665 Shares 6538 views

Ponowne czytanie klasyków: Siergiej Jesienin „Rosja Sowiecka” – interpretacja i analiza wiersza

Kiedy Tichonow powiedział, że Jesienin – jest wieczne, nie grzeszyć przeciwko prawdzie. W rzeczywistości teksty Sergeya Esenina – zjawiskiem wyjątkowym. Ona wygląda jak czysta wiosnę, która priniknuv, spragniona, bez zatrzymywania, wiersze Reviver poety.


Rewolucja a kwestia chłopska

Ci, którzy znają biografię Esenina, zapamięta swój szczególny stosunek do rewolucji. Chłopskie korzenie, rustykalne Początki zawsze przywiązany go do ojczyzny. A ponieważ wszelkie zmiany w kraju, czy polityczne lub społeczne, dlatego uznaje i oceniane z jednego, ale bardzo ważne dla niego ręką, a jakie korzyści przynoszą do chłopów, robotników, rolników? Mimo, że jego rodzina nie została uznana za słaba, Siergiej Aleksandrowicz wiedział co żyć ci, którzy ledwo koniec z końcem. I ciężko fizycznej pracy chłopów, on również doświadczenie w pełni. I dobrze zdaje sobie sprawę jak katastrofalne skutki dla kraju rolniczego, który był carską Rosję, zniszczenie polityką ludzi, którzy spędzają rządu. Rewolucja przyjął z zadowoleniem. „Dekret o Ziemi” był główny powód. Jesienin gorącą nadzieję, że nowy rząd będzie wspierać chłopstwo, kompleksowo będzie mu pomóc, nie będzie przyjmować nowych bankructw. Że ludzie wiejskie będą odetchnąć swobodnie jeść do syta, w barakach będzie dobrobyt.

Gorycz rozczarowania

Czas pokazał, że w swoich snach poeta zwrócił idealistą. Pierwszy prześladowania, wojny domowej i ciężki głód, zaraza, że huragan przetoczyła się przez kraj – to wszystko nie może dodać optymizmu. Listy ze wsi, historie przyszedł odwiedzić siostry malowane ponury obraz beznadziejnej istnienia wsi. Dekulakize silne właścicieli, „przeciętni ludzie” zabrał potrzeb życiowych. A ci, którzy należą do ubogich, rzadko naprawdę zaczęła żyć lepiej. władza bolszewicka nie jest wyraźnie zbyt narzekać chłopstwa, w tym autorskiego klasy i politycznie do tyłu. Ponadto, nowe zamówienia rozebrany wielowiekową sposób życia, do których ludzie są przyzwyczajeni, i uważane za podstawę swojego istnienia. Stało się jasne, że przeszłość nie jest tylko lewy starej wiosce – cała warstwa kultury popularnej został zatopiony w zapomnienie.

„Błogosławiony, który odwiedził ten świat w jego fatalnych chwil …”

Aby ocenić to, co się dzieje, przemyśleć wszystko, co widział, co miała do czynienia w okolicy „wściekły” świata, poeta stara się w takich pracach jak „niebieskich beczek”, „Modlitwy”, „znikają Rosji” w poemacie „Anna Snegina” , A w 1924 roku, napisał bardzo ważne, w rzeczywistości, wiersz oprogramowania Jesienin. „Rosja sowiecka” – jak to nazywa. Jest to rodzaj wyniku refleksji, próba pogodzenia i starają się do nowej rzeczywistości, w nowym systemie i światopoglądu. I gorzka świadomość niemożliwości tego. A jednak – głęboki, wszyscy instynktownie zrozumieć swój związek z ojczyzną, z drogich i nieskończenie umiłowanego Rosji. W nim, w związku z tym, oryginalny – cała Jesienin. „Rosja sowiecka”, każdy obraz wiersza, każda linia – jasne potwierdzenie.

Rodzaj i skład

1924 – ostatni rok życia poety, na początku 25-go nie będzie. Dlatego tak ważne jest dla nas wszystkim, co jest napisane na krótko przed jego śmiercią. W tych pracach, można złapać sygnały niewidoczne nadajników, z ostrzeżeniem, proroctwo, które sprawia, że geniusz w chwilach natchnienia Bożego. A kto podejmie się zaprzeczyć, że tak, że to geniusz Boga i był Jesienin! „Rosja Sowiecka” tak interesujący dla nas, która pozwala nam spojrzeć w przeszłość kraju oczyma poety-proroka. Przez gatunek poematu można raczej przypisać małym wiersza. W to wymawiane epicką podstawę dzieląc cały tekst w rozumieniu 4. Głównym urządzeniem artystyczny – antyteza (opozycja). Fabuła jest liryczny powrót do swoich domów po długiej nieobecności. Ten bohater jest Jesienin. „Rosja sowiecka” – spojrzenie na chłopa Rosji przez pryzmat postrzegania swojej rodzinnej miejscowości.

analiza tekstu

Pierwsza część tekstu poetyckiego składa się z 9 zwrotek. Jest usiane pesymizmu. Poeta mówi, że czas przetoczyła znajomych, że jest sam i nie czuć siebie „obywatel wsi” pełnoprawny mieszkaniec swojej rodzinnej miejscowości. W drugiej części (4 wiersze po) przechodzi przed nami „Rosja Radziecki”. Jesienin analiza nowego życia, nowego systemu, w ogóle, nowy w jego wiejskiej bolszewickiej świata, dokonując codziennych szkiców domowych. Są jak niektórych zagadek, dodane razem, dają wyobrażenie o całym obrazie. To, co widzimy i słyszymy? Zamiast prowokacyjne młodzi ditties śpiew pod harmoniczna agitację rewolucyjną Słaba Damiana. Wieśniacy zebrali się na spotkaniu z przodu tablicy Township, aw rzeczywistości miał miejsce zebrania, dyskusje i ból tylko rozmów „dla zhist” był plac w pobliżu kościoła. I nie mówią o Bogu i o wojnie domowej. Esenina wiersz „Rosja Sowiecka” (druga część) stwierdza: „Moja poezja nie jest już potrzebna …” Część trzecia (wiersze 15 do 19) odzwierciedla stosunek poety do rewolucji. Rezygnuje się do wszystkich, daje duszy „z października do maja.” Oto tylko lira, poezja, inspiracja, boski dar dać nikomu nie chce.

konflikt wewnętrzny

Tu docieramy do serca – do konfliktu wewnętrznego, który jest prace nerwowe. Kontynuując analizę werset Esenina „Rosji Sowieckiej”, ważne jest, aby zatrzymać go w tym momencie. Z jednej strony, poeta pogodzić się dzieje. To nie ma sensu dyskutować z historii. Kraj, ludzie wybrali swoją drogę. A on, jako prawdziwego obywatela i patrioty, gotowe dzielić wszystkie dobre i złe, że wiatr zmian przygotował dla Rosji. Ale poezja, tajemnicy stworzenia – jest głęboko osobiste, intymne, tajemnicą, że osoba jest oddana i sprawia, że wybrany. Ten dar jest powyżej zgiełku codziennego życia, problemów krótkoterminowych. To, co twój talent traktowane Puszkina. Jesienin zamknąć tę pozycję. W finale 4 strofa Jesienin wyraża swoje credo: Ojczyznę – że o wartości i znaczeniu może dogonić poetyckiego daru. I tylko ona, jej rodzimy Rosja nie może pozostałość dać sobie poetę.

Jesienin – jest wieczna!