223 Shares 9966 views

Dyskineza dróg żółciowych u dzieci.

Większość mam wiedzieć, że żółciowych dyskinezy u dzieci jest dość często, ale przyczyny tego objawu nie rozumieją wszystkich rodziców.


Po pierwsze, trzeba wiedzieć, jaki rodzaj choroby. Dyskineza – naruszenie funkcji motorycznych i ewakuacji władz. Innymi słowy, awaria jednego z systemów.

Dyskinezy okrężnicy – zmiany w ruchu kału przez jelito grube, co powoduje zaparcia lub biegunka występuje. Co do pęcherzyka żółciowego, naruszenie ewakuacji żółci z niej może prowadzić do poważniejszych konsekwencji niż zaparcia lub biegunki.

Dyskineza z dróg żółciowych u dzieci może wystąpić nawet w bardzo młodym wieku. Wynika to z budowy ciała dziecka. Pęcherzyka żółciowego jest wciąż słabo rozwinięty, żółć nie jest dość pełny skład. Jednak należy zauważyć, że dyskinezy występuje w bardzo małych dzieci jest tylko winą rodziców (w wyniku nieprawidłowego żywienia). Po tym wszystkim, kiedy dziecko jest karmione mlekiem matki, proces rozdzielenia składników odżywczych są normalne. Ale kiedy dziecko jest jeszcze zbyt wcześnie na wprowadzenie pokarmów stałych lub nie przystosowane mieszanek paszowych, a nawet gorzej krowie lub kozie mleko – i wtedy zaczynają się problemy.

Niektóre wady systemowe chologenic również powodować powstawanie łamania wypływ żółci. W rezultacie, istnieje dyskineza dróg żółciowych u małych dzieci, które, jeśli są prawidłowo karmione przez długi czas może przebiegać bezobjawowo. Oraz w okresie karmienia uzupełniającego lub przejścia dziecka do ogólnego odżywiania, mogą mieć objawy choroby.

ból i objawy dyspeptyczne można nazwać głównym objawem dyskinez dowolnym miejscu. Ból pojawia się zwykle po jedzeniu. Może być zlokalizowane i uogólnione. Na początku choroby jest ból w prawym górnym kwadrancie, a potem rozprzestrzenił się na regionie nadbrzusza i brzucha.

Rozpoznanie choroby opiera się na dolegliwości klinicznych i coprogram ustaleń, który definiuje niestrawione błonnika i zanieczyszczeń żółć. US tylko potwierdza diagnozę.

Do tej pory, wsteczną cholangiografii jest szeroko stosowany jako sposób zbadania dróg żółciowych oraz pęcherza.

EGD-Badanie przeprowadzono głównie w celu różnicowego w celu wykluczenia innych patologii. będzie jedną z najlepszych metod leczenia dziecka zdiagnozowano dyskinezy żółciowej diety. W niektórych sytuacjach, to wystarczy, że choroba nie jest już martwi się o swoje dziecko. Rodzice muszą wyjaśnić dziecku, że właściwe odżywianie – to styl życia, a życie bez choroby.

Pierwszym krokiem powinno być codziennością. Dziecko powinno otrzymać zapis w tym samym czasie każdego dnia. W ten sposób, jest w stanie się „nauczyć” pęcherzyka żółciowego wydziela żółciowych równe części w tym samym czasie.

Żywność musi być łagodne, tj nie za zimno lub za gorąco. Niedopuszczalne jest stosowanie frytki, chipsy, gazowane napoje, gumy do żucia i innych „radości dzieciństwa.”

Można pozwolić dziecku kilka ząbków naturalnej czekolady jako deser. Ale lepiej jest dawać pierwszeństwo cukierki owocowe i twaróg.

Należy jeść zupę, ale warzywa i bogaty bulion codziennie. Tłuszczowych, smażone i słone pokarmy – jest szkodliwa nawet dla dorosłych, a co dopiero dziecko.

Uwzględnić w codziennej diecie gospodarstw więcej niż kaszy, parzona dań i zup puree – pomaga w trawieniu i dyskinezy dróg żółciowych u dzieci osłabić jego manifestacji.