628 Shares 6652 views

Jak zrobić stół wibracyjny z rękami?

Jeśli jesteś właścicielem prywatnym warsztacie lub przedsiębiorstwa do produkcji płytki chodnikowej, oczywiście, trzeba mieć narzędzia, takiego jak stół wibracyjny. Z ich rąk, to zrobić, albo dostanie wersję gotową w sklepie nie jest tak ważne – wynik i jakość pracy będzie na tym samym poziomie. Jednakże, jeśli budżet firmy znacznie ograniczona, nie pozostaje nic innego do zrobienia, jak mistrz instrumentu własnymi rękami. Dlatego uważamy dzisiaj jak zrobić stół wibracyjny z minimalnym kosztem gotówki i czasu.

rysunek

Aby rozpocząć tworzenie obrazu struktury, za pomocą którego będzie nadal produkować płytki. Jak wiemy, stół wibracyjny wykonuje jedną funkcję – jego kopnięć działania roztworu betonu nadmiaru powietrza, tak że skład płytki lub inny produkt betonowej staje się bardziej wytrzymałe. Ale w tym celu jakości pracy, aby spełnić wszystkie oczekiwania, konieczne jest, aby rysunek poprawnie. Na pytanie „jak zrobić stół wibracyjny z rękami”, rysunek powinien mieć najdokładniejsze wartości i wymiary wszystkim skalę. Jednak z milimetrową dokładnością nie jest konieczne, aby narysować linię.

Jak zrobić stół wibracyjny z rękami? Dokonywanie bazę

Teraz idź do pracy. Po odczytaniu zeznań rysunku, musisz być przyspawane do siebie w ciągu kilku milimetrów wielkości 60h60h5 pomocą zgrzewarki. Zatem w odebranej ramce trzeba przeciąć pręt 4 i spawane do struktury. Powinny być one umieszczone symetrycznie. W tym przypadku, kąty ramy podstawowej można cięć pod kątem 45 0 w zakresie bezpieczeństwa konstrukcji.

Pokrywa zewnętrzna – to jest chyba tylko mechanizm jest niemal dokładnie kontury jednostce bazowej. W związku z tym stole wibracyjnym zrobić z rękami nie jest bardzo trudne. Gdy blacha stalowa jest przyspawana do ramki, przejdź do montażu silnika (główny wibrator). Tak, a pomiędzy ramą z blachy ustawić arkusz OSB. Odbywa się to w celu usunięcia zbędnych nierówności, śladów spawania lub łeb śruby.

Jak wybrać silnik wibracyjny dla narzędzia?

Robi stole wibracyjnym z rękami, należy pamiętać, że główną część urządzenia wibrującego jest – mały silnik elektryczny, który obraca się na powierzchni urządzenia (chusta na dole) z boku na bok. Niektórzy rzemieślnicy używane jako silnik elektrowni ze starej pralki, gotowe do podjęcia innej jednostce w sklepie. Warto zauważyć, że pierwsza opcja nie jest tak niezawodne i trwałe. Max, o ile silnika pralki, to jest 20-25 cykli przełączania. Następnie silnik wymagał wymiany (w jej budowa rozpoczęła wiszące łożyska osi lub kliny). Dlatego dla produkcji płytki chodnikowej najlepiej jest kupić gotowe w sklepach wibratory. Załóżmy, że kosztować kilka razy droższe, ale będą Ci ostatni bardzo długo.