniki bez nadzienia. Zazwyczaj to danie szczyt w okresie przed Carnival i bardzo Pancake tydzień, ale wiele rodzin przygotowuje je, a przy innych okazjach. Dlatego ważne jest, aby odpowiedzieć na pytanie , jak gotować naleśniki? Oczywiście, istnieje wiele sposobów, nie starają się ich wszystkich spróbować, jak to może nie wystarczyć życia, ale można wybrać najbardziej odpowiedni dla Ciebie. Następnie przedstawimy prosty sposób.

Jak gotować naleśniki: łatwy przepis

Ugotować potrawę, odpowiadający danej receptury, trzeba będzie wziąć mleko, trzech jaj, olej roślinny, cukier, sól, mąkę, wanilię i tłuszczu, który jest używany do smarowania patelni. Precyzyjne dozowanie tych produktów nie istnieje, wszystko jest zrobione „na oko”. Można zapytać, jak gotować naleśniki, jeśli nie będziemy trzymać dokładne proporcje? Wszystko nie jest tak trudne. Po pierwsze, trzeba wlać mleko do miski lub przesuwać wysoki. Teraz trzeba jechać mieszankę jajko i mieszamy tak dokładnie jak to możliwe. Cukru wymagane do wylania tak słodki placki osiągnie żądany poziom. Dodać sól kilka szczypty. Cóż, teraz nadszedł czas, aby wprowadzić do mieszanki mąki z ciągłym mieszaniem, należy to robić tak długo, jak konsystencja ciasta nie staje się podobny do jogurtu. A na koniec dodać kilka łyżek oleju roślinnego.

Nasmarować gorącą patelnię z kawałkiem boczku. To wystarczy, aby jeden raz, a następnie naleśniki nie sklejają się. Na podgrzewany patelni cienką warstwą ciasta wylewa, w tym samym czasie trzeba przesunąć trochę przechył na bok, tak że jest ona równomiernie. Pierwszy smażyć i połowy z jednej strony, a następnie delikatnie poddevat placku i przewrócić. Z drugiej strony wystarczy smażyć dziesięć sekund. Naleśniki ułożone, torując kawałek masła co pięć sztuk.

Jak gotować naleśniki na wodzie

Mleko nie jest jedyną podstawą do naleśników, gotować je, a może być na wodzie. Ta metoda jest bardzo prosta, a wtedy nie potrzeba wysokich kosztów składników. Potrzebne są dwa jajka, pół litra wody, dwie łyżki oleju roślinnego i dwie filiżanki mąki. Nie trzeba potrzebują cukier i sól. Dodawać wszystkie składniki w pojemniku, wszystkie dokładnie Wymieszać, a następnie mogą być smażone. Prażenie odbywa się aż piękny złoty kolor.

Jak gotować naleśniki: ogólne wytyczne

Olej roślinny stosowany do dodawania do ciasta i gotowania, muszą być dopracowane bez zapachu. Nie mogą być wykorzystywane w ogóle, a olej słonecznikowy, oliwa z oliwek i. Należy smarować patelnię przed każdym nowym naleśnik. Warstwa oleju powinna być minimalna, która zapewni wspaniały smak naleśnik. Jeśli prowadzi się smażenie na patelni teflonowej, nie jest rozmazany, ale smak jest gorszy. dla cieczy testowej, czy to być mleko, woda lub surowicy należy ciepła lub w temperaturze pokojowej. Ciasto powinno przypominać płynnej śmietanie konsystencję. Może być stosowany bezpośrednio po przygotowaniu ciasta do wypiekania placków, ale najbardziej piękne i delikatne naleśniki uzyskuje się, jeśli ciasto stoi w pokoju dwie lub trzy godziny. Pan powinien być podgrzewany do maksimum, a lepiej jest dostać patelnia, która jest bardziej niż o cokolwiek nie jest w użyciu.

Za pomocą dozowania łyżką ciasto wlewa się do naczynia, a tym samym konieczne jest nieco szarpania że pozwoli się rozmieszczone na spodzie w cienkiej warstwie i tak szybko jak to możliwe. Liczba testów na jednym placku zależy od wielkości patelni. Klapki naleśniki, jak to możliwe po wystąpieniu otworów, gdy ciasto nie jest ciekły.

To wszystko, co jest o tym, jak gotować naleśniki. Ciesz się apetyt.